Микола Вуіч

Фотографія Микола Вуіч (photo Nikolay Vuich)

Nikolay Vuich

  • Громадянство: Росія

    Біографія

    Генерал-лейтенант.

    «Сербського шляхетства з обер-офіцерських дітей». Його предки переселилися в Росію в сер. XVIII ст. На військову службу записаний 12 грудня 1777 в Охтирський гусарський полк. Перейшов у Білоруський єгерський корпус 8 квітня 1787 з виробництвом в ад’ютанти прапорщичьего чину.

    Відзначився у російсько-турецькій війні 1787-91, був поранений кулею у праву ногу й двічі проводився в чини (у капітани проведений за штурм Ізмаїла). За відмінність у боях проти польських конфедератів отримав чин секунд-майора. Був командиром 11-го (раніше 12-го єгерського полку (з 10 вересня 1800, з перервою 27 березня — 28 серпня 1803). Проведений В полковники 18 вересня 1803.

    23 червня 1806 став шефом формувався 25-го єгерського полку і з ним брав участь у головних боях з французами в кампаніях 1806-07 рр .. Був поранений картеччю і 26 листопада 1806 р. отримав орден св. Георгія 4-го класу, а 20 травня 1808 нагороджений орденом Св. Георгія 3-го класу.

    У війні зі шведами командував російським загоном на Аландських островах, був блокований з моря переважаючими силами противника і змушений здатися в полон. По укладенні мирапредстал перед військовим судом і був виправданий.

    12 березня 1812 призначений шефом 19-го єгерського полку і командиром бригади 24-ї піхотної дивізії. Бився під Вітебськом, Смоленськом, в ар’єргарді з’єднаних армій. У Бородінській битві бився за міст через р Колочої і брав участь в контратаці на батарею Раєвського». Був 21 листопада 1812 проведений в генерал-майори. У другий період війни перебував при штурмі Одвірок, в кровопролитному битві за Малоярославець, в боях під Червоним. Нагороджений 30 березня 1813 орденом Св.Георгія 3-го кл. (повторно)в нагороду відмінного мужності, хоробрості і розпорядливості, наданих у битвах проти французьких військ протягом минулої кампанії.

    У травні 1813 р. прийняв командування 24-ї піхотної дивізії. Брав участь в битві під Лейпцигом і в багатьох інших боях. У 1814 році закінчив війну під стінами Парижа.

    27 листопада 1816 призначено начальником 24-ї піхотної дивізії, а 11 листопада 1827 – начальником 18-ї піхотної дивізії. В генерал-лейтенанти проведений 12 грудня 1824. 28 січня 1828 знятий з займаної посади та визначено складатися з армії.