Вадим Березовський

Фотографія Вадим Березовський (photo Vadim Berezovsky)

Vadim Berezovsky

  • День народження: 21.03.1929 року
  • Вік: 87 років
  • Місце народження: Київ, Україна
  • Громадянство: Україна

Біографія

У 1966 році капітан 2-го рангу Березовський Ст. Л. призначений командиром будується головний АПЛ проекту 667а (заводський № 420), яка з тактичним номером «До-137» була 5 листопада 1967 року включена до складу бойового ядра флоту.

За час будівництва і випробувань цього РПК СН його командир Ст. Л. Березовський вніс цілий ряд раціоналізаторських пропозицій, а 14 грудня 1968 року вивів його з губи Сайда на першу бойову службу, яка була завершена на оцінку «відмінно» 29 січня 1969 року.

Народився 21 березня 1929 року в столиці України місті Києві (з 1965 року — місто-герой) в сім’ї службовця. Українець. Член КПРС з 1954 року. Закінчив 10 класів Саратовського військово-морського підготовчого училища.

У Військово-Морському Флоті з 1948 року.

У 1952 році закінчив Чорноморське вище військово-морське училище імені П. С. Нахімова. Служив на Північному флоті (з 7 травня 1965 року — Червонопрапорний Північний флот). Командував дизельної, а на початку шістдесятих років був призначений командиром атомного підводного човна (АПЧ) проекту 658 «До-40» (339-а окрема бригада підводних човнів).

У 1964 році саме цього корабля під командуванням Ст. Л. Березовського випала висока честь і історична місія — першому з радянських ракетних підводних атомохода вийти на бойову службу. З 14 березня по 17 квітня 1964 року підводний човен брала участь у навчаннях ВМФ СРСР «Огорожа», що проводяться в Норвезькому морі та Північній Атлантиці. Зберігши скритність плавання «До-40» пройшла за час походу 6582,4 милі, з них в підводному положенні 6553,7 милі. Екіпаж поставлені командуванням завдання виконав успішно, показавши при цьому чудову морську виучку.

У 1966 році капітан 2-го рангу Березовський Ст. Л. призначений командиром будується головний АПЛ проекту 667а (заводський № 420), яка з тактичним номером «До-137» була 5 листопада 1967 року включена до складу бойового ядра флоту.

За час будівництва і випробувань цього РПК СН егокомандир Ст. Л. Березовський вніс цілий ряд раціоналізаторських пропозицій, а 14 грудня 1968 року вивів його з губи Сайда на першу бойову службу, яка була завершена на оцінку «відмінно» 29 січня 1969 року.

За успішне виконання завдань командування при освоєнні нової військової техніки і проявлені при цьому мужність і відвагу Указом Президії Верховної Ради СРСР від 30 березня 1970 року капітану 1-го рангу Березовському Вадиму Леонідовичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка» (№ 10724).

У вересні 1970 року відважний офіцер-підводник призначений командиром 339-ї окремої бригади споруджуваних атомних підводних човнів Червонопрапорного Северногофлота. У 1971 році він закінчив академічні курси при Військово-морської академії.

4 листопада 1973 року капітану 1-го рангу Березовському Ст. Л. присвоєно військове звання «контр-адмірал».

У наступні роки Ст. Л. Березовський був уповноваженим Постійної комісії державної приймання кораблів, заступником командувача 11-й флотилією підводних човнів Червонопрапорного Північного флоту, начальником 1-го науково-дослідного полігону ВМФ. З червня 1989 року контр-адмірал Березовський Ст. Л. — в запасі, а потім у відставці.

Нагороджений орденом Леніна, орденами Червоного Прапора, «За службу Батьківщині у Збройних Силах СРСР» 3-го ступеня, медалями.

Живе в місті Северодвінську Архангельської області.