Адам Бістром

Фотографія Адам Бістром (photo Adam Bistrom)

Adam Bistrom

  • Громадянство: Росія

    Біографія

    Генерал-лейтенант. Командував л.-гв. Павловським полком.

    З эстляндских дворян. Батько – полковник. Був 1 січня 1782 записаний рядовим в л.-гв. Преображенський полк, потім переведений в л.-гв. Семенівський полк. Випущений з гвардії капітаном Фінляндський єгерський корпус 1 січня 1793.

    У 1794 брав участь у кампанії проти польських конфедератів. В 1806-1807, командував батальйоном Литовського мушкетерского полку, був у боях з французами під Пултуском, Прейсіш-Эйслау (поранений у голову картеччю), Гутштадтом, Гейльсберга, Фридландом (контужений ядром в груди) і по закінченні військових дій 12 грудня 1807 проведений в полковники. 6 березня 1808 р. призначений командиром Литовського мушкетерского полку і разом з ним брав участь у російсько-шведській війні. 19 жовтня 1810 полк був перейменований в 33-й єгерський, Бістром призначений шефом 26 листопада 1810. У 1811 р. став командувати 3-ї бригади 11-ї піхотної дивізії (1-й і 33-й єгерські полки), яка в 1812 увійшла до складу 1-ї Західної армії.

    Участвовалв битвах під Острівний, при обороні Смоленська, знаходився в ар’єргарді. За командування бригадою в Бородінській битві нагороджений орденом Св.Володимира 3-го ст. Потім постійно перебував у сутичках з французами в ар’єргарді, брав участь у битві під Тарутином, але особливо відзначився під Малоярославцем. Вранці 12 жовтня його частини першими були введені в місто, і до вечора він не виходив з бою. Отримав 28 квітня 1813 чин генерал-майора. Потім вступив до авангард армії. За взяття Вязьми нагороджений 11 липня 1813 орденом Св.Георгія 4-го кл. В 1813 неодноразово перебував в авангардних справах, брав участь у Лейпцігському бої. У 1814 при штурмі Реймса поранений кулею у ліве плече. За останні бої, в яких він брав участь – взяття Монмартрских висот під Парижем – був 18 березня 1814 удостоєний ордена Св.Георгія 3-го кл. З 16 грудня 1815 десять років командував л.-гв. Павловським полком. 1 січня 1826 р. проведений в генерал-лейтенанти.