Едуардо Мартінес Сомало

Фотографія Едуардо Мартінес Сомало (photo Eduardo Martinez Somalo)

Eduardo Martinez Somalo

  • День народження: 31.03.1927 року
  • Вік: 89 років
  • Місце народження: Баньос де Ріо Тобья, Ватикан
  • Громадянство: Ватикан

Біографія

Іспанський кардинал. Кардинал-диякон з дьяконством Святого Імені Ісуса, з 28 червня 1988. Титулярний архиєпископ Тагоры і папський нунцій в Колумбії з 12 листопада 1975 по 5 травня 1979. З 5 травня 1979 по 28 червня 1988 — заступник Державного Секретаря Ватикану. Префект Конгрегації Богослужіння і Дисципліни Таїнств з 1 липня 1988 по 21 січня 1992. Префект Конгрегації Інститутів Богопосвяченого Життя і Товариств Апостольського Життя з 21 січня 1992 по 11 лютого 2004. Камерленго Римсько-католицької церкви із 5 квітня 1993 по 4 квітня 2007. Кардинал-протодиякон з 29 січня 1996 по 9 січня 1999. Кардинал-священик з 9 січня 1999 з титулом церкви Святого Імені Ісуса.

Едуардо Мартінес Сомало народився 31 березня 1927 року, в містечку Баньос де Ріо Тобья, що в єпархії Калахорра і Ла-Кальсада, в Іспанії.

Освіту здобув у семінарії Логроно і Папському Григоріанському Університеті (ліценціат богослов’я і канонічного права), продовжив освіту в Папській Духовної академії і в Папському Латеранської Університеті, де отримав докторантуру канонічного права.

19 березня 1950, посвячений у священики, монсеньйор Луїджі Тралья, титулярним архієпископом Чезареи ді Палестини, намісником Риму (майбутнім кардиналом). Пасторська робота в курії єпархії, і викладацька робота в Інституті Марко Фабіо Квинтильяно, і продовження освіти в Рим

Дипломат і єпископ

1 серпня 1956 запрошений на роботу в Державний Секретаріат Ватикану. У 1957-1970 секретар нунціатури і викладав в Папській Духовної Академії. 14 квітня 1960 позаштатний таємний камергер Його Святості. Відповідав за іспанський відділ у Державному Секретаріаті Ватикану. У 1970 радник апостолической делегації у Великобританії. Чиновник в Державному Секретаріаті Ватикану з 1970 по 1975. Також пасторська робота в Римському госпіталі. З 14 травня 1970 почесний прелат Його Святості.

Обраний титулярним архієпископом Тагоры і призначений нунцієм в Колумбії, з 12 листопада 1975 по 5 травня 1979. Посвячений у єпископи 13 грудня 1975 року, у Ватикані, ординацію зробив кардинал Жан Вийо, єпископ субурбикарной єпархії Фраскаті, Державний Секретар Ватикану. Заступник Державного Секретаря Ватикану з 5 травня 1979 по 28 червня 1988.

На важливих постах в Римської курії

Зведений у кардинали-диякони на консисторії від 28 червня 1988 з дьяконством Святого Імені Ісуса.

Префект Конгрегації Богослужіння і Дисципліни Таїнств з 1 липня 1988 по 21 січня 1992. Префект Конгрегації Інститутів Богопосвяченого Життя і Товариств Апостольського Життя з 21 січня 1992 по 11 лютого 2004. Камерленго Римсько-католицької церкви із 5 квітня 1993. Кардинал-протодиякон з 29 січня 1996 по 9 січня 1999. 9 січня 1999 зведений в кардинали-священики із збереженням титулу.

Подав у відставку з посади префекта за досягненні похилого віку, 11 лютого 2004. Один із впливових кардиналів Римської курії. У період Sede Vacante, був в. о. глави Ватикану.

Брав участь у Конклаві 2005.

При папському дворі примикає до оточення нинішнього папи Бенедикта XVI.

31 березня 2007 кардиналу Сомало виповнилося 80 років і він втратив право брати участь у Конклаві.

4 квітня 2007 року папа римський Бенедикт XVI прийняв відставку кардинала Едуардо Мартінеса Сомало з посади Камерленго Римсько-католицької церкви. Його наступником на цій посаді став Державний Секретар Ватикану кардинал Тарчізіо Бертоне.