Шарль Анрі Антінг

Фотографія Шарль Анрі Антінг (photo Anry Anting)

Anry Anting

  • Громадянство: Франція

    Біографія

    Антиг (Anthing), Шарль-Анрі-Гильом (1766 — 1823), барон Імперії, дивізійний генерал францусзкой служби. У 1812 р. командував піхотною бригадою.

    Народився в Гота (Саксонія), 11 листопада 1766 р. помер в Гаазі (Голландія), 7 лютого 1823 р. Кадет в піхотному полку саксонців Готи 22 квітня 1782 р., сержант 30 грудня 1784 р., аджюдан 15 травня 1785 р., підпоручик 8 жовтня 1786 р., 19 жовтня 1786 р. Антиг перейшов разом зі своїм полком на голландську службу і весь 1787 р. прослужив в Голландії. 8 квітня 1793 р. він отримав чин поручика. У 1793-1795 рр. Антиг бився проти французької республіки в Брабанті. У березні 1793 р. він був поранений при захисті Вильхельштадта. 9 червня 1798 р. Антиг став капітаном 7-ої батавской півбригади. В 1799 р. він служив у Батавской армії. 10 вересня 1799 р. Антиг був небезпечно поранений у бою при Зупе. В 1801 р. він служив у Галло-Батавской армії, а в 1805-1806 рр. в голандських частинах Великої Армії.

    22 вересня 1806 р. Антиг стає помічником командира полку по адміністративно-господарській частині, а 23 жовтня 1806 р. полковником 4-го лінійного полку. В 1806-1807 рр. Антиг служив у Німеччині в дивізії генерала Дюмонсо. 17 лютого 1808 р. він отримав чин бригадного генерала голландської служби. 7 травня 1808 р. Антиг був призначений ад’ютантом короля Голландії. 15 листопада 1808 р. він був переведений у гвардійський королівський гренадерський полк у чині полковника пішої гвардії. У травні 1809 р. Антиг командував 1-ю бригадою піхотної дивізії Гратьена під час кампанії в Австрії, і 26 травня 1809 р. його бригада окупувала Вісмар. У 1810 р. Антиг командував голланской бригадою, розквартированої в Гарлемі.

    10 листопада 1810 р. Антиг перейшов на французьку службу в чині бригадного генерала і 22 грудня 1810 р. був призначений в 6-й військовий округ, де виконував обов’язки військового коменданта департаменту Юра. 19 лютого 1812 р. Антиг був призначений командувачем 2-ї бригади піхотної дивізії генерала Карра-Сен-Сіра, а 23 липня 1812 р. — командувачем 3-ю бригадою 34-ї дивізії генерала Морана 11-го піхотного корпусу Великої армії маршал Ожеро і комендантом острова Рюген.

    У вересні 1812 р. у Варшаві була організована 32-а піхотна дивізія генерала Дюрютта, приписана до 11-го корпусу Великої Армії маршал Ожеро. У жовтні ця дивізія була спрямована на допомогу пехотному корпусу генерала Реньє. Антиг командував 1-ю бригадою (Бель-Ільський, Вирцбургский і Вальхернский полиці) цієї дивізії і прийняв участь у бойових діях: 6 жовтня 1812 р. — бій біля містечка Бяли, 11 листопада 1812 р. — бій у м. Лапеницы, і бій за р. Волковиськ.

    З 26 квітня 1813 р. Антиг командував в Саксонії 1-ї бригади 9-ї дивізії генерала Бренье 3-го піхотного корпусу Великої Армії маршала Нея, і 2 травня 1813 р. був поранений трьома кулями в битві при Люцене. З 4 травня 1813 р. 9-а дивізія перейшла під командування генерала Дельмаса, і вже під його керівництвом, Антиг брав участь в битві при Бауцене (20-21 травня 1813 р.). 19 липня 1813 р. він отримав титул барона Імперії з щорічної дотацією в 2000 франків. 10 серпня 1813 р. Антиг став кавалером ордена Почесного легіону 3-го ступеня, а 20 серпня 1813 р. повернувся на територію Франції. З 28 жовтня 1813 р. по 20 грудня 1813 р. Антиг керував лінією оборони від Селести до Вантзено. У січні 1814 р. він був призначений командиром 1-ї бригади дивізії генерала Брусье, розквартированої в Страсбурзі.

    5 серпня 1814 р. Антиг подав у відставку, і 27 серпня 1814 р. був прийнятий на голландську службу в чині генерал-майора. 21 квітня 1815 р. він отримав чин генерал-лейтенанта. У червні 1815 р. Антиг командував в Бельгії голландської бригадою (прозваної індійської бригадою) в корпусі генерала Хиля англійської армії герцога Веллінгтона. 23 січня 1818 р. він був відправлений в Індію, але в 1819 р. повернувся в Голландію. 18 квітня 1820 р. Антиг вийшов у відставку.