Ханс Валентин Хубе

Фотографія Ханс Валентин Хубе (photo Hans-Valentin Hube)

Hans-Valentin Hube

  • День народження: 29.10.1890 року
  • Вік: 53 роки
  • Місце народження: Наумбург, Німеччина
  • Дата смерті: 21.04.1944 року
  • Громадянство: Німеччина

Біографія

Учасник Першої і Другої світових воєн, генерал-полковник (1944). Кавалер Лицарського хреста з Дубовим Листям, Мечами та Діамантами.

У лютому 1909 вступив на військову службу фанен-юнкером (кандидат у офіцери) в 26-й піхотний полк. У серпні 1910 проведений в лейтенанти.

З початком Першої світової війни на Західному фронті, командир взводу 26-го піхотного полку, з 26 серпня 1914 — батальйонний ад’ютант в тому ж полку. 20 вересня 1914 — важко поранений, ампутована ліва рука. Нагороджений Залізним хрестом 2-го ступеня. У лютому 1915 проведений в обер-лейтенанти.

У грудні 1915 повернувся на Західний фронт, з січня 1916 — командир роти 26-го піхотного полку. Нагороджений Залізним хрестом 1-го ступеня.

З листопада 1916 по червень 1917 — полковий ад’ютант 26-го піхотного полку. З червня 1917 по січень 1918 — командир батальйону в тому ж полку. Нагороджений Лицарським хрестом Гогенцоллерна. У січні 1918 проведений в капітани.

У квітні 1918 року, будучи офіцером штабу 7-ї піхотної дивізії, під час відбиття танкової атаки отруєний газом, в госпіталі по квітень 1919.

Між світовими війнами

Вийшовши з госпіталю, з квітня 1919 Хубе був командиром роти в різних частинах рейхсверу. У 1925-28 — на штабних посадах. У 1928-32 — викладач у піхотному училищі (Дрезден). З 1931 — майор. У 1932-34 командував батальйоном 3-го піхотного полку. З 1934 — підполковник.

З січня 1935 по жовтень 1939 — начальник піхотного навчального центру (Дебериц). Написав двотомне навчальний посібник «Піхотинець». З серпня 1936 — полковник.

Друга світова війна

18 жовтня 1939 полковник Хубе призначений командиром 3-ї піхотної дивізії (Західний фронт). 1 червня 1940 проведений в генерал-майори. 4 червня 1940 — призначений командиром 16-ї піхотної дивізії (армійський резерв на Західному фронті). У серпні 1940 дивізія була переформована в 16-ю танкову.

У складі групи армій «Південь» 16-я танкова дивізія під командуванням генерал-майора Хубе участвововала в операції «Барбаросса» (війна проти СРСР) — в районі Дубно, Житомир, Умань, Київ, Таганрог.

1 серпня 1941 року нагороджений Лицарським хрестом. У січні 1942 — нагороджений Дубовим Листям (№ 62) до Лицарського хреста.

У 1942 16-я танкова дивізія воювала в районі Харків, Сталінград. З квітня 1942 — Хубе в званні генерал-лейтенанта.

З вересня 1942 — командувач 14-м танковим корпусом. З листопада 1942 — у званні генерала танкових військ. У грудні 1942 нагороджений Мечами (№ 22) до Лицарського хреста з Дубовим Листям.

За наказом фюрера в січні 1943 Хубе покинув Сталінградський котелна літаку. У березні 1943 Хубе знову формує 14-й танковий корпус у Франції. У червні 1943 корпус направляється в Італію.

У липні-серпні 1943, під час висадки американських і британських військ у Сицилії, Хубе командує усіма сухопутними силами. 17 серпня 1943 Хубе відкликаний в командний резерв, у розпорядження верховного командування сухопутних сил (ОКХ).

15 жовтня 1943 Хубе призначений командувачем 1-ї танкової армії (південний ділянку Східного фронту).

27 березня 1944 року 1-ша танкова армія була оточена в районі Кам’янця-Подільського, однак 15 квітня 1944 змогла вийти з оточення.

20 квітня 1944 Хубе був проведений в генерал-полковники і нагороджений Діамантами (№ 13) до Лицарського хреста з Дубовим Листям та Мечами, а на наступний день він загинув в авіакатастрофі під час польоту в Берлін.