Альфонсо Лопез Трухільо

Фотографія Альфонсо Лопез Трухільо (photo Alfonso Lopez Trujillo)

Alfonso Lopez Trujillo

  • День народження: 08.11.1935 року
  • Вік: 72 роки
  • Місце народження: Вільяермоса, Колумбія, Італія
  • Дата смерті: 19.04.2008 року
  • Громадянство: Італія

Біографія

Колумбійський кардинал. Кардинал-єпископ Фраскаті з 17 листопада 2001. Голова Папської Ради у справах Сім’ї з 8 листопада 1990. Титулярний єпископ Босеты і допоміжний єпископ Боготи з 25 лютого 1971 по 22 травня 1978. Коадьюатор архієпископа Медельїна з 22 травня 1978 по 2 червня 1979. Архієпископ Медельїна з 2 червня 1979 по 9 січня 1991. У 1979-1982 голова латиноамериканського єпископського ради. у 1987-1990 голова єпископської конференції Колумбії. Кардинал-священик з титулом церкви Святої Приски з 2 лютого 1983.

Лопез Трухільо народився 8 листопада 1935 року в Вильяэрмосе, Толима, єпархія Ибагуэ, Колумбія. Лопез Трухільо перебрався до Боготи коли був маленьким хлопчиком. Він навчався в Національному Університеті Боготи, а також у семиниарии Боготи. А закінчив своє навчання у Римі, в Папському Міжнародному Коледжі Angelicum, де отримав ступінь доктора філософії.

Лопез Трухільо був посвячений у священики 13 листопада 1960 і, після навчання в Римі протягом додаткових двох років, повернувся до Боготи, де він викладав філософію в місцевій семінарії протягом чотирьох років. У 1968 році, він організував новий пастирський відділ митрополії Боготи, а з 1970 до 1972 року, був генеральним вікарієм митрополичої

. 25 лютого 1971 році папа римський Павло VI призначив його титулярним архієпископом Босеты і допоміжним єпископом Боготи. Ординацію скоїв 25 березня 1971, в Боготі, Анібал Муньос Дукве, титулярний архиєпископ Карьяны.

У 1972, Лопез Трухільо був обраний генеральним секретарем Латиноамериканської епископскопской конференції, пост, який він зберігав до 1984. Одне з його головних досягнень протягом того періоду була організація третьої генеральної конференції Латиноамериканських єпископів у 1979, в якій брав участь папа римський Іоанн Павло II. В цей самий рік — 2 червня 1979, він став архієпископом Медельїна.

На чолі Папської Ради у справах Сім’ї

Лопес

Трухільо був зведений в гідність кардинала Іоанном Павлом II на консисторії від 2 лютого 1983 і став кардиналом-єпископом 17 листопада 2001. З 1990 він голова Папської Ради у справах Родини, а з 1991, почесний (emeritus) архиєпископ Медельїна.

Як голова Папської Ради у справах Сім’ї, він був відомий твердженнями про те, що кращий спосіб боротьби проти поширення ВІЛ/СНІД — це утримання, а використання презервативів не тільки аморально, але й не повністю запобігає ризик зараження.

Вплив Римської курії

Лопез Трухільо був одним з кардиналів, що розглядаються в якості папабиле на Папському Конклаву 2005, в якому він брав участь ка

до кардинал-вибірник і на якому був обраний папою кардинал Ратцінгер.

Альфонсо Лопез Трухільо був одним із впливових кардиналів Римської курії, відрізняючись консерватизмом. Поділяючи погляди нинішнього понтифіка Бенедикта XVI, він входив у його найближче оточення.

Після четырехнедельной госпіталізації, кардинал Лопез Трухільо помер 19 квітня 2008 року в Римі, у віці 72 років, з-за дихальної інфекції, що виникає як ускладнення діабету. Заупокійна меса за нього була відслужена 23 квітня 2008 року в соборі Святого Петра. Кардинал Анджело Содано служив як предстоятель служби, а папа римський Бенедикт XVI виголосив проповідь і виконав заключне відпущення гріхів.