Вольфганг Рейнхольд

Фотографія Вольфганг Рейнхольд (photo Wolfgang Reinhold)

Wolfgang Reinhold

  • День народження: 16.04.1923 року
  • Вік: 90 років
  • Місце народження: Берлін-Фридрихсхаген, Німеччина
  • Дата смерті: 02.09.2013 року
  • Громадянство: Німеччина

Біографія

Військовий діяч НДР, в 1972-1989 роках командувач ВПС/ППО ННА НДР, генерал-полковник (1979 рік).

З родини шофера. Після закінчення школи він у 1938-1940 роках навчався професії продавця. В 1940-1941 роках працював службовцем у банку. В 1941 році був призваний на військову службу в люфтваффе. У 1945 році в чині фельдфебеля потрапив у радянський полон, де перебував до 1949 року. Після повернення на батьківщину працював помічником токаря. В цей час він вступає в Союз вільної німецької молоді. У 1950 році Рейнхольд стає членом СЄПН. На початку 50-х років заново починається його військова кар’єра в східнонімецькому державі робітників і селян. В цей час він набуває Повітряну народну поліцію (попередник майбутніх ВВС НДР) і,вже у 1952-1954 роках командує Службовою інстанцією ВПП Котбус (ньому. KVP Dienststelle Cottbus). З 26 вересня 1956 року по 30 квітня 1957 року Рейнхольд в чині підполковника командує 3-їй льотної дивізією (майбутньої 3-ї дивізії ППО (з грудня 1961 року). У 1957 році його відправляють на навчання у Військову академію в СРСР. Після свого повернення з Радянського Союзу Рейнхольд в 1958-1965 роках обіймав різні посади в командуванні ВПС/ППО (серед іншого з 1 листопада 1960 року по 28 лютого 1965 року полковник Рейнхольд був заступником командувача ВПС/ППО з бойової підготовки ВПС (ньому. Stellvertreter des Chefs für Luftstreitkräfte). 7 жовтня 1963 року йому було присвоєно звання генерал-майора. У 1965-1967 роках Рейнхольд проходив навчання у Військовій академії Генерального штабу СРСР. Після свого повернення в НДР в якості дипломованого військового вченого, він з 1 вересня 1967 року по 14 березня 1972 року служив начальником штабу і заступником командувача ВПС/ППО ННА. З 15 березня 1972 року по 30 грудня 1989 року він обіймав посаду командувача ВПС/ППО ННА і заступника міністра національної оборони (на цій посаді він змінює Герберта Шайбі). 1 березня 1974 року йому було присвоєно звання генерал-лейтенанта, а 7 жовтня 1979 року, у 30-югодовщину освіти НДР він став генерал-полковником. Одночасно, у 1981-1989 роках він був членом ЦК СЄПН. Після того, як в політичному житті НДР почали відбуватися глибокі зміни Вольфганг Рейнхольд 31 грудня 1989 року був звільнений у відставку.

Його син Ральф Рейнхольд, командир ТУ-154 загинув 13 вересня 1997 року в результаті зіткнення його літака з американським військовим транспортом над узбережжям Намібії.

Військові звання

Генерал-майор — 7 жовтня 1963 року;

Генерал-лейтенант — 1 березня 1974 року;

Генерал-полковник — 7 жовтня 1979 року.

Найважливіші нагороди

Орден за Заслуги перед Вітчизною в бронзі.