Осами Нагано

Фотографія Осами Нагано (photo Osami Nagano)

Osami Nagano

  • День народження: 15.06.1880 року
  • Вік: 66 років
  • Дата смерті: 05.01.1947 року
  • Громадянство: Японія

Біографія

Нагано Осами (1880, префектура Коті,— 1947, Токіо), один з головних японських військових. злочинців, адмірал (1934).

Нагано (Nagano) Осами (15.6.1880, Кочі — 5.1.1947), японський військово-морський діяч, адмірал флоту (21.6.1943). З родини самураїв. Освіту здобув у Військово-морській школі (1900), Гарвардському університеті (США, 1915) і Військово-морської академії (1909). Службу почав 13.12.1900 на есмінці «Хасидате». В 1907-08 командував артилерією на крейсері «Іцукусіма». У 1927-31 начальник Військово-морської академії. З 1919 командир лінійного корабля «Хіра-то».З 1.11.1919 командир крейсера «Хирадо». С1.12.1920 по 10.11.1923 військово-морський аташе у Вашингтоні. З 5.2.1924 начальник управління Морського Генштабу, з 1.12.1924 командир 3-ї ескадри крейсерів. З 20.4.1925 за 20.8.1926 командувач 1-м Експедиційним, з 1.2.1927 за 15.1.1928 -навчальним флотом. 10.12.1928 призначений директором Військово-морської академії. З 6.10.1930 за 10.10.1931 — 1-й заступник начальника Морського Генштабу, курирував роботу Інструкторського управління, брав участь у роботі Женевської конференції 1931. З 15.11.1933 командюущей військово-морською базою в Йокосуке. З 15.11.1934 за лют. 1936 військово-морський радник. Належав до «помірного» крила керівництва флоту. У 1935 головний делегат на Лондонській військово-морської конференції. З 9.3.1936 за 23.1.1937 морський міністр у кабінеті К. Хироты. 2.2.1937 призначений командувачем Об’єднаним флотом (і одночасно 1-м флотом), керував підготовкою флоту до війни. 1.12.1937 знову зайняв пост військово-морського радника, одночасно з 14.9.1939 був членом, а с13.2.1941 головою Вищого технічного комітету. 9.4.1941 призначений начальником Морського Генштабу, керував розробкою і здійсненням переможної на першому етапі кампанії японського ВМФ. 21.2.1944 замінений адміралом С. Симадой. Після закінчення війни в березні 1946 заарештований. В якості головного військового злочинця притягнутий до суду Токійського міжнародного військового трибуналу для Далекого Сходу. Помер в ув’язненні (від атеросклерозу і туберкульозу легенів) до закінчення процесу.