• Громадянство: Чехія
  • Зріст: 187 см

Біографія

У минулому виступав за французький «Ланс», англійський «Ліверпуль» і збірну Чехії.

Свою кар’єру Шміцер починав у футбольних школах «Вернержице» і «Ковостроя», а пізніше привернув увагу селекціонерів «Славії». До 1996 року він виступав за пражан, а потім перейшов у французький «Ланс», де він став одним з головних творців успіху команди, яка стала чемпіоном країни в 1998 році, забивши в тому сезоні 7 голів. Через рік він виграв разом з клубом Кубок Ліги і тим же влітку перейшов у «Ліверпуль», який тоді тренував французький фахівець Жерар Ульє.

Ліверпуль

У «Ліверпулі» Шміцер дебютував у матчі проти «Шеффілд Уенсдей» на «Хіллсборо» 7 серпня 1999 року. Гра завершилася перемогою гостей з рахунком 2:0, а сам Володимир справив дуже хороше враження. Однак розвитку його кар’єри заважали постійні травми, які не давали йому впевнено закріпитися в першій команді. Тим не менш, він допоміг команді оформити «требле» в 2001 році, коли «Ліверпуль» виграв Кубок Ліги, Кубок Англії і Кубок УЄФА. У фіналі Ліги чемпіонів 2004/2005 років Шміцер, якому напередодні виповнилося 32 роки, на 23-й хвилині вийшов на заміну, отримав травму Харрі Кьюэллу. Його поява було зустрінуто стогоном з боку уболівальників «Ліверпуля», так як схильного до травм нестабільного Шмицера багато з них вважали «зайвою ланкою» в клубі. У час, що залишився до перерви час «Ліверпуль», і без того поступався «Мілану» з рахунком 0:1, пропустив ще два голи, проте у другому таймі ситуація докорінно змінилася, і «червоні» зуміли за шість хвилин відіграти дефіцит в три м’ячі. Другий гол «Ліверпуля» дальнім ударом у лівий кут воротДиды забив саме Шміцер. Основний і додатковий час матчу завершився внічию, а в серії пенальті сильнішими виявилися «Ліверпуль» — Шміцер забив третій м’яч «Ліверпуля» в серії, і, щоб зберегти шанси на загальний успіх, Андрій Шевченко був зобов’язаний забивати Єжи Дудеку, однак польський голкіпер «Ліверпуля» парирував його удар, і приніс мерсисайдцям перемогу і п’ятий Кубок Чемпіонів у їх історії. Для Володимира Шмицера цей матч став останнім за «Ліверпуль» — влітку 2005 року він перейшов в «Бордо».

Бордо

У розіграші Ліги чемпіонів 2006/2007 років жереб визначив у суперники «Динамо» по групі «Ліверпуль». І Шміцер, і вболівальники «червоних» висловлювали надію, що Володимир зможе знову вийти на поле Енфілда, проте цьому не судилося відбутися — Шміцер, отримавши чергову травму, пропустив обидва матчі проти своєї колишньої команди. З «Бордо» в 2007 році чеський півзахисник став володарем ще одного французького Кубка Ліги.

Славія

У липні 2007 року Шміцер повернувся в «Славію», підписавши контракт терміном на один рік, проте із-за травм йому майже не вдалося виходити на поле. 9 листопада 2009 року Шміцер, довгий час страждає від різноманітних травм, оголосив про завершення своєї кар’єри.

Міжнародна кар’єра

Шміцер був ключовим гравцем збірної Чехії, яка брала участь у Чемпіонаті Європи 1996, 2000 і 2004 років. На кожному з цих турнірів він відзначався забитими м’ячами — досягнення, яке крім нього підкорялося тільки Клинсману, Анрі і Нуну Гомешу. Також він провів один матч за збірну Чехословаччини.