Дмитро Іванович

Фотографія Дмитро Іванович (photo Dmitriy Bagration)

Dmitriy Bagration

  • День народження: 13.06.1863 року
  • Вік: 56 років
  • Дата смерті: 21.10.1919 року
  • Громадянство: Росія

Біографія

В 1906-1914 одночасно редагував журнал «Вісник російської кінноти», з 25 травня 1913 був також членом Ради Головного управління державного коннозаводства. Був добре знайомий з генералом А. А. Брусиловым, користувався його протекцією.

Навчався в Полоцької військової гімназії. Після закінчення 1882 році Миколаївського кавалерійського училища випущений у Володимирський уланський полк.

Закінчив Офіцерську кавалерійську школу. З 15.8.1897 у постійному складі офіцерської кавалерійської школи: вчитель верхової їзди (з 23.8.1897), помічник завідувача курсів навчання офіцерів (з 12.11.1898), начальник офіцерського відділу (з 23.4.1902), помічник начальника школи. В 1906-1914 одночасно редагував журнал «Вісник російської кінноти», з 25 травня 1913 був також членом Ради Головного управління державного коннозаводства. Був добре знайомий з генералом А. А. Брусиловым, користувався його протекцією.

Після початку першої світової війни 23.8.1914 призначений командиром 1-ї бригади Кавказької тубільної кінної дивізії. 23-29 вересня 1915 року, тимчасово командував дивізією, провів блискучу контратаку і захопив 450 полонених, 5 кулеметів та ін., за що був нагороджений Георгіївською зброєю (8.11.1916). 20 лютого 1916 змінив великого князя Михайла Олександровича на посаді командира цієї дивізії. Генерал-лейтенант (ст. 12.07.1916).

Після Лютневої революції внаслідок обвиненийв «прихильність старого режиму» Багратіон за розпорядженням Гучкова був знятий з посади і 15 квітня 1917 зарахований у резерв чинів при штабі Київського військового округу. Однак завдяки Брусилова, який став верховним головнокомандуючим, 30 червня 1917 Багратіон був знову призначений командиром своєї дивізії.

Після того, як на базі дивізії почалося розгортання Кавказького тубільного кінного корпусу, Багратіон 28 серпня 1917 був призначений його командиром. 2 вересня 1917 замінений ген. П. А. Половцова і зарахований у резерв чинів при штабі Петроградського військового округу.грудні 1918 вступив в РККА. У 1919 начальник Вищої кав. школи РСЧА, в. д. голови Особливої центральної комісії по постачанню червоної АРМІЇ кінським складом. З березня 1919 в розпорядженні Всероглавштаб. Пізніше в комісії по розробці кавалерійських статутів.

Помер 21 жовтня 1919 року. Похований на Нікольському кладовищі.

Нагороди

Орден Святої Анни 2-го ст. (1906);

Орден Святого Володимира 3-го ст. (1912);

Орден Святого Станіслава 1-го ст. (1913);

Орден Святої Анни 1-го ст. (1915);

Орден Святого Володимира 2-го ст. з мечами (1916);

Георгіївське зброю (8.11.1916).