Еріх Топп

Фотографія Еріх Топп (photo Erich Topp)

Erich Topp

  • День народження: 02.07.1914 року
  • Вік: 91 рік
  • Місце народження: Ганновер, Німеччина
  • Дата смерті: 26.12.2005 року
  • Громадянство: Німеччина

Біографія

Німецький підводник часів Другої світової війни, кавалер Лицарського хреста залізного хреста, а пізніше офіцер Бундесмарине.

Еріх Топп народився в сім’ї інженера Йоханнеса Топп. 8 квітня 1934 року він вступив в рейхсмаріне і 1 квітня 1937 року був проведений в лейтенанти цур зее. З 18 квітня по 4 жовтня 1937 року він був ад’ютантом на борту легкого крейсера «Карлсруе», який в червні 1937 року, під час іспанської громадянської війни, патрулював перед іспанським берегом.

Ще до початку Другої світової війни Карл Деніц переконав молодого офіцера вступити в підводні сили крігсмаріне. У червні 1940 року він отримав команду над підводним човном U-57 типу IIC, на якій він у двох походах потопив шість суден. При поверненні з бойового походу під Брунсбюттелем трапилася аварія. Норвезька суховантаж «Rona» врізався в освітлену у нічний час підводний човен і вона затонула в протягом декількох секунд. Шість моряків загинуло.

У грудні 1940 року Топп був призначений командиром підводного човна U-552 належить до типу VIIC. На ній він зробив десять походів, в яких він потопив 28 торгових суден і ще чотири пошкодив. 31 жовтня 1941 року його човен потопив американський есмінець USS Reuben James, що було першим затопленням американського військового корабля у Другій світовій війні. У жовтні 1942 Топп став начальником 27-й підводного флотилії в Готенхафене. До кінця війни він був командиром U-2513, «электролодки» класу XXI.

Всього Еріх Топп потопив 34 судна (близько 200 000 брт), один есмінець і одне військове допоміжне судно. Таким чином, він став третім за результативністю підводником Другої світової війни, поступившись тільки Отто Кречмеру і Вольфгангу Люту.

З 20 травня по 17 серпня 1945 року Топп був військовополоненим у Норвегії. 4 червня 1946 року він почав навчатися в архітектурі Технічному університеті Ганновера і закінчив його у 1950 році, отримавши диплом з відзнакою.

3 березня 1958 року він знову вступив у військово-морські сили Німеччини. З 16 серпня 1958 року Топп служив офіцером штабу ввоенном комітеті НАТО у Вашингтоні. 1 листопада 1959 року його виробили в капітани цур зее і з 1 січня 1962 він служив командувачем десантних сил і одночасно протягом одного місяця в. о. командувача підводних човнів. 1 жовтня 1963 року він був призначений начальником штабу командування флотом, з 1 липня 1965 року служив начальником підвідділу у міністерстві оборони ФРН. Після отримання звання флотилленадмирала 15 листопада 1965 року він став заступником інспектора ВМС. 21 грудня 1966 року був проведений в контрадмиралы. За його заслуги у відновленні військово-морських сил та їх інтеграції у структури НАТО 19 вересня 1969 року був нагороджений хрестом » За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина. 31 грудня 1969 року пішов на пенсію. Після відходу з Бундесмарине Топп кілька років працював консультантом, у тому числі на верфі «Howaldtswerke-Deutsche Werft». Еріх Топп помер 26 грудня 2005 року у віці 91 року.

Військові звання

фенрих цур зее (мічман) (1 липня 1935)

лейтенант цур зее (1 квітня 1937)

оберлейтенант цур зее (1 квітня 1939)

капітан-лейтенант (1 вересня 1941)

корветтен-капітан (капітан 3 рангу) (17 серпня 1942)

фрегаттен-капітан (капітан 2 рангу) (1 лютого 1944)

капітан цур зее (капітан 1 рангу) (1 листопада 1959)

флотилленадмирал (15 листопада 1965)

контрадмірал (21 грудня 1966)

Нагороди

Нагрудний знак підводника (7 листопада 1939)

Залізний хрест 2-го класу (1 січня 1940)

Залізний хрест 1-го класу (1 вересня 1940)

Лицарський хрест Залізного хреста з Дубовим Листям та Мечами

Лицарський хрест (20 червня 1941)

Дубове Листя (11 квітня 1942)

Мечі (17 серпня 1942)

Нагрудний знак підводника з Діамантами

Почесний кортик з Діамантами

За заслуги у війні 2-го класу з мечами (30 січня 1944)

За заслуги у війні 1-го класу з мечами (1 грудня 1944)

За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина (19 вересня 1969)