Олександр Шилков

Фотографія Олександр Шилков (photo Aleksandr Schilkov)

Aleksandr Schilkov

  • День народження: 27.12.1915 року
  • Вік: 56 років
  • Місце народження: с. Бурохино, Ярославська область, Росія
  • Дата смерті: 09.04.1972 року
  • Громадянство: Росія

Біографія

Всього за війну здійснив 190 бойових вильотів на винищувачах ЛаГГ-3, Ла-5 і Ла-7, з них 7 — на розвідку, 31 — на прикриття кораблів флоту. У 40 повітряних боях особисто збив 19 і в групі 3 літаки супротивника. Нагороджений орденами Леніна ( 22.07.1944 р. ), Червоного Прапора ( 19.01.1943, 02.10.1943, 10.04.1944, 30.04.1945, 1956 рр..), Червоної Зірки ( 1951 ), багатьма медалями, в тому числі «За бойові заслуги» ( 1946 р.), «За оборону Ленінграда» ( 1943 ).

Народився 27 Грудня 1915 року в селі Бурохино Ярославської губернії, нині — Некрасовский район Ярославської області. У 1934 році закінчив 2 курсу Іванівського будівельного технікуму. Працював бухгалтером на шкірзаводі в Ярославлі. З 28 Жовтня 1936 року в Червоній Армії. Служив матросом на Чорноморському флоті. В 1937 році закінчив школу молодших авіаційних спеціалістів в місті Севастополі. Служив повітряним стрільцем — радистом в 5-ї авіаційної ескадрильї 40-го авіаційного полку ВПС ЧФ. У 1940 році закінчив Військово — морське авіаційне училище ім. Леваневського ( відділення стрільців — радистів ), потім Ейское військово — морське авіаційне училище за курсом льотчика, сержант. Після закінчення ( 07.02.1942 р. ) служив в ньому пілотом — інструктором.

З Жовтня 1942 року в діючій ар

мії. З 13 Січня 1943 року воював у складі 3-го Гвардеского ІАП, був пілотом 2-ї ескадрильї, старший сержант ( 29.03.1943 р. ), Молодший лейтенант ( 05.07.1943 р. ), командир ланки, Лейтенант ( 17.02.1944 р. ). З 17.05.1944 року заступник командира ескадрильї, Старший лейтенант, з 01.11.1944 командир ескадрильї Капітан.

22 Липня 1944 року за 141 успішний бойовий виліт і участь в 32 повітряних боях, в яких особисто збив 14 і в групі 3 літаки супротивника Гвардії лейтенант А. А. Шилков Указом Президії Верховної Ради СРСР присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка» ( № 4005 ).

Всього за війну здійснив 190 бойових вильотів на винищувачах ЛаГГ-3, Ла-5 і Ла-7, з них 7 — на розвідку, 31 — на прикриття кораблів флоту. У 40 повітряних боях особисто збив 19 і в групі 3 літаки супротивника. Нагороджений орденами Леніна ( 22.07.1944 р. ), Червоного Прапора ( 19.01.1943, 02.10.1943, 10.04.1944, 30.04.1945, 1956 рр..), Червоної Зірки ( 1951 ), багатьма медалями, в тому числі «За бойові заслуги» ( 1946 р.), «За оборону Ленінграда» ( 1943 ).

Після війни продовжував службу у ВПС ВМФ. Закінчив командне відділення Вищих офіцерських курсів ВМФ ( 1947 ). Служив у 78-му ІАП ВПС СФ: з 17.10.1947 року — командир 4-ї ескадрильї, з 06.04.1948 року — начальник штабу, Майор ( 13.01.1949 р. ). З 15.12.1949 року — начальник ВСС 91-й ІАД ВПС СФ. З 19.04.1951 року — заступник командира, інспектор — льотчик з техніки пілотування та теорії польоту у 124-му ГвИАП СФ, Підполковник ( 22.12.1951 р. ). Літав на реактивних винищувачах Міг-15 і Міг-17. Військовий льотчик 1-го класу ( 27.03.1953 р. ). Закінчив авіаційний факультет Військово — Морської академії ( 1956 ). З 31.10.1956 року заступник начальника штабу з винищувальної авіації ППО ЧФ, з 18.01.1956 помічник начальника штабу з КП ВПС ЧФ, Полковник ( 28.02.1957 р. ), з 25.05.1957 року — заступник начальника штабу 4-ї ІАД ВПС ЧФ.

27.08.1960 року звільнений в запас за вчинення проступків, що порочать звання військовослужбовця. 10.09.1960 року засуджений судом військового трибуналу Чорноморського флоту за зґвалтування. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 19.01.1961 року позбавлений звання Героя Радянського Союзу. Достроково звільнений у Жовтні 1961 року.

Після звільнення жив у місті Саки ( Крим ). Помер 9 Квітня 1972 року.