• Громадянство: Росія
  • Зріст: 168 см
  • Вага: 60 кг

Біографія

Євген Романович Устюгов – біатлоніст, який представляє Росію на найбільших біатлонних змаганнях.

Євген Устюгов народився 4 червня 1985 року в спортивній сім’ї в Красноярську. І мати, і батько серйозно займалися лижами: Ольга Рудольфівна є майстром спорту з лиж, Роман Валерійович – кандидатом. Маленький Женя разом зі старшим братом Сашком дуже рано встав на лижі, коли йому було всього 3 роки. Спочатку він не ходив в лижну секцію, тому що всі вони були далеко від місця проживання. Дуже довго Женя катався просто так, для задоволення, при цьому займаючись гірськими лижами і скелелазінням. Під час навчання в школі він почав виступати на змаганнях різного рівня. Біатлоном Євген Устюгов зацікавився в 1997 році. Точніше, хлопчику запропонували спробувати себе в біатлоні після того, як він успішно виступив на змаганнях на призи ‘Піонерської правди’. Отримавши дозвіл від батьків, Женя почав старанно займатися під чуйним керівництвом Віктора Івановича Єрмакова – першого тренера.

Першим великим змаганням для Євгена Устюгова став Чемпіонат світу серед юніорів 2005 року у фінському Контіолахті. Тут він проявив себе не на вищому рівні: найкращим результатом стало лише 12 місце в 20-кілометровій індивідуальній гонці. А от чемпіонат у наступному році, про який

ходив у США, знаменувався перемогами в індивідуальній гонці та гонці переслідування та сріблом у чоловічій естафеті. В індивідуальному спринті він став четвертим.

В 2006 на першості Європи Устюгову вдалося отримати лише одну нагороду, причому в естафеті.

Далі він активно почав виступати на Кубках світу, де не так вже й часто, але радував своїх вболівальників перемогами. Але головні свої нагороди Устюгов отримав на XXI зимових Олімпійських іграх, які проходили в канадському Ванкувері.

Програму біатлонних змагань відкривав спринт, що проходив 14 лютого. Але огидна погода не дала жодного шансу тим, хто стартував після перших 10 спортсменів. Навіть до старту всім було ясно, що місця на подіумі будуть розподілені ‘небесною канцелярією’. У число нещасних біатлоністів потрапив і росіянин Євген Устюгов, так як його стартовий номер – 24. По сильно розбитій трасі, під дощем, з двома промахами, що в спринті дуже багато, Устюгов зміг фінішувати лише з 15-м місцем. Його відставання від француза Венсана Ж, який став переможцем, було 1.40,1.

Через день проходила гонка переслідування, але час відставання вже навряд чи давало можливість наблизитися до призового місця. Але Устюго

у допустив ще 4 промахи, і з-за цього він фінішував все тієї ж 15-ї позиції. Якщо враховувати тільки час проходження дистанції, то він показав третій результат, поступившись лише Домініку Ландертингеру і Крістофу Зуманну з Австрії.

18 лютого відбулася індивідуальна гонка, в якій Устюгов був всього в одному кроці від медалі. Після трьох пройдених рубежів він був у числі лідерів, але промах на останній стрільбі відкинув його на 4-е місце. У підсумку він на ньому і залишився, відставши від норвежця Еміля Хегле Свендсена на 49 секунд, враховуючи, що за промах дається 60 штрафних секунд.

Євген Устюгов став Олімпійський чемпіоном у гонці з загального старту, яка була проведена 21 лютого. До цього російські чоловіки не брали особистого золота вже 16 років. До того ж, у мас-старті російським біатлоністам взагалі не щастило до Ванкувера. В результаті чистої стрільби Устюгов йшов у лідерах, обігнавши Павола Хурайта незадовго до фінішу. До того ж, Павола обігнав і тоді зовсім молодий біатлоніст Мартен Фуркад з Франції. Француз поступився Устюгову 10,4 секунди.

26 лютого Євгену дісталася ще одна медаль, але вже бронзова. В цей день проходила чоловіча естафета. Крім нього, від російської збірної були

заявлені Іван Черезов, Антон Шипулін і Максим Чудов. Команда могла боротися і за срібло, але поступалася всього 0,2 секунди команді Австрії.

Сезон 2012 – 2013 склався для наших біатлоністів неоднозначно. Устюгов майже на кожному етапі Кубка світу отримував медаль, але сталість до нього так і не прийшов. Буквально на першій гонці у складі змішаної команди в Естерсунді він отримав золото.

Наступна медаль прийшла вже в австрійському Хохфільцені, але знову вона була особистою. А ось німецький Рупольдинг вирішив заохотити Євгена другим місцем у спринті. Антхольц, що в Італії, був місцем тріумфу для Антона Шипуліна, але, знову ж таки в естафеті, Устюгов отримав друге місце. До передолімпійської тижня збірна почала готуватися заздалегідь, щоб акліматизуватися, і це дало певні результати. У спринті Устюгов став другим, а в складі естафети – першим.

Між річними зборами в серпні 2009 Євген Устюгов узаконив стосунки з Олександрою Бондаревої, яка є майстром спорту з того ж біатлону. З майбутньою дружиною він познайомився під час зборів 2003 року. Вона, до речі, перед весіллям вирішила завершити спортивну кар’єру. У 2010 Євген став батьком, у них народилася донька Вероніка.