• Громадянство: США
  • Зріст: 170 см
  • Вага: 66 кг

Біографія

Численні перемоги Мікаели Шиффрин виглядають особливо ефектно, якщо звертати увагу на вік спортсменки – вона народилася в 1995-м. Зараз за спиною у Шиффрин вже є перемоги на Кубку світу, на Чемпіонаті світу і навіть на Олімпійських іграх.

Мікаела Шиффрин – американська гірськолижниця, член американської національної збірної. Спеціалізується на технічних дисциплінах, зокрема, на слаломі та слаломі-гіганті. На даний момент є олімпійською чемпіонкою, чемпіонкою світу та чемпіонкою Кубка світу зі слалому. Звання олімпійської чемпіонки Шиффрин виграла у 18 років і 345 днів, ставши таким чином наймолодшим олімпійською чемпіонкою зі слалому в історії Олімпіади.

Народилася Шиффрин в Голок-Вейл, Колорадо (Eagle-Vail, Colorado), в сім’ї Айлін (Eileen) і Джеффа Шиффрин (Jeff Shiffrin). Активно зайнялася гірськолижним спортом Мікаела в досить юному віці; ледь піднявшись до віку, придатного для участі в гонках FIS, вона почала досить швидко підніматися по рейтингу.

14 грудня 2010-го 15-річна Шиффрин виграла суперкомбінацію Nor-Am Cup, що проходила в Панорамі, Британська Колумбія (Panorama, British Columbia); слід зазначити, що

перемогти Мікаеля вдалося лише на 8-й гонці FIS.

Слідом Шиффрин виступила ще в трьох гонках Nor-Am – супергіганті, гіганті та слаломі; тут їй вдалося отримати срібло, бронзу і золото відповідно. Через кілька тижнів Мікаела здобула перемогу на двох слаломах Nor-Am в Сандей-Рівер, штат Мен (Sunday River, Maine); ще місяць тому вона взяла бронзу слалому на Лижному чемпіонаті світу FIS серед юніорів, що проходив у Кран-Монтана, Швейцарія (Crans Montana, Switzerland).

На Кубку світу Шиффрин дебютувала 11 березня 2011-го, в слаломі-гіганті в Шпиндлерув-Млин, Чеська республіка (Špindlerův Mlýn, Czech Republic). На початку квітня, всього через кілька тижнів після свого 16-го дня народження, Мікаела здобула перемогу на Національному чемпіонаті США, який проходив у Вінтер-парк, Колорадо (Winter Park, Colorado); Шиффрин стала наймолодшою американської лижницею, коли-небудь отримувала

гірськолижну корону національного рівня.

29 грудня 2011-го Шиффрин вперше пройшла на подіум гонки Кубка світу – їй вдалося зайняти 3-е місце на слаломі в Лієнці, Австрія (Lienz, Austria). Стартувала у тій гонці Мікаела з 40-ій позиції, і по дорозі у неї злетів лівий щиток-наголенник; втім, до кінця першого заїзду Шиффрин була вже 12-й, а найкращий час у другому заїзді допомогло їй піднятися на третю сходинку.

Першу перемогу на Кубку світу Мікаела здобула в грудні 2012-го, на нічному слаломі в Оре, Швеція (Åre, Sweden). На той момент Мікаеля було 17 років і 9 місяців; черговий віковий рекорд Шиффрин поставити, на жаль, не вдалося – раніше, в 1969-му, гірськолижне змагання Кубка світу вже вигравала американка Джуді Нэйджел (Judy Nagel) в 17 років і 5 місяців. Через два тижні Шиффрин здобула другу перемогу на нічному слалому у Загребі, Хорватія (Zagreb, Croatia); третя перемога дісталася Мікаеля ще чере

з 11 днів – на нічному ж слаломі в Флахау, Австрія (Flachau, Austria). Після перемоги на слаломі у фіналі Кубка світу в Ленцерхайде (Lenzerheide) Шиффрин була визнана кращою слаломисткой Кубка.

Сезон 2014 Шиффрин почала з нового особистого рекорду – їй вдалося зайняти 6-е місце у слаломі-гіганті (відставши від призового місця менше ніж на півсекунди) в Зельдені, Австрія (Sölden, Austria). Наступний слалом в Леві, Фінляндія (Levi, Finland) Мікаела виграла, поліпшивши свій торішній результат і записавши на свій рахунок п’яту перемогу в гонці Кубка світу. На слаломі-гіганті в Бівер-Крік (Beaver Creek) спортсменка вперше пробилася на подіум; 5 січня 2014-го їй вдалося зайняти перше місце на двоетапному слаломі у Борміо, Італія (Bormio, Italy). Піком 2014-го, однак, для Мікаели стала блискуча перемога на слаломі Олімпіади в Сочі – спортсменка спочатку вважалася фавориткою перегонів і репутацію свою виправдала.