Максим Ставицький

Фотографія Максим Ставицький (photo Maxim Stavitskiy)

Maxim Stavitskiy

  • Громадянство: Росія

    Біографія

    «З полтавських дворян, капітанський син». 25 вересня 1784 вступив в Артилерійський і Інженерний шляхетський кадетський корпус, з якого випущений штик-юнкера в Артилерійський Гребного флоту батальйон 7 травня 1791. У 1792 переведений в Бомбардирський полк.

    Брав участь у поході до Польщі 1794 р. і був захоплений в полон. 23 травня 1797 визначений у польовий артилерійський батальйон. 7 березня 1800 переведений майором в 1-й Артилерійський полк, потім в Свиту з квартирмейстерской частини. У тому ж році був відряджений «з різними дорученнями» у Францію, у 1802-1804 рр. був посилаємо «на Оренбурзьку, Сибірську і Нерчинскую лінію і по річці Амуру» на китайський кордон і «здебільшого в Киргиз-Кайсацкую степ», на Кавказ, на Кубанську лінію, в Константинополь. У 1805 р. перебував при Північній армії бригад-майором у Східній Пруссії, Сілезії.

    Воював сфранцузами в 1806-1807 рр. 28 вересня 1806 наданий у флігель-ад’ютанти. Був у справах за Помихове, Пултуську, 8 січня 1807 нагороджений орденом св. Георгія 4-го кл. № 699

    « У воздаяние відмінного мужності і хоробрості, наданих у битві 14 грудня за Пултуську проти французьких військ, де йому було доручено командування батарея з шести гармат складається, з якою, зашед у фланг ворожого фронту, сильними і вдалими пострілами заподіяв велику шкоду ворогові. »

    Бився при Янкове, Прейсіш-Ейлау, Лаунау, Гейльсберге і Фрідланді, де важко поранений кулею у ліве передпліччя і нагороджений орденом Св.Володимира 3-го ст. За відміну проведений 25 січня 1807 в підполковники, 3 лютого 1807 – в полковники. У 1808 р. за навчання чотирьох новонабранных піхотних батальйонів наданий табакеркой з алмазами. 24 листопада 1811 призначений командиром бригади 27-ї піхотної дивізії.

    У Вітчизняну війну 1812 р. був у битві під Смоленськом 4-5 серпня, в бою за Шевардинский редут, де отримав контузію в праву руку, під Бородином був поранений у ліву ногу з роздробленням кісток і за відміну 21 листопада 1812 проведений в генерал-майори. Повернувся в стрій в серпні 1813 р. і брав участь у закордонних походах.

    Був у справах за Кейзерсвальде, Бунцлау (11 і 17 серпня), Кацбахе, Лейпцигу (був поранений у праву руку), брав участь у блокаді Майнца. Під час походу 1814 р. був у справах за Вокулере, Бриенн-ле-Шато, при Ла-Ротьере, «де жорстоко поранений кулею наскрізь нижче вуха до іншого з роздробленням щелепи і зубів». 18 вересня 1815 поведено йому складатися з армії. 6 вересня 1826 наданий в таємні радники і сенатором, 11 вересня перейменовано в генерал-лейтенанти. Похований на Лазаревському цвинтарі Олександро-Невської лаври в Петербурзі.