Вернер Хартенштайн

Фотографія Вернер Хартенштайн (photo Werner Hartenstein)

Werner Hartenstein

  • День народження: 24.02.1908 року
  • Вік: 35 років
  • Місце народження: Плауен, Німеччина
  • Дата смерті: 08.03.1943 року
  • Громадянство: Німеччина

Біографія

Німецький підводник часів Другої світової війни, кавалер Лицарського хреста залізного хреста.

Вернер Хартенштайн 1 квітня 1928 року він вступив в рейхсмаріне. Після навчання на різних кораблях, у тому числі «Ніоба» і на легкому крейсері «Емден» він служив на легкому крейсері «Карлсруе», з вересня 1939 по березень 1941 року командував торпедним катером «Ягуар». У квітні 1941 року набрав підводні сили і у вересні отримав у командування U-156. З січня 1942 по січень 1943 року виконав п’ять бойових походів і потопив близько 114 000 брт тоннажу противника.

12 вересня 1942 року біля берегів Західної Африки він атакував брі

танський транспорт «Лаконія» (19 695 брт). На судні перебувало понад 2741 осіб, серед них 1809 італійських військовополонених. Після потоплення корабля почалася рятувальна операція, в якій брала участь також U-507, яка знаходилася поблизу. Човен Хартенштайна взяла на буксир кілька рятувальних шлюпок і прийняла багато потерпілих на борт. Незважаючи на добре видні прапори з Червоним хрестом човен піддалася бомбардуванню американських літаків і була сильно пошкоджена. Кілька врятованих при цьому загинуло.Ця бомбова атака призвела до того, що Карл Деніц 17 вересня 1942 року видав так званий «наказ Лаконія», яким німецьким військовим кораблям заборонялося вживати будь-які дії з порятунку людей з потоплених суден.

В середині січня 1943 року Хартенштайн відправився в останній бойовий похід. 8 березня 1943 року на схід від Барбадосу його човен з усім екіпажем була потоплена американської «Каталіною» .

Військові звання

фенрих цур зее (мічман) 1 січня 1930

оберфенрих цур зее 1 квітня 1932

лейтенант цур зее1 жовтня 1932

оберлейтенант цур зее 1 вересня 1934

капітан-лейтенант 1 червня 1937

корветтен-капітан (капітан 3 рангу) 1 червня 1942

Нагороди

Іспанська хрест в бронзі (6 червня 1939)

Залізний хрест (1939)

Залізний хрест 2-го класу (16 листопада 1939)

Залізний хрест 1-го класу (27 квітня 1940)

Лицарський хрест Залізного хреста (17 вересня 1942)

Військовий знак есмінця (24 грудня 1940)

Нагрудний знак підводника (17 березня 1942)

Німецький хрест у золоті (2 лютого 1942)

Згадувався в «Вермахтберіхт» (6 червня 1942)