Олександр Шамов

Фотографія Олександр Шамов (photo Alexander Shamov)

Alexander Shamov

  • День народження: 19.09.1858 року
  • Вік: 46 років
  • Дата смерті: 14.05.1905 року
  • Громадянство: Росія

Біографія

Російський морський офіцер, капітан 2-го рангу, учасник Цусімського бою.

Біографія

З дворян Мінської губернії.

4 жовтня 1875 р. — Вступив в морські юнкерські класи р. Миколаєва.

Зарахований в 1-й Чорноморський флотський екіпаж.

20 жовтня 1875 — Призначений в практичне плавання на корветі «Пам’ять Меркурія».

6-9 червня 1877 — У крейсерстве на пароплаві «Великий Князь Володимир» у Анатолійських берегів. В ході крейсерській операції спалено чотири турецьких вітрильних комерційних судна.

16 квітня 1878 — Гардемарин.

30 серпня 1879 — Зарахований у 2-й Чорноморський флотський екіпаж.

1 лютого 1882 — Переведений в Сибірську флотилію.

5 квітня 1892 — Прибув у Владивосток.

5 квітня 1882 — Призначений на шхуну «Тунгуз» (7.4.1882).

1 січня 1884 — Лейтенант.

22 лютого — 28 квітня 1884 — Канонерський човен «Нерпа».

3 травня — 7 листопада 1884 — Відрядження з нижніми чинами для охорони Тюленячого острова.

12 листопада 1884 — 11 березня 1885 — Затверджений командиром 4-ї роти.

22 лютого 1885 — Вахтовий начальник канонерського човна «Морж».

30 березня 1886 — Кліпер «Абрек».

8 лютого 1887 — Переведений на Балтійський флот.

21 лютого 1887 — У складі 4-го флотського екіпажу.

3 травня 1889 — У обучаемом складі навчальної артилерійської команди.

1889-1894 — Вчитель школи комендоров.

5 лютого 1895 — Закінчує короткий курс мінного справи.

21 травня 1895 — Командир міноносця «Лібава».

16 жовтня 1895 — Переведений в Сибірський флотський екіпаж.

10 березня 1896 — Вахтовий начальник транспорту «Якут».

2 липня 1896 — Затверджений у званні артилерійського офіцера 2-го розряду.

13 листопада 1896 — Викладач школи стройових квартирмейстеров.

19 березня 1897 — Артилерійський офіцер канонерського човна «Сивуч».

4 травня — 21 травня 1897 — Старший офіцер мінного крейсера «Гайдамак».

21 травня 1897 — Командир мінного крейсера «Гайдамак».

21 липня 1897 — Командир миноноски № 92.

3 грудня 1897 — Член тимчасового військово-морського суду Владивостоцького порту.

15 вересня 1898 — Член тимчасового військово-морського суду Владивостоцького порту.

3 березня 1898 — Призначений до складу екзаменаційної комісії за экзаменовке нижніх чинів артилерії.

2 квітня 1898 — Командир миноноски № 208.

17 вересня 1898 — Командир міноносця № 209 на час випробувань.

7 листопада 1898 — Член екзаменаційної комісії з атестації стройових квартирмейстеров.

6 грудня 1898 — Старший офіцер канонерського човна «Манджурі».

8-9 червня 1898 —Вр. і. д. командир канонерського човна «Манджурі».

6 грудня 1899 — Переведений на Балтійський флот, в 5-й флотський екіпаж.

29 травня 1900 — Командир судна портового «Могутній» з переведенням в Ревельський флотський полуэкипаж.

1903 — Командував загоном міноносців («Блискучий», «Бездоганний», «Швидкий»), своїм ходом направляються на Далекий Схід. З Джібуті загін Височайшим повелінням був повернутий на Балтику.

Брав участь у Цусімському поході і бою на посаді командира есмінця «Блискучий». Наказом № 240 призначений начальником над усіма миноносцами ескадри. Під час битви командував 2-м загоном міноносців. Убитий на початку бою, коли міноносець повертався до ескадрі після порятунку команди загиблого броненосця «Ослябя». Командування прийняв мічман Р. В. Ломан 4-й.