Жан Дефранс

Фотографія Жан Дефранс (photo Jean Defrans)

Jean Defrans

  • День народження: 21.09.1771 року
  • Вік: 83 роки
  • Дата смерті: 06.07.1855 року
  • Громадянство: Франція

Біографія

Дефранс (Defrance) Жан Марі-Антуан (21.9.1771, Васі, Верхня Марна — 6.7.1855, Эпине-сюр-Сен, Сіна), граф (2.7.1808), дивізійний генерал (31.7.1811).

Освіту здобув у військовій школі в Реба. В кінці липня 1789 вступив волонтером в Національну гвардію Реба. Спрямований в Америку, з сер. 1798 служив на Сан-Домінго. Після повернення у Францію 10.6.1792 вступив волонтером у 3-й батальйон Національної гвардії, з 25.7.1792 сублейтенант. Відзначився в боях при Вальмі і Жемаппе. У 1792-93 воював у лавах Північної армії. 10.4.1793 переведений в 7-й кавалерійський полк суб-лейтенантом. З 6.4.1795 капітан 16-го кінно-єгерського полку в Алансоне. З 13.6.1795 ад’ютант штабу бригади у складі внутрішньої армії. З лютого 1799 в армії Майнца у ген. Журдана.З 20.4.1799 начальник Генерального штабу дивізії в Дунайській і Гельветською арміях. Учасник битви при Цюріху. 29.11.1799 призначений тимчасово командувачем 11-ї кінно-єгерської бригадою. З 12.3.1800 генерал-ад’ютант при командуючому Італійською армією.З 14.3.1800 командир 12-ї кінно-єгерської бригади. З кві, воював у складі Кавалерійського резерву ген. Нансути в Рейнської армії. Учасник боїв за Штоккахе, Месскрихе, Меммингене. З травня 1800 воював у ген. Лоржа в Італії. Відзначився при Сен-Готарде і Маренго. 31 липня переведений в 2-ю резервну армію. З дек. 1803 складався в дивізії легкої кавалерії Армії Океанічного узбережжя. З 17.7.1804 шталмейстер імператорської кавалькади в ранзі командира полку. 1.2.1805 проведений в бригадні генерали. У кампанію 1805 супроводжував Наполеона в Австрію. З 21.9.1806 командир бригади карабінерів 1-ї дивізії важкої кавалерії ген. Нансути. Брав участь у битвах при Єні, Вилленберге, Гуттштадте, Фрідланді, в кампанію 1809 — при Ландсхуте, Ратисбонне, Ваграма. 19.7.1810 відкликаний у Францію. З 18.3.1811 командував мобільного колоною 11-го і 20-го військових округів. В кінці березня направлений в Іспанію до короля Жозефу. С1.6.1811 інспектор кавалерійського депо. 9.1.1812 призначений командиром 4-ї кирасирской дивізії, яка 15 лют. увійшла до складу 2-го кавалерійського корпусу ген. Монбрена. Прославився під час Бородінської битви, де очолив знамениту атаку франц. кірасир. Бився при Винково, потім командував ескадроном особистого ескорту імператора. 15.2.1813 прийняв командування 3-ї (драгунський) дивізією 3-го кавалерійського корпусу в Меці. Брав участь у боях при Арриджи (25.3.1813), Лейпцигу (7.6.1813 і 16-19.10.1813), Денневице, Дессау. 29.11.1813 призначений генерал-інспектором ремонтування кавалерії. З 3.1.1814 командир дивізії почесної гвардії в армії Шампані. Бився при Ла-Ротьере, Монмирале, Шато-Тьєрі. З лют. перебував у підпорядкуванні маршал Мортье. Брав участь у боях при Беррі-о-Бак і Реймсі. У березні переданий маршалу М. Нею і під його прапорами бився при Арсі-сюр-Об. Після зречення Наполеона встав на сторону Бурбонів і 3.6.1814 був призначений генерал-інспектором 12-го військового округу. 3.1.1815 залишив пост. Під час «Ста днів» тільки 12.5.1815 був призначений на другорядний пост командира кавалерійського депо в Труа (з 23 червня в Гийене). При 2-й Реставрації 1.9.1815 видалений зі служби. У 1816-17 генерал-інспектор кавалерії. Входив до складу різних комітетів. З 20.1.1819 командувач 1-м військовим округом (Париж). З 26.11.1820 шталмейстер королівської кавалькади. Згодом обіймав посади генерал-інспектора кавалерії різних округів. З 31.3.1825 командир 2-ї кавалерійської дивізії, а потім генерал-інспектор кавалерії табору в Люневиле. Після Липневої революції 1830 був зарахований у резерв, але пізніше знову став генерал-інспектором.