Дмитро Ненюков

Фотографія Дмитро Ненюков (photo Dmitriy Neniukov)

Dmitriy Neniukov

  • День народження: 18.01.1869 року
  • Вік: 60 років
  • Місце народження: Тамбовська губернія, Росія
  • Дата смерті: 03.06.1929 року
  • Громадянство: Росія

Біографія

Контр-адмірал (1914). Віце-адмірал (06.12.1916).

Закінчив Морський корпус в 1889 р. і плавав на броненосці «Імператор Микола I». Під час російсько-японської війни брав участь в обороні Порт-Артура і в битві на Жовтому морі 28 липня 1904 р. на броненосці «Цесаревич». Будучи пораненим, проявив стійкість, коли були вбиті командувач ескадрою адмірал Витгефт і його начальник штабу. Георгіївський кавалер — «за відзнаку в справах проти ворога». У 1906 р. — старший офіцер канонерського човна «Хоробрий». В 1908-1909 рр. прошив курс у військово-морському відділенні Миколаївської академії. У 1910-1911 рр. — офіцер Морського Генерального штабу, а в 1912 р. командував эскадренным броненосцем «Пантелеймон». Капітан 1 рангу. У 1913 р. повернуто в Морський Генеральний штаб, де призначено заступником начальника по суднобудуванню. 21 липня 1914 р. проведений в контр-адмірали — «за відмінність по службі». На початку 1915 р. призначений начальником загону судів, що діяли в гирлі Дунаю. 6 грудня 1916 р.— віце-адмірал. Під час заняття Одеси французьким десантом в кінці 1918 р. обіймав посаду начальника Управління військово-морської бази в Одесі і активно допомагав Добровольчої армії. З середини 1919 р. по 8 лютого 1920 р. — командувач Чорноморським флотом. 8 лютого 1920 р. разом з начальником штабу флоту контр-адміралом Бубновим звільнений генералом Денікіним за підтримку кандидатури генерала Врангеля на місце Командував в Крымугенерала Шилінга. У березні 1950 р. повернувся в Севастополь і грав видатну роль у справі відновлення Чорноморського флоту при генералові ж острові врангеля а також сприяв успішній евакуації з Криму 2— 5 листопада 1920 р. Часто заміняв хворого адмірала Сабліна, 28 квітня 1920 р. знову призначеного командуючим Чорноморським флотом. В еміграції жив у 3емуне, у Королівстві СХС, де і помер 20 червня 1929 р. Похований на російській ділянці місцевого кладовища.