Олександр Яблонцев

Фотографія Олександр Яблонцев (photo Aleksandr Yablontsev)

Aleksandr Yablontsev

  • День народження: 03.04.1955 року
  • Вік: 61 рік
  • Місце народження: Варшава, Польща, Польща

Біографія

Досвіду космічних польотів не має.

Статус — космонавт-випробувач ГКНИИ ВВС.

Дата і

  • Місце народження:

    Народився 3 квітня 1955 року в місті Варшава (Warsaw), Польща, де в цей час служив його батько.

    Освіта та наукові звання:

    У 1972 році закінчив середню школу №3 міста Майкоп Краснодарського краю РРФСР.

    У 1989 році закінчив Ахтубинский філія Московського авіаційного інституту імені Серго Орджонікідзе «Зліт» (вечірнє відділення), факультет «Літакобудування», отримав кваліфікацію «інженер-механік».

    Професійна діяльність:

    З 1998 по січень 1999 року працював пілотом авіакомпанії «Трансаеро». Літав другим пілотом на літаку «Боїнг-737». Був звільнений у зв’язку зі скороченням штату авіакомпанії.

    З квітня 1999 літав другим пілотом літака Ту-204 авіакомпанії «Трансєвропейські авіалінії».

    Військова освіта:

    У 1976 році закінчив Армавірської вище військове авіаційне училище льотчиків (ВВАУЛ) ППО з дипломом льотчика-інженера за спеціальністю «Пілотування і експлуатація літальних апаратів».

    Військова служба:

    На службі в Радянській Армії з 1972 року. З серпня 1972 по вересень 1976 року — курсант Армавірського ВВАУЛ ППО.

    З 28 вересня 1976 року перебував у розпорядженні командира в/ч 09436.

    З 17 листопада 1976 року служив начальником парашутно-десантної служби — старшим льотчиком 180-го Гвардійського винищувального авіаційного полку (гв.ІАП) 60-ї Армії ППО.

    З 11 травня 1977 року служив старшим льотчиком, з 11 лютого 1978 року — командиром авиазвена, з 10 серпня 1981 року — заступником командира авіаескадрильї — штурманом, а з 10 квітня 1982 року — командир авіаескадрильї 177-го ІАП 60-ї Армії ППО.

    З 1984 року проходив підготовку в 267-му Центрі випробування авіаційної техніки та підготовки льотчиків-випробувачів.

    19 квітня 1997 року наказом МО РФ №0403 звільнений у запас із Збройних Сил у зв’язку з скороченням штатів.

    Служба льотчиком-випробувачем:

    У 1985 році з відзнакою закінчив курс льотного відділення 267-ї Центру випробування авіаційної техніки та підготовки льотчиків-випробувачів в місті Ахтубинск Астраханській області і отримав кваліфікацію «льотчик-випробувач».

    З 7 серпня 1985 року служив старшим штурманом-випробувачем 5-ї авіаційної випробувальної ескадрильї служби льотних випробувань бомбардувальної авіації 1-го управління ГКНИИ ВПС ім.В.П.Чкалова (з 31 жовтня 1986 року — 1-е Науково-випробувальний управління).

    З 13 лютого 1987 року служив старшим льотчиком-випробувачем 2-й випробувальної авіаційної ескадрильї служби льотних випробувань винищувачів-перехоплювачів ППО і літаків фронтової авіації 1-го Науково-випробувального управління.

    З 31 травня 1988 року служив старшим льотчиком-випробувачем 1-го Науково-випробувального управління ГКНИИ ВПС ім.В.П.Чкалова

    Космічна підготовка:

    У 1987 році був відібраний у ГКНИИ ВПС для роботи за програмою «Буран». Пройшов медичне обстеження в Центральному військовому науково-дослідному авіаційному госпіталі (ЦВНИАГ) і на початку 1988 року отримав висновок Центральної лікарсько-льотної комісія (ЦВЛК). 25 січня 1989 року рішенням ГМВК відібраний в якості кандидата в космонавти від ГКНИИ ВВС.

    З травня 1989 р. по квітень 1991 року проходив общекосмическую підготовку в ЦПК ім.Ю.А.Гагаріна (методом зборів) і після здачі заліків 5 квітня 1991 року отримав кваліфікацію космонавта-випробувача.

    8 квітня 1992 року наказом Головнокомандувача Об’єднаних Збройних Сил СНД був зарахований на посаду космонавта-випробувача ГКНИИ ВВС.

    У 1993 році в якості провідного льотчика-випробувача проводив випробування нової системи сигналізації невагомості на літаку-лабораторії.

    Після розформування групи космонавтів ГКНИИ ВВС у відповідності з директивою Головного штабу ВПС від 30 вересня 1996 року був виведений за штат інституту наказом начальника ГКНИИ ВПС від 28 листопада 1996 року.

    Військове звання:

    Лейтенант (1976.09.28).

    Старший лейтенант (1978.10.02).

    Капітан (1980.10.27).

    Майор (1983.11.05).

    Підполковник (1986.12.18).

    Полковник (1992.02.20), з 4 червня 1997 року — в запасі.

    Класність:

    Має загальний наліт понад 2000 годин, освоїв 45 типів літаків та їх модифікацій. Літав на літаках: виріб 69, 50, 3, 3Д, 6, 02, 02М, 84В (Мить-25ПУ), 84Д (Мить-25ПД), 84УС, С-52 (Су-17М), З-52У (Су-17УМ), З-52К (Су-22М), З-52УК (Су-22УМ), С-54, Т-6 (Су-24), Т-8 (Су-25), Т-10 (Су-27), Т-10У, 9-12 (Міг-29), 9-5.

    Військовий льотчик 1-го класу.

    Льотчик-випробувач 2-го класу.

    Лінійний пілот цивільної авіації 1-го класу (1996.09.20).

    Нагороди:

    Нагороджений 9-ма ювілейними медалями.

    Сімейне положення:

    Батько — Яблонцев Микола Антонович, рід.31.04.1926, військовослужбовець, заступник директора Майкопської середньої школи №3.

    Мати — Яблонцева (Супрун) Марія Пантелеймонівна, рід.03.03.1926.

    Дружина — Яблонцева (Кузьмінова) Тетяна Володимирівна, рід.23.09.1956, домогосподарка.

    Син — Яблонцев Ігор Олександрович, рід.25.10.1981.

    Дочка — Яблонцева Марина Олександрівна, рід.24.09.1984.

    Захоплення:

    Фотографія, риболовля, полювання.