Пітер Хансен

Фотографія Пітер Хансен (photo Peter Hansen)

Peter Hansen

  • День народження: 30.01.1896 року
  • Вік: 71 рік
  • Дата смерті: 23.05.1967 року
  • Громадянство: Німеччина

Біографія

Бригадефюрер СС і генерал-майор військ СС.

Учасник Першої світової війни, нагороджений Залізним хрестом 1-го і 2-го класу. Член НСДАП (№ 2860864) і СС (№ 129846) з квітня 1933. З квітня 1933 по серпень 1935 складався при оберабшнитте СС «Мітте». З 24 лютого 1934 — шарфюрер СС, з 20 квітня 1934 — обершарфюрер СС, з 10 липня 1934 — обертруппфюрер СС, з 30 січня 1935 — унтерштурмфюрер СС.

15 серпня 1935 повернувся в армію в чині капітана і був призначений командиром батареї вЛейпциге, Наумбурзі і Майсені. У 1937 переведений в 50-й артилерійський полк (Лейпциг). З січня 1939 — майор, командир 2-го батальйону 50-го артилерійського полку. 1 червня 1939 р. був переведений до частини підсилення СС і вироблений в оберштурмбаннфюреры СС. З 19 жовтня 1939 — штандартенфюрер СС, з 13 грудня 1940 — оберфюрер СС, з 30 січня 1942 — бригадефюрер СС і генерал-майор військ СС.

З 1 вересня 1939 р. по 1 квітня 1940 — командир артилерійського штандарту «V», потім очолював VII відділ Головного оперативного управління СС. З 25 лютого по травень 1943 командував 15-ї гренадерської дивізії СС (1-я латвійської) в період її формування. З 2 жовтня 1943 по 1 травня 1944 — командир італійської допоміжної поліції (Milizia Armata Polizei), пізніше реорганізованої в 1-ю італійську гренадерську бригаду військ СС, а в кінці війни — у 29-ю італійську дивизиюСС. 14 березня 1944 отримав сувору догану дисциплінарного суду за невиправданий ризик.

З 10 липня по 22 серпня 1944 — командир артилерії 3-го танкового корпусу СС. У вересні-жовтні 1944 р. знову командував 1-ю італійської гренадерської бригади військ СС. З листопада 1944 по лютий 1945 командир артилерії 1-го танкового корпусу СС. З 5 лютого по 8 травня 1945 — начальник штабу 18-го армійського корпусу СС. Кавалер ряду нагород.