Артур Флепс

Фотографія Артур Флепс (photo Arthur Fleps)

Arthur Fleps

  • День народження: 29.11.1881 року
  • Вік: 62 роки
  • Дата смерті: 21.09.1944 року
  • Громадянство: Австрія

Біографія

Флепс (Phleps) Артур Мартін (29.11.1881, Биртэльм, Семиграддя, Австро-Угорщина — 21.9.1944, поблизу Арада, Семиграддя, Румунія), один з керівників СС, обергрупенфюрер СС і генерал військ СС (21.6.1943).

Син румунської фольксдойче. Закінчив кадетський корпус і Військову академію у Відні (1907). 18.8.1900 вступив до 3-ї Тірольський єгерський полк австро-угорської армії. У 1901 проведений в лейтенанти. У 1902-05 служив у 11-му угорською єгерському батальйоні. 1.5.1908 зарахований до Генерального штабу. Учасник 1-ї світової війни, служив у штабах 32-ї піхотної дивізії, армійської групи ген. Рора фон Дента, 10-ї армії. З 1916 начальник штабу 72-ї піхотної дивізії. 1.11.1918 отримав чин підполковника Генерального штабу. В листопаді 1918 — лютому 1919 був членом Добровольчого корпусу. 1.4.1919 поступив на службу в румунську армію підполковником. З 1919-начальник штабу 16-ї румунської дивізії. 15.5.1923 переведений в румунський Генеральний штаб. З 1.4.1929 командир 23-го кавалерійського полку каларашей, з 1.4.1930 командир бригади в Констанці, з сент. 1930 — 1-ї гірськострілецької бригади (Сінайя). З 1935 інспектор поповнень 5-го територіального командування. С5.6.1935 командир 12-ї румунської піхотної дивізії (Південна Бессарабія), з 13.10.1936 — 21-ї піхотної дивізії (Південна Молдова). З 1.11.1937 командир румунської гірськострілецького корпусу. 30.6.1939 проведений в генерал-лейтенанти румунської армії. 6.8.1940 зарахований у резерв. 30.6.1941 вступив в чині оберфюрер в штаб дивізії СС «Вікінг», член СС (квиток № 401 214); мав прізвисько «Шольц». З липня 1942 командир гренадерського полку СС «Вестланд» у складі дивізії СС «Вікінг». З 12.1942 командир 7-ї добровольчої гірськострілецької дивізії СС «Принц Євгеній». 4.7.1943 нагороджений Лицарським хрестом Залізного хреста. З 4.7.1943 за 21.9.1944 командир V гірськострілецького корпусу СС. Одночасно з 16 по 18 вересня. 1944 був вищим керівником СС і поліції в Семиграддя. У листопаді 1944 узятий в полон радянськими військами і розстріляний. Посмертно 24.11.1944 нагороджений дубовими гілками до Лицарського хреста, а пізніше 13-го горнострелковому полку СС присвоєно його ім’я.