• Вік: 45 років
  • Місце народження: Колумбус, штат Індіана, США
  • Громадянство: США

Біографія

Відомий американський гонщик, успішний підприємець, неодноразовий учасник престижних гонок NASCAR. Він – володар безлічі нагород, в тому числі переможних призів змагань Winston Cup, Nextel Cup і IndyCar Series.

Тоні Стюарт народився 20-го травня 1971 року в місті Колумбус штату Індіана. Гоночну кар’єру почав рано – спочатку зі змагань на картах. Вже у восьмирічному віці Тоні безстрашно гасав по подвір’ю на власному карті – подарунок батька.

Коли батьки майбутнього чемпіона розлучилися, Стюарт залишився з матір’ю і сестрою, продовжуючи навчання, а по ночах — тренування. Коли він закінчив школу, то влаштувався працювати в один з магазинів автомобільних запчастин.

У 1987-му році Тоні виграв чемпіонат World Karting Assoc і тоді ж привернув увагу влад

ельцев гоночних клубів.

У 1991-му році Стюарт став виступати в складі United States Auto Club (USAC) і незабаром удостоївся престижного титулу Новачок Сезону USAC Rookie of the Year. Спочатку він не був першим, проте по закінченні деякого часу придбав відмінну репутацію вмілого, перспективного гонщика. Через кілька років Тоні Стюарт (Tony Stewart) став одним з найяскравіших спортсменів, що зуміли завоювати кілька перемог на різних змаганнях, включаючи National Midget, Sprint і Silver Crown.

Тоні Стюарт (Tony Stewart) уславився агроунівер

ессивным гонщиком. Ще на самому початку своєї кар’єри він вважав за краще ризикувати – наприклад, заради перемоги міг легко мчати по трасі на лисій гумі.

І все ж, незважаючи ні на що, Стюарту поки щастило – він практично не потрапляв в аварії і уникав серйозних травм. Кілька разів він рвав зв’язки, пару раз отримував струс мозку, травмував плече — і тільки. Правда, одного разу гонщик мало не загинув – його автомобіль на повній швидкості врізався в борт. Але і на цей раз Тоні пощастило.

Стюарт, в принципі, везунчик. В даний час він – видатних

ийся успішний гонщик з величезним щорічним доходом – оточений увагою безлічі шанувальників, особливо жінок. І хоча Стюарт вважає, що з «гонками, бабами і бабками» йому не щастить», оточуючі так не думають.

Тоні Стюарту (Tony Stewart) майже 38. Більше сімнадцяти років він виступають у перегонах NASCAR. Його кар’єра – це не тільки феєричні перемоги, але і прикрі поразки (наприклад, сезон 2008-о року став кращим у кар’єрі талановитого гонщика). І все ж Тоні ніщо не заважає рухатися далі. У 2009-му році він вже взяв участь у п’яти гонках.