Артур Битенбиндер

Фотографія Артур Битенбиндер (photo Arthur Bitenbinder)

Arthur Bitenbinder

  • День народження: 14.11.1886 року
  • Вік: 84 роки
  • Місце народження: Вітебськ , Росія
  • Дата смерті: 18.05.1971 року
  • Громадянство: Росія

Біографія

Російський офіцер, білогвардієць, полковник, учасник Першої світової і громадянської воєн.

Народився Артур Георгійович в 1886 році в сім’ї почесних громадян. Освіту здобув у Вітебському міському училищі (1 розряд).1 вересня 1904 року Битенбиндер вступив у Віленське піхотне юнкерське училище, яке закінчив 2 серпня 1907 року в званні підпоручика і відправився служити в 100-й піхотний Островський полк. Після служив у 164-му піхотному Закатальском полку і 24 березня 1910 року йому було присвоєно звання поручик. Нагороджений орденом Святого Станіслава 3-го ступеня 9 березня 1912.У 1912 році Артур Георгійович надходить в Миколаївську військову академію, в якій закінчує два класи по першому розряду. Наказом по Генеральному Штабу № 12 за 1914 рік, Артур Георгійович прикомандирований до штабу Варшавського Військового Округу, для випробувань. 24 березня 1914 року йому присвоюється звання штабс-капітан, а вже 10 квітня 1914 року — капітан Нагороджений орденом Святої Анни 3-го ступеня 8 травня 1914 року.З 26 жовтня 1914 року Артур Георгійович виконує обов’язки старшого ад’ютанта штабу 4-ї піхотної дивізії. З 23 грудня 1916 року, капітан Битенбиндер — виконуючий обов’язки помічника начальника відділу управління генерал-квартирмейстерства штабу помічника Главнокомандующегощего арміями Румунського фронту. У 1917 році йому присвоюють звання підполковник.Artur Schnabel plays Beethoven Piano Concerto No. 4 in G major (1933) В Збройних силах Півдня Росії Биттенбиндер ад’ютант штабу 3-го армійського корпусу генерала Ляхова (на Північному Кавказі) з літа 1918 року. З липня 1919 року — начальник штабу 1-ї піхотної дивізії, в подальшому Ланцюгу піхотної дивізії.Після розгрому дивізії біля села Олексієво-Леоново з 18 (31) грудня по 22 грудня 1919 року (4 січня 1920 р.) — тимчасово виконуючий посаду начальника дивізії, пізніше — знову начальник штабу. З 24 жовтня (6 листопада) 1920 року, перед евакуацією Російської армії, знову тимчасово виконував посаду начальника дивізії (замістив хворого генерала В. о. Манштейна).В еміграції в США Артур Георгійович активно займався письменницькою діяльністю. Йому належать такі статті: