Жан Эбле

Фотографія Жан Эбле (photo Jean Eble)

Jean Eble

  • День народження: 21.12.1758 року
  • Вік: 54 роки
  • Дата смерті: 31.12.1812 року
  • Громадянство: Німеччина

Біографія

Эбле (Eble) Жан Батіст (21.12.1758, Сен-Жан-де-Рор-бах, Мозель — 31.12.1812, Кенігсберг, Східна Пруссія), граф (1812), барон (26.10.1808), дивізійний генерал (25.10.1793).

21.12.1773 надійшов канониром в артилерійський полк. 28.10.1785 отримав чин 3-го лейтенанта. З початком революції зробив стрімку кар’єру і 18.5.1792 був уже капітаном. У 1792-95 воював у складі Арденнс-кою і Північної армій. З 26.8.1793 командир батальйону 6-го артилерійського полку. 29.9.1793 проведений в бригадні генерали. З 10 жовт. директор артилерійських парків Північної армії. З 17 жовт. командувач артилерією Арденнекой, з 25 жовт. Північної армії. Брав участь у боях при Ипре, Ньюпорт і т. д. С21.11.1794 генерал-інспектор артилерії. У 1795 воював у складі Армії Голландії. З 6.9.1795 командир артилерійських парків Анвера. З 19.4.1796 за 3.7.1797 командувач артилерією Рейнсько-Мозельської, з 25.11.1795 Римської, з 23.7.1799 Альпійської армії. З 20.12.1799 командувач артилерією резервного корпусу Рейнської армії. 29.12.1801 введений до складу Надзвичайного ради у справах артилерії. З 22.6.1803 командував артилерією різних великих об’єднань в Німеччині. 30.8.1805 очолив артилерію 1-го корпусу маршала Ж. Бернадота. 17.11.1805 призначений губернатором Магдебурга. 26.1.1808 відряджений у Північну Францію для ревізії стану укріплень. В февр. — березні 1808 командував 3-ю вестфальської дивізією в Магдебурзі. З сент. 1808 по 20.1.1810 військовий міністр королівства Вестфалії. 21.10.1808 переведений в вестфальську армію. З 15.6.1809 генерал-полковник вестфальської гвардії, з 28 серп. камергер двору. 14.3.1810 відкликаний в Париж і введений в Артилерійський комітет (Париж). 26.4.1810 переведений в Португальську армію командувачем артилерією. Брав участь у битвах при Сьюдад-Родріго і Алмейди. 13.3.1811 повернувся в Париж. 23.11.1811 призначений командувачем артилерією в Німеччині. З 7.2.1812 головний начальник будівництва і понтонів Великої армії. 23.6.1812 на додаток до старого мосту побудував 3 нових мосту через р. Німан. В одному з Бюлетенів Великої армії (у 1812) названий графом. За кілька днів до смерті — 18 груд. — призначений командувачем артилерією Великої армії. Вже після смерті декретом 2.1.1