Євстафій Udom

Фотографія Євстафій Udom (photo Evstafiy Udom)

Evstafiy Udom

  • Громадянство: Росія

    Біографія

    Російський командир епохи наполеонівських воєн, генерал-лейтенант

    З лифляндских дворян. У службу вступив сержантом в Нашебургский піхотний полк 2 липня 1771. Брав участь у поході на Польщу в 1771 р., отримав чин прапорщика 29 червня 1776.

    З 25 грудня 1783. служив в Сибірському гренадерському полку в чинах від секунд-майора до полковника (14 вересня 1803). Брав участь у російсько-турецькій війні 1787-1791 рр.., був при взятті Бендер і в битві при Мачине. У 1792 і 1794 р. бився з поляками і був нагороджений орденом Св. Георгія 4-го кл. 26 листопада 1795за відмінну хоробрість, надану в червні місяці 792года в Польщі при Дубянке оволодінням ворожої батареї.

    В 1804, 1805 і 1806 р. брав участь в експедиціях в Чорному, Середземному, Мармуровому морях. 13 вересня 1806 р. переведений у 38-й єгерський полк з призначенням шефом полку. У 1809 р. перебував у поході на Галичину. Під час війни з турками 1806-1812 рр. відзначився при штурмі Ловчи, за що 28 лютого 1811. був проведений в чин генерал-майора.

    На початку 1812 р. 38-й єгерський полк, шефом якого був Udom, в складі 3-ї бригади 9-ї піхотної дивізії входив в корпус Е. І. Маркова 3-ї Резервної Обсервационной (з 18 вересня, після об’єднання з Дунайською — 3-ї Західної) армії. Брав участь в битві при Кобрині, в боях при Дивина, Тюхиничах, де поранений у ліву ногу ядром. У закордонних походах 1813-1814 рр. брав участь у військових діях в Сілезії, при Ливербахе, Гольдберге, Гельсдорфе, Загене; за відзнаку у битві і переслідування корпусу маршала Макдональда нагороджений орденом Св.Володимира 3-го ст. Учасник Битви народів.

    Під час походу 1814 р. у Франції був у справах за Бриенн-ле-Шато, Ла-Ротьере, Шалоні, Суасоні, Лаоне і при взятті Парижа. Брав участь у поході до Франції під час «100 днів», 25 грудня 1815 призначений командиром 9-ї піхотної дивізії. До 1818 р. служив в окупаційний корпусі у Франції. Після повернення в Росію командував 20-ю піхотною дивізією. 17 вересня 1826 знятий з займаної посади та визначено складатися з армії. З 20 липня 1827 по 29 жовтня 1828 був Ризьким комендантом. 12 грудня 1824 проведений в генерал-лейтенанти. 22 грудня 1833 по хвороби звільнений зі служби з мундиром і повної пенсією.