Микола Чернишов

Фотографія Микола Чернишов (photo Nikolay Chernyshev)

Nikolay Chernyshev

  • День народження: 14.12.1856 року
  • Вік: 48 років
  • Дата смерті: 03.09.1905 року
  • Громадянство: Росія

Біографія

Російський морський офіцер, учасник оборони Порт-Артура.

Син колезького ассессора

12 вересня 1873 — Зарахований в Морський корпус.

1 травня 1874 — Зарахований на дійсну службу.

5 листопада 1875 — Унтер-офіцер.

30 квітня 1877 — Гардемарин.

20 травня 1877 — Приписаний до 6-го флотського екіпажу.

30 серпня 1878 — Мічман.

10 жовтня 1878 — Прикомандирований до Морського училища.

1880 — Закінчив Миколаївську морську академію.

2 червня 1882 — Приписаний до 3-го флотського екіпажу.

1 січня 1883 — Лейтенант.

18 жовтня 1884 — Командир 8-ї роти кліпера «Наїзник».

5 квітня — 16 серпня 1886 — Старший штурман крейсера «Адмірал Нахімов» з переведенням в 6-й флотський екіпаж.

30 квітня 1886 — 27 травня 1887 — Наукове відрядження до Франції і Англії.

22 травня 1887 — Прикомандирований до 8-го флотського екіпажу.

11 червня -7 жовтня 1887 — ВО старшого діловода Морського Вченого Комітету.

2 листопада 1887 — Переведений в Головне гідрографічне управління.

7 листопада 1887 — Виробник робіт окремої зйомки Онезького озера.

1 березня 1888 — Начальник триангуляційної партії окремою зйомки Онезького озера.

3 березня 1888 — 27 травня 1891 — Командир парового барказа «Лот».

14 лютого 1891 — Член екзаменаційної комісії (за теорією навігації) Морського корпусу.

1 червня 1891 — Начальник гідрографічної партії окремою зйомки Балтійського моря і командир описной баржі № 10.

2 жовтня 1891 — Приписаний до 9-го флотського екіпажу.

20 жовтня 1891 — Відряджений до Москви для участі у французькій технічній виставці.

19 червня 1894 — Старший офіцер броненосця берегової оборони «Стрілець»

1 жовтня 1894 — 18 серпня 1899 — Старший офіцер ескадреного броненосця «Петропавловськ».

16 грудня 1894 — Капітан 2-го рангу.

7 квітня 1897 — Голова екзаменаційної комісії в Санкт-Петербурзьких морехідних класах.

28 вересня 1899 — 2 травня 1900 — Слухач курсу військово-морських наук в Військово-морської академії.

6 грудня 1899 — Командир транспорту «Секстант».

1 січня 1901 — 14 серпня 1902 — Командир мінного крейсера «Абрек».

1 червня 1902 — Приписаний до 8-го флотського екіпажу.

6 квітня 1903 — Капітан 1-го рангу.

1 вересня 1903 — 17 березня 1904 — Командир ескадреного броненосця «Севастополь» у складі 1-ї Тихоокеанської ескадри. Приписаний до 15-го флотського екіпажу.

13 березня 1904 — Знято з должностивице-адміралом С. О. Макаровим за низький рівень підготовки і зіткнення з эскадренным броненосцем «Пересвіт».

28 березня 1904 — Списано екіпаж з причини хвороби.

12 липня 1904 — Прикомандирований до 8-го флотського екіпажу.

2 серпня 1904 — Командир ескадреного броненосця «Петро Великий».

Помер у Санкт-Петербурзі, у своїй квартирі, від паралічу серця. Похований в Олександро-Невській лаврі.

Відмінності

Орден Святої Анни III ступеня (1.1.1886)

Орден Святого Станіслава III ступеня (19.5.1896)

Орден Святої Анни II ступеня (1.1.1901)

Французький Орден Почесного Легіону офіцерського хреста (23.4.1901)

Грецький орден Спасителя кавалерського хреста (22.6.1902)

Орден Святого Володимира IV ступеня з бантом (22.9.1903) за 25 років вислуги