Яків Жилінський

Фотографія Яків Жилінський (photo Yakov Zhilinskiy)

Yakov Zhilinskiy

  • День народження: 27.03.1853 року
  • Вік: 65 років
  • Місце народження: Михайлов, Росія
  • Рік смерті: 1918
  • Громадянство: Росія

Біографія

Російський генерал від кавалерії.

Народився в дворянській родині. У 1876 році закінчив Миколаївське кавалерійське училище. Випущений в Кавалергардский полк, завідував навчальною командою полку. У 1883 закінчив Миколаївську Академію Генерального Штабу по першому розряду. З 26 листопада 1885 старший ад’ютант штабу 1-ї гренадерської дивізії. з 11 лютого 1887 молодший, з 14 лютого 1894 — старший діловод канцелярії Військово-вченого комітету Головного штабу. Брав участь у роботах по вивченню і дослідженню іноземних держав, результатом чого стали численні друковані праці, у більшості не підлягали розголошенню.

З 02.05.1898 перебував у розпорядженні начальника Головного штабу, був військовим агентом при іспанської армії на Кубі під час іспано-американської війни (1898). В 1899 році був делегатом від військового министерствава на Гаазькій мирній конференції. З 18.08.1899 командир 52-го драгунського Ніжинського полку. З 03.08.1900 генерал-квартирмейстер, з 01.05.1903 2-й генерал-квартирмейстер Головного штабу.

29 січня 1904 призначений начальником польового штабу намісника на Далекому Сході Е. І. Алексєєва, на якому залишався до відкликання Алексєєва і розформування штабу в жовтні 1904. З 5 січня 1905 р. перебував у розпорядженні військового міністра. Командував 14-ї кавалерійської дивізією (з 27 січня 1906), 10-м армійським корпусом (з 07.07.1907). Генерал від кавалерії (18.04.1910). З 22 лютого 1911 начальник Генерального штабу. З 4 березня 1914 призначений командувачем військами Варшавського військового округу і Варшавським генерал-губернатором.

19 липня 1914 назаначен Головнокомандуючим арміями Північно-Західного Фронту. За підсумками боїв у Східній Пруссії 03.09.1914 знятий з поста Головнокомандуючого арміями і генерал-губернатора і переведений в розпорядження військового міністра. У 1915-1916 представляв російське командування в Союзній раді у Франції. Восени 1916 відкликаний до Росії. 19 вересня 1917 звільнений зі служби з мундиром і пенсією. Після Жовтневої революції намагався виїхати за кордон, але був арештований і розстріляний.

Праці

«Короткий нарис експедицій італійців в Абіссінію» (СПБ, 1890)

«Будівля Головного штабу. Історичний нарис» (СПБ, 1892)

«Іспано-американська війна» (СПБ, 1899).