Вальтер Шимана

Фотографія Вальтер Шимана (photo Walter Schimana)

Walter Schimana

  • День народження: 12.03.1898 року
  • Вік: 50 років
  • Місце народження: Опава, Австрія
  • Дата смерті: 12.09.1948 року
  • Громадянство: Австрія

Біографія

Шимана (Schimana) Вальтер (12.3.1898, Сілезія, Австро-Угорщина — 12.9.1948, Зальцбург), один з керівників окупаційного режиму, группенфюрер СС, генерал-лейтенант військ СС і поліції (20.4.1944).

Закінчив австрійський кадетський корпус. У складі австро-угорської армії брав участь у 1-ій світовій війні, лейтенант (дек. 1918). 7.12.1926 вступив в НСДАП (квиток № 49 042) і СА. Служив у різних підрозділах СА, штандартенфюрер (1938). В 1932-33 начальник школи СА «Клейнлос»; у 1933-34 командир штурмбанна. У 1934 переведений в шуцполицию капітаном, 1.4.1936 — у жандармерію майором. З кві. 1936 в штабі шефа поліції порядку. 15.8.1939 вступив в СС (квиток № 337 753) з чином штандартенфюрера. У 1940 командир школи жандармерії в Зуле. З листоп. 1940 по сент. 1941 командир мотошколи жандармерії в Деггингене. З дек. 1941 по січень. 1942 командував бойовою групою 137-ї піхотної дивізії. З липня 1942 командир поліцейського полку. 4.9.1941 Шимана був призначений керівником СС і поліції в Саратові. Керував каральними операціями та організацією боротьби з партизанами. З 30.11.1941 керівник СС і поліції при вищому керівникові СС і поліції «Центральна Росія», одночасно в січ. — липні 1942 командир поліцейського полку «Центр». З 21.7.1942 керівник СС і поліції в Белорутении (штаб-квартира в Мінську) і комендант Мінська. 15.7.1943 очолив сформовану з українських націоналістів добровольчу дивізію СС «Галичина», одночасно під його командуванням була створена бойова група «Шимана», яка воювала з партизанами між Мінськом і Борисовим. 18.10.1943 призначений вищим керівником СС і поліції в Греції (штаб-квартира в Афінах). З 5.10.1944 вищий керівник СС і поліції і командир оберабшнита СС «Дунай». В травні 1945 р. здався американським військам. У в’язниці покінчив життя самогубством.