Іван Чагін

Фотографія Іван Чагін (photo Ivan Chagin)

Ivan Chagin

  • День народження: 12.11.1860 року
  • Вік: 52 роки
  • Рік смерті: 1912
  • Громадянство: Росія

Біографія

Російський контр-адмірал, учасник Цусімського бою.

Біографія

Потомствений дворянин Тверської губернії.

16 вересня 1875 — Вступив в Морський корпус.

1877 — У плаванні на корветі «Боярин».

1878 — У плаванні на корветі «Гиляк».

3 листопада 1878 — Унтер-офіцер.

20 квітня 1880 — Гардемарин. Нагороджений Гагарінської премією за успіхи у навчанні. У плаванні на плавучій батареї «Первісток».

30 серпня 1881 — Мічман (ВП № 24).

1881-1884 — У плаванні на крейсері «Герцог Единбурзький» по Тихому океану.

1885 — У плаванні на клипере «Перли».

1 січня 1886 — Лейтенант.

26 травня 1886 — Молодший мінний офіцер крейсера «Пам’ять Меркурія».

20 вересня 1886 — Зарахований в мінний офіцерський клас. Призначений викладачем Морського корпусу.

29 вересня 1886 — Мінний офіцер 2-го розряду.

2 квітня 1887 — Мінний офіцер крейсера «Африка» (3-й флотський екіпаж).

1 січня 1888 — Старший мінний офіцер ескадреного броненосця «Катерина II».

6 березня 1893 — Старший прапор-офіцер начальника ескадри Тихого океану.

1893 — Служить на корветі «Витязь» і канонерського човні «Бобер» на Тихому океані.

24 червня 1896 — Морський агент в Японії.

6 грудня 1896 — Старший офіцер крейсера «Росія».

8 квітня 1899 — Капітан 2-го рангу.

1901 — На чолі російського десантного загону брав участь у поході на Пекін.

10 грудня 1901 — Відрахований з посади старшого офіцера крейсера «Росія».

14 січня 1902 — Командир крейсера «Алмаз».

17 травня 1902 — Голова будівельної комісії Петербурзького порту.

25 вересня 1902 — 4 квітня 1903 — Слухач Морської академії.

1903 — Бере участь у командно-штабної гри в Головному Морському Штабі на боці Японії.

16 серпня 1903 — Флігель-ад’ютант свити його імператорської величності.

14 травня 1905 — Брав участь в Цусімському битві. Крейсер «Алмаз» під його командуванням був єдиним великим кораблем ескадри, що дістався до Владивостока.

6 червня 1905 — Здав командування капітану 2-го рангу Угрюмову.

27 вересня 1905 — Член комісії по перегляду «Положення про морському ценз».

7 листопада 1905 — Командир Імператорської яхти «Штандарт».

2 квітня 1906 — Капітан 1-го рангу.

29 березня 1909 — Контр-адмірал з призначенням на почту Його Імператорської Величності.

Восени 1912 року застрелився.

Нагороди

Орден Святого Станіслава III ступеня (1.1.1890)

Орден Святої Анни III ступеня (1.1.1894)

Орден Аннамского дракона офіцерського знака (25.8.1894)

Японська срібна медаль з нагоди 25-річчя японської імператорської подружжя (27.3.1895)

Орден Святого Станіслава II ступеня (30.10.1895)

Королівський орден Камбоджі офіцерського знака (18.3.1896)

Японський королевский викторианский орден III ступеня (14.2.1898).

Французький Орден Почесного Легіону (12.6.1900)

Золота шабля «за хоробрість» за участь в поході на Пекін (10.12.1901)

Прусський орден Корони II ступеня з мечами (14.1.1902)

Прусський орден Корони з мечами і діамантами (12.3.1902)

Медаль за участь у Китайському поході (12.8.1902)

Медаль за участь у війні з Китаєм (20.9.1902).

Італійський орден Святого Маврикія иЛазаря офіцерського хреста (18.1.1903).

Прусський орден Червоного орла II ступеня (27.8.1904)

Орден Святої Анни II ступеня (6.12.1904).

Орден Святого Георгія IV ступеня (18.9.1905).

Перська орден Лева і Сонця (3.11.1905).

Прусський орден Червоного орла з мечами (7.11.1905).

Орден Святого Володимира ІІІ ступеня (6.12.1906).

Прусський орден корони II ступеня (13.8.1907).

Англійський орден Вікторії III класу (7.7.1908)

Англійський орден Вікторії II класу (5.11.1909).

Французький орден Почесного Легіону командорського хреста (13.10.1908).

Шведський орден меча великого хреста (28.7.1909).

Бухарський орден золотої зірки з алмазами (5.11.1909).

Орден Святого Станіслава I ступеня (18.4.1910).

Португальська орден Святого Бенедикта Авазского великого офіцерського хреста (24.5.1910).

Турецький орден Меджидие 1-го ступеня (18.7.1910).

Золотий жетон за 5 років безперервної служби на імператорської яхти «Штандарт» (11.7.1911).

Бухарський орден Тадж з діамантами (13.12.1911).