Іван Діас

Фотографія Іван Діас (photo Ivan Dias)

Ivan Dias

  • День народження: 14.04.1936 року
  • Вік: 80 років
  • Місце народження: Бомбей, нині Мумбаї, Великобританія
  • Громадянство: Індія

Біографія

Індійський кардинал, префект Конгрегації євангелізації народів з 20 травня 2006, архиєпископ Бомбею з 8 листопада 1996 по 14 жовтня 2006. Кардинал-священик з титулом церкви Святого Духа в Феррателле (італ. Spirito Santo alla Ferratella) 21 лютого 2001.

Закінчив семінарію в Бомбеї, Папську церковну академію (одне з найстаріших дипломатичних навчальних закладів Європи та світу) в Римі, ступінь доктора канонічного права отримав в Папському Латеранському університеті. Вільно говорить на хінді, англійською, італійською, іспанською та французькою мовами.

На дипломатичній роботі

8 грудня 1958 в Бомбеї архієпископом цього міста, кардиналом Валеріаном Грасиасом посвячений у священики. У 1958-1961 — пастирське служіння в парафіях бомбейського архидиоцеза. З 1961 по 1964 продовжував навчання у Римі, після чого вступив на службу в Державний секретаріат Римської курії. Брав участь, зокрема, у підготовці візиту папи Павла VI у Бомбей в 1964 році.

З 19

65 по 1973 — секретар нунціатурій в Данії, Швеції, Норвегії, Ісландії, Фінляндії, Індонезії, на Мадагаскарі, Коморських островах, островах Реюньон і Маврикій. У 1973-1982 Діас знову працює в Римі, в Державному секретаріаті Ватикану, очолює відділ по відносинам з СРСР, балтійськими республіками, Білорусією, Україною, Польщею, Болгарією, Китаєм, В’єтнамом, Лаосом, Камбоджею, ПАР, Намібією, Лесото, Свазілендом, Зімбабве, Ефіопія, Руандою, Бурунді, Угандою, Замбією, Кенією і Танзанією.

Єпископ

8 травня 1982 призначено про-нунцієм в Гані, Того і Беніні (за сумісництвом) і одночасно титулярним єпископом Рузибизира. Висвячений в сан 19 червня 1982 року в Патріаршій Ватиканській базиліці госуд

арственным секретарем Ватикану кардиналом Агостіно Казароли. Ординацію допомагали проводити секретар Ради з громадським справам Церкви, титулярний архиєпископ Новалицианы і майбутній кардинал Акілле Сильвестрини та секретар Конгрегації євангелізації народів, почесний архієпископ Бангалора і також майбутній кардинал Дурайсами Симон Лурдусами.

20 червня 1987 став апостолическим нунцієм в Кореї, а 16 січня 1991 — нунцієм в Албанії, одночасно з 1992 займаючи посаду апостолического адміністратора Південної Албанії. Працюючи в Албанії, Діас відіграв важливу роль у відродженні католицької церкви в цій країні після краху комуністичного режиму.

8 листопада 1996 року призначений архієпископом Бомбея.

Кардинал

Зведений в сан кардинала на консисторії 21 лютого 2001. Кардинал-священик церкви Святого Духа в Феррателле (італ. Spirito Santo alla Ferratella). З 10 березня 2001 член Ради кардиналів з вивчення організаційних і економічних проблем Святого Престолу.

Брав участь у Конклаві 2005 року, розглядався фахівцями як папабиля, одного з ймовірних претендентів на вакантний папський престол.

За деякими даними тісно пов’язаний з католицькою світською організацією «Опус Деї», що було, однак, рішуче спростоване представниками Ватикану.

20 травня 2006 папою Бенедиктом XVI призначений префектом Конгрегації євангелізації народів. 14 жовтня 2006 покинув кафедру архієпископа Бомбея.