Хейнц Йост

Фотографія Хейнц Йост (photo Heinz Jost)

Heinz Jost

  • День народження: 09.07.1904 року
  • Вік: 60 років
  • Місце народження: Хомберг, Німеччина
  • Дата смерті: 12.11.1964 року
  • Громадянство: Німеччина

Біографія

Державний і військовий діяч нацистської Німеччини, бригадефюрер СС і генерал-майор поліції з 1939 року. У 1939-1941 роках начальник 6-го Департаменту РСХА. У 1948 визнаний військовим злочинцем і засуджений до страти, заміненої довічним ув’язненням.

Член НСДАП з 1 лютого 1928 (№ 75946). Член СС з 25 липня 1934 (№ 36243).

Народився в сім’ї аптекаря в Хольцхаузене, нині комуна в складі Хомберга, федеральна земля Гессен. Відвідував гімназію в Бенсхайме, здав іспити (абітури) в 1923 році. З 17 років відвідував лекції, вивчав право й економіку в університетах Гиссена і Мюнхена.

Кар’єра

З 1922 року член Младогерманского ордена, в 1923 році вийшов з нього як прихильник НСДАП.

З 1927 року мав тісні зв’язки з НСДАП. У травні 1927 року здав референд-іспит за результатами навчання в університеті.

Вступив в НСДАП 1 лютого 1928 року. Обіймав різні посади (ортсгруппенляйтер, крайсорганизатионсляйтер).

З 1929 року-член СА і командир I/221 Бенсхайме (до 1933). Оберштурмбанфюрер СА і командир СА-Хохшульамта (здійснював зв’язок між ДАФ та СА університету Giessen).

У 1930 році здав асессорский іспит і очолив власне адвокатське справа в Лорші.

Після приходу до влади нацистів був призначений з 15 березня 1933 поліцай-директором Вормса, а з вересня 1933 — Гиссена. В цей період він знайомиться з Вернером Бестом, який переконує його перейти в СД. На початку 1934 р. після конфлікту з гауляйтером землі Гессен-Насау Я. Шпренгером був знятий зі свого поста.

25 липня 1934 — перейшов із СА в СС. З 28 липня 1934 — штурмбаннфюрер СС, СД, з 20 квітня 1935 — оберштурмбанфюрер СС.

З 1936 — начальник відділу III в головному управлінні СД (абвер).

з 20 квітня 1936 — штандартенфюрер СС, з 20 квітня 1937 — оберфюрер СС.

у 1938 році в якості начальника айнзатцгрупи Дрезден, що діяла в окупованій Чехословаччині, отримав перший досвід організації масових вбивств.

з 20 квітня 1939 — бригадефюрер СС і генерал-майор поліції.

У серпні 1939 року за дорученням Гейдріха займався забезпеченням польської уніформою співробітників СС, які брали участь у Глейвицком інцидент.

З 27 вересня 1939 р. по 22 червня 1941 — начальник VI Департаменту РСХА. Знятий за серйозні фінансові порушення.

Восени 1941 направлений в робочий штаб «Кавказ». З лютого 1942 і до початку вересня 1942 — командувач СД і ЗИПО Остланд. З 29 березня 1942 — командир айнзатцгрупи «А» в Ризі і командувач поліцією безпеки і СД Остланд замість убитого партизанами Вальтера Шталекера. Займав цей пост до 8 вересня 1942 року. Потім призначений уповноваженим Міністерства у справах східних територій при групі армій «А».

У січні 1945 — звільнений з СС і пішов на пенсію.

Відплата

В квітні 1945 заарештований союзниками і направлений в табір. У 1948 проходив по справі на 9-му процесі, засуджений до страти, згодом заміненої довічним ув’язненням.

У грудні 1951 звільнений.

Після звільнення

Займався торгівлею нерухомістю в Дюссельдорфі.