Юрій Исаулов

Фотографія Юрій Исаулов (photo Yuriy Isaulov)

Yuriy Isaulov

  • День народження: 31.08.1943 року
  • Вік: 73 року
  • Місце народження: Омськ, Росія
  • Громадянство: Росія

Біографія

Досвіду космічних польотів не має.

Статус — космонавт-випробувач, 5-й набір ВВС.

Дата і

  • Місце народження:

    Народився 31 серпня 1943 року в місті Омськ, РРФСР.

    Освіта:

    У 1960 році закінчив 10 класів у школі робітничої молоді №5 міста Омська.

    В 1962 році закінчив Омський аероклуб.

    У 1966 році закінчив Армавірської вище військове училище льотчиків ППО (ВВАУЛ ППО) з кваліфікацією «льотчик-інженер».

    У 1975 році екстерном заочно закінчив Військово-повітряну академію (ВВА) ім. Ю. А. Гагаріна за спеціальністю «Командно-штабна оперативно-тактична авіаційна».

    Наукова діяльність та звання:

    14 червня 1979 року в Інституті психології АН СРСР захистив дисертацію і отримав ступінь кандидата психологічних наук.

    У 1980 році у складі групи вчених був представлений на здобуття Державної премії СРСР.

    18 грудня 1992 року був обраний членом-кореспондентом Академії енергоінформаційних наук.

    11 березня 1994 року був обраний дійсним членом (академіком) Академії енергоінформаційних наук.

    12 вересня 1994 року був обраний дійсним членом (академіком) Академії медико-технічних наук РФ.

    Займався вивченням впливу психічної саморегуляції на діяльність операторів в особливих умовах. Багато років вивчав китайську народну медицину. Займався розробкою медико-технічної апаратури. Провів велику серію експериментів по биоэнергетическому телекінезу.

    Професійна діяльність:

    З 8 вересня 1959 по 15 вересня 1962 року працював токарем заводу п/с 64 в Омську.

    В 1961 — 1962 році займався в Омському аероклубі, літав на літаку Як-18у.

    З червня 1991 року працював виконавчим директором АТ «Консус».

    З листопада 1991 року був головою Ради директорів АТ «Упаковка».

    З березня 1992 року працював директором фірми «ЮНИДиК».

    З 1998 року робота науковим співробітником Центру психофізичного вдосконалення «Єднання».

    З вересня 1999 року працював генеральним директор ЗАТ «НВП Спецтехперевооружение».

    Потім працював директором по аграрному сектору консервного холдингу «Помідорпром».

    На початку 2003 року був призначений гендиректором агрофірми «Зоря», що розташована в межиріччі Волги і Ахтубы.

    Військова служба:

    З 6 грудня 1966 року служив старшим льотчиком, а з 21 грудня 1968 року служив заступником командира авіаційної ескадрильї з політчастини, старшим льотчиком 712 Гвардійського винищувального авіаційного полку (гв.ІАП) 20 дивізії ППО 14 повітряної армії (ВА) ППО.

    7 червня 1991 року наказом МО звільнений в запас за віком, 17 червня 1991 року виключений зі списків частини.

    Військове звання:

    Лейтенант (29.10.1966).

    Старший лейтенант (29.01.1969).

    Капітан (03.03.1971).

    Майор (21.02.1974).

    Підполковник (14.10.1976).

    Служба в загоні космонавтів ЦПК:

    6 липня 1972 року був призначений космонавтом 1-го відділу 1-го управління.

    30 квітня 1974 року був призначений космонавтом 2-го відділу 1-го управління.

    З 30 травня 1976 року був космонавтом групи орбітальних кораблів і станцій.

    Відрахований із загону космонавтів 29 січня 1982 року і призначений змінним керівником групи управління.

    З 8 січня 1985 року працював змінним керівником, провідним інженером групи управління (діяльність екіпажів в польоті) загону космонавтів.

    З 1 жовтня 1986 року працював керівником польотами, провідним інженером 5 групи (з 26 лютого 1990 року — 3 групи) загону космонавтів.

    Космічна підготовка:

    27 квітня 1970 року наказом Головкому ВПС №505 був зарахований у загін космонавтів ЦПК ВВС на посаду слухача-космонавта. З травня 1970 по липень 1972 року проходив общекосмическую підготовку. 6 липня 1972 року був призначений космонавтом 1-го відділу 1-го управління.

    З липня 1972 по квітень 1974 року проходив підготовку в складі групи космонавтів за програмою ДОС «Салют».

    З травня 1974 по травень 1976 року готувався в групі за програмою «Алмаз».

    У червні-грудні 1976 року проходив підготовку за програмою ДОС «Салют».

    У червні 1977 року почав підготовку в якості командира 2-го (дублюючого) екіпажу для польоту на ДОС «Салют-6» за програмою «Інтеркосмос», разом з Олдржихом Пелчаком (Чехословаччина). Згодом був замінений в екіпажі Миколою Рукавішникових.

    У жовтні 1979 року був призначений командиром другого (дублюючого) екіпажу за програмою другого пілотованого випробувального польоту на кораблі «Союз Т-3» (11Ф732 №8Л), який планувався на IV квартал 1980 року і приступив до підготовки разом з Миколою Рукавішникових. Після прийняття рішення одночасно з випробуваннями корабля провести медичні дослідження та експерименти, в грудні 1979 року в екіпаж був включений космонавт-дослідник ІМБП Михайлом Потаповим. В такому складі екіпаж проходив підготовку до кінця травня 1980 року, коли через виниклої необхідності ремонту системи терморегулювання станції «Салют-6», політ корабля «Союз Т-3» з медичною програмою було вирішено відкласти, а замість цього надіслати на станцію екіпаж «ремонтників».

    До червня 1980 року був призначений командиром третього (резервого) екіпажу для «ремонтного» польоту і основного екіпажу для 5-ої тривалої експедиції на «Салют-6», разом з Валентином Лебедєвим і Михайлом Потаповим. Повністю пройшов підготовку до польоту і здав всі передпольотні іспити на «відмінно», але незабаром після цього був виведений з екіпажу за станом здоров’я і замінений Анатолієм Березовим.

    Відрахований із загону космонавтов29 січня 1982 року.

    Класність:

    Військовий льотчик 3-го класу (29.10.1966).

    Військовий льотчик 2-го класу (31.10.1966).

    Військовий льотчик 1-го класу (30.04.1970).

    Інструктор паршютно-десантної підготовки (ПДП) ВВС (27.11.1972).

    Спортивні досягнення:

    Був тренером-викладачем по каратк ЦСКА Комітету з фізкультури і спорту при Раді Міністрів СРСР (22.09.1980).

    Суспільно-політична діяльність:

    З листопада 1999 року був виконавчим директором Громадського благодійного фонду сприяння розвитку та вдосконаленню людини «Одухотворення».

    Публікації:

    Співавтор низки винаходів. Має більше 50 наукових робіт.

    Нагороди:

    Нагороджений 9-ма ювілейними медалями.

    Сімейне положення:

    Батько — Исаулов Федір Федорович (за документами — Федотович), (18.06.1913 — 02.12.1979), робочий.

    Мати — Исаулова (Бєлікова) Агрипина Степанівна, (20.06.1918 — 18.11.1997), закрійниця в ательє, паспортистка у відділенні міліції.

    Брат — Исаулов Анатолій Федорович, рід. 21.09.1940, викладач фізкультури, суддя всесоюзної категорії.

    Колишня дружина — Исаулова (Філіппова) Віра Мефодіївна, рід. 27.12.1945, педагог, програміст.

    Дочка (від першого шлюбу) — Зоріна (Исаулова) Ірина Юріївна, рід. 27.11.1968, викладач англійської мови, адміністратор готелю.

    Дочка (від першого шлюбу) — Дем’яненко (Исаулова) Валерія Юріївна, рід. 11.10.1973, операційна медсестра.

    Дочка (від першого шлюбу) — Туркова (Исаулова) Наталія Юріївна, рід. 22.05.1975.

    Дружина — Исаулова (Андросова) Наталія Анатоліївна, рід. 24.02.1960, менеджер туристичної фірми.

    Дочка (цілодобово) — Бабкіна Катерина Олександрівна, рід. 05.10.1980.

    Син — Исаулов Денис Юрійович, рід. 20.02.1990.

    Захоплення:

    Живопис, будівництво, кунг-фу.