• Громадянство: Аргентина
  • Зріст: 170 см
  • Вага: 64 кг

Біографія

Восьмикратна переможниця турнірів Великого шолома, чемпіонка WTA-туру і бронзовий призер Олімпійських ігор 2004 року в жіночому парному розряді.

Вже в 1991 році, у 15 років, Паола Суарес виграла свій перший турнір ITF. Цього успіху вона домоглася в Буенос-Айресі, а до кінця року встигла виграти ще один турнір ITF у Флорианополисе (Бразилія). На наступний рік вона дійшла до фіналу Відкритого чемпіонату Франції серед дівчат виграла чотири турніру ITF в одиночному розряді і один в парах. У тому ж році вона взяла участь у командному юніорському чемпіонаті світу у складі збірної Аргентини.

У 1994 році, в 18 років, Паола впритул наблизилася до місця в першій сотні кращих тенісисток світу. Це сталося після виходу в півфінал турніру WTA в Празі, де вона виграла шість матчів поспіль, вважаючи кваліфікаційні, і першого в кар’єрі виходу в основну сітку турніру Великого шолома на Відкритому чемпіонаті Франції. Але закріпити успіх їй не вдалося, і навіть вихід на наступний рік до другого кола «Ролан Гаррос» не дозволив їй увійти в сотню найсильніших. Тільки в 1996 році Суарес зуміла увійти у першу сотню рейтингу серед тенісисток в одиночному розряді після того, як дійшла до третього кола на турнірі II категорії в Амелія-Айленд і виграла матч у Наталі Тозья в рамках Кубка Федерації. Після цього вона дійшла до півфіналу на турнірі WTA в Більш, а в парному розряді зуміла виграти, завоювавши перший в кар’єрі титул на турнірі WTA.

1997-2000

Після невдалого сезону 1997 року, головною подією якого став вихід у чвертьфінал Відкритого чемпіонату Австралії в парі з іспанкою Вирхинией Руано, в 1998 році в кар’єрі Суарес настав прорив. Вона виграла за рік шість турнірів у парному розряді з трьома різними партнерками, в тому числі Відкритий чемпіонат Італії — турнір I категорії, — і дійшла з Руано до півфіналу Відкритого чемпіонату США, за рік просунувшись з 155 до 66 місця в рейтингу парних гравців. В одиночному розряді, вигравши свій перший титул на турнірі WTA в Боготі і ще три турніру ITF, вона також закінчила сезон в сотні кращих.

У 1999 році Суарес повернулася в збірну Аргентини. За рік вона зіграла 11 матчів в Американській групі і плей-офф другої Світової групи Кубка Федерації, здобувши вісім перемог. В індивідуальних змаганнях в одиночному розряді її головним успіхом став вихід у фінал турніру III категорії в Мадриді, який вона почала з кваліфікаційної сітки, перемогла трьох посіяних суперниць, у тому числі 11-ю ракетку мі

ра Патті Шнідер, і програла лише другий в світі на той момент Ліндсей Девенпорт. У парному розряді вона виграла три турніри WTA, два з них зі своєю співвітчизницею Лаурою Монтальво, і ще раз зіграла у фіналі.

У 2000 році Суарес підкорилася нова висота: на Відкритому чемпіонаті Франції вона з Вирхинией Руано дійшла до фіналу у жіночому парному розряді. За рік вони з Руано виграли ще два турніри, включаючи турнір I категорії в Хілтон-Хед-Айленд, і ще один раз, крім Відкритого чемпіонату Франції, грали у фіналі. Крім цього, Суарес виграла три турніри з Монтальво і дійшла до фіналу турніру в Токіо з Наною Міягі. На Олімпіаді в Сіднеї Монтальво і Суарес були посіяні третіми, але несподівано вибули з боротьби вже в другому колі. В кінці сезону Суарес і Руано взяли участь у підсумковому турнірі WTA-туру, але відразу програли Ніколь Арендт і Манон Боллеграф. В одиночному розряді Суарес здобула дебютну перемогу над суперницею з топ-10 світового тенісу, перемігши Серену Вільямс, шосту ракетку світу, на турнірі в Амелія-Айленд, де дійшла до півфіналу. Вона також дійшла до фіналу в Сан-Паулу і до третього кола на Вімблдоні. Вона взяла участь в Олімпіаді також в одиночному розряді, але вибула в першому ж колі, потрапивши за жеребом на першу ракетку світу Девенпорт.

Пік кар’єри: 2001-2004

З 2001 року Вірхінія Руано-Паскуаль стає постійною партнеркою Суарес. У перший повний спільний сезон вони виграли Відкритий чемпіонат Франції, завоювавши перший в кар’єрі Суарес титул на турнірах Великого шолома. За першу половину сезону вони виграли ще один турнір, тричі грали у фіналах і вийшли в півфінал на Вімблдоні (ще одна перемога і дві фіналу на рахунку Суарес в парі з аргентинками Монтальво і Тарабіні). До початку турніру уїмблдону Паола вже входила в число п’яти кращих тенісисток світу в парах. Дійшла вона до фіналу Відкритого чемпіонату Франції і в міксті (з бразильцем Ончинсом), програвши у фіналі Руано і Томасу Карбонеллу. До списку перемог вона додала також другий у кар’єрі титул на турнірі WTA в одиночному розряді, знову перемігши в Боготі. Крім того, вона дійшла до фіналу в Окленді і до четвертого кола на Відкритому чемпіонаті Австралії, перемігши по шляху сьому ракетку світу Марі П’єрс. Другу половину сезону Суарес зіпсували травми: вже у травні вона пропустила турнір у Гамбурзі з-за травми п

равою кисті, серпень пропустила з травмою лівого плеча, знявшись з Відкритого чемпіонату США, а в півфіналі підсумкового турніру року припинила гру через травму щиколотки. Тим не менш, у липні вона ще встигла, вигравши обидві свої зустрічі, допомогти збірній Аргентини взяти верх над німкенями в плей-офф Світової групи і повернутися до неї після семирічної відсутності.

У 2002 році Руано і Суарес виграли сім турнірів у парному розряді, включаючи два турніри Великого шолома: крім повторного успіху в Парижі, вони також виграли Відкритий чемпіонат США, здобувши лише другу в кар’єрі Суарес перемогу на твердому покритті. На трав’яних кортах Вімблдону вони дійшли до фіналу. Після перемоги в Нью-Йорку Суарес вперше піднялася на першу сходинку в рейтингу тенісисток в парному розряді, а сезон вони з Руано, незважаючи на чергову невдачу у підсумковому турнірі року, закінчили в ранзі кращої пари світу. У змішаних парах вона другий рік поспіль дійшла до фіналу на турнірі Великого шолома, тепер на Відкритому чемпіонаті Австралії з співвітчизником Гастоном Элтисом, але знову програла. В одиночному розряді у цьому році на її рахунку один фінал (в Акапулько). Вона також дійшла до чвертьфіналу Відкритого чемпіонату Франції, перемігши у першому колі десята ракетка світу Сандрін Тестеві, а в четвертому Амелі Моресмо, на той момент дванадцяту у світі.

У 2003 році Руано і Суарес виграли разом п’ять турнірів, у тому числі вдруге Відкритий чемпіонат США і вперше — підсумковий турнір року. Вони дійшли також до фіналу на трьох інших турнірах Великого шолома, другий сезон поспіль закінчивши як перша пара світу. В одиночному розряді головних успіхів Паола досягла в другій половині року, вигравши турнір у Відні, дійшовши до чвертьфіналу на Відкритому чемпіонаті США і до півфіналу на турнірі I категорії в Торонто. Вона ще двічі домоглася перемог над тенісистками з першої десятки, Оленою Докич і Даніелою Гантуховій. Ці успіхи дозволили їй закінчити рік у числі двадцяти кращих тенісисток світу в одиночному розряді.

У 2004 році Руано і Суарес як ніколи близько підійшли до завоювання Великого шолома в жіночому парному розряді: до перемог у Франції і США вони додали виграш Відкритого чемпіонату Австралії і лише на Вімблдоні оступилися, дійшовши «лише» до півфіналу, де програли Каре Блек і Ренні Стаббс. Ця ж пара стала у них на шляху в

підсумковому турнірі сезону, але, незважаючи на цю невдачу, Руано і Суарес третій рік поспіль фінішували першими у рейтингу жіночих пар. Перед поразкою в півфіналі на Вімблдоні вони доходили до фіналу на дев’яти турнірах Великого шолома поспіль — рекордний показник з 1985 року. Значного успіху Паола досягла і на Олімпіаді в Афінах, де виступала з Патрісією Тарабіні: будучи посіяні сьомими, вони дійшли до півфіналу, де поступилися майбутнім чемпіонкам Чи Тин і Сунь Тяньтянь, а в матчі за третє місце розгромили японську пару Асагоэ—Сугіяма. В одиночному розряді цей сезон став для Суарес піком кар’єри: вигравши турнір в Канберрі і дійшовши до півфіналу Відкритого чемпіонату Франції, вона в червні увійшла в число десяти кращих тенісисток світу. Після цього вона також пробилася у чвертьфінал турніру уїмблдону, але закріпитися в першій десятці не зуміла до кінця року опустившись на 17-ту позицію. На Олімпіаді в одиночному розряді вона, як і в парах, була посіяна сьомий, але вже у другому колі поступилася суперниці з Колумбії.

Закінчення кар’єри: 2005-2007

Перша половина 2005 року була затьмарена для Суарес травмою ноги, з-за якої вона пропустила Відкритий чемпіонат Австралії. Вигравши три турніру за лютий-травень, у тому числі перемігши в четвертий раз за кар’єру на Ролан Гаррос, вона потім знялася з Вімблдонського турніру через травму стегна, яка вивела її з ладу до кінця року. Вона мала заявити про свій відхід з активного спорту, але Вірхінія Руано зуміла переконати її продовжити виступи.

Повернення Суарес на корт відбулося в січні 2006 року. Вже у другому турнірі після повернення, у Сіднеї, вона дійшла з Руано до фіналу, в червні дійшла до свого третього фіналу на Вімблдоні, а з серпня по жовтень виграла три турніри, закінчивши рік на п’ятнадцятому місці серед тенісисток, які виступають у парному розряді. В одиночному розряді вона не піднімалася вище чвертьфіналу, хоча зуміла перемогти двох суперниць з першої двадцятки рейтингу.

2007 рік став для Суарес останнім у кар’єрі. На відміну від минулих років, вона виступала з різними партнерками і відносно небагато, хоча на початку сезону встигла виграти два турніри. У вересні, після поразки у другому колі Відкритого чемпіонату США у змішаному розряді, де її партнером був Кевін Ульетт, вона оголосила про закінчення кар’єри.