Сигэеси Іноуе

Фотографія Сигэеси Іноуе (photo Sigaesi Inoue)

Sigaesi Inoue

  • День народження: 09.12.1889 року
  • Вік: 86 років
  • Місце народження: Сендай, Японія
  • Дата смерті: 15.12.1975 року
  • Громадянство: Японія

Біографія

Іноуе (Inoue) Сигэеси (9.12.1889 — 15.12.1975), японський військово-морський діяч, адмірал (15.5.1945).

Закінчив артилерійські (1912) і торпедны&( 1912) курси, а також Військово-морську академію (1917). 1.12.1918 направлений до складу посольства у Швейцарії, 1.9.1921 переведена Італію. 1.12.1921 відкликано в Японії, служив переважно на штабних посадах. У 1927-29 військово-морський аташе в Італії. З 15.11.1933 за 16.11.1935 командир лінійного корабля «Хиеи». З 15.11.1935 за 16.11.1936 командувач військово-морською базою Иокосука. З 20.10.1937 директор бюро військово-морських справ. З 23.10.1939 командував сполуками кораблів. З 1.10.1940 директор Командування військово-морської авіації. 11.8.1941 призначений командувачем формується 4-м флотом. У дек. 1941 під командуванням В. (на базі флоту) створено оперативне з’єднання Південних морів. Частинами В. доручено несення дозорної служби, забезпечення морських комунікацій, а також захоплення , островів Уэйки Рабауле. Базировавшимися на кораблях з’єднання літаками В. знищив американські аеродроми на Гуамі, Эйкеи Хаулевде. 10.12.1941 був узятий Гуам, 22 груд.- Уейк (тільки силами флоту), 23 груд. — Рабауле. У травні 1942 р. почав підготовку до захоплення Нової Гвінеї, але 7-8 травня американська авіація потопила авіаносець «Сехо» і пошкодила авіаносець «Секаку», і операція зірвалася. В бою в Кораловому морі, незважаючи на вдалий початок битви, переоцінив сили противника і віддав наказ про закінчення переслідування американського флоту, після чого 26.10.1942 відсторонений від командування і переведений на посаду начальника Військово-морської академії. З 1943 член Вищої військової ради. З 5.8.1944 за 15.5.1945 заступника морського міністра. Одночасно 4-18.11.1944 був начальником суднобудівного командування ВМС, а 1-15.5.1945 — командувачем військово-морською авіацією. З 15.5.1945 військово-морський радник імператора. 10.10.1945 звільнений від служби, а 15 жовт. переведений в резерв.