• День народження: 20.11.1977 року
  • Вік: 39 років
  • Громадянство: Росія

Біографія

Олімпійський чемпіон (2002) XIX зимових Олімпійських ігор на дистанції 50 км. Чемпіон Росії, переможець етапів Кубка світу (1999-2000), бронзовий призер чемпіонату світу (2001) на дистанції 30 км класичним стилем.

Церемонія закриття Олімпійських ігор почалася парадним ходом спортсменів-учасників Олімпіади. Російський лижник Михайло Іванов, який оголосив про те, що не буде брати участь у церемонії закриття Ігор, все-таки з’явився на олімпійському стадіоні. Іванов став чемпіоном Солт-Лейк-Сіті після того, як золотої медалі в гонці на 30 км позбавили іспанця Йохана Мюлегга.

Іванов дуже впевнено почав марафон і вже після перших семи кілометрів вийшов у лідери. Дворазовий олімпійський чемпіон іспанець Йохан Мюллег відставав від нього на 5 секунд представляє Австрію Михайло Ботвінов на 10. Приблизно в той же час йшли норвежець Одд-Бьорн Хельмесет і естонець Андрус Веерпалу.

З кожним кілометром перевага росіянина стало збільшуватися. Після половини дистанції він вже випереджав іспанця на півхвилини, Ботвінова на хвилину. Веерпалу і Хельмесет відставали ще більше. За наступні 10 кілометрів Іванов збільшив свій відрив ще на 10 секунд.

Проте недарма кажуть, справжній марафон починається після 30 кілометрів. Мюллег наприкінці дистанції став різко додавати.На позначці 40,5 км. іспанець відставав всього на 16 секунд, а за 3,5 кілометра вийшов в лідери, випереджаючи Іванова на 3,3 секунди. Почав скорочувати своє відставання і естонець. Він на останній позначки програвав Іванову 51 секунду. Відіграти такий гандикап естонець не зміг, відставши від Іванова на 24 секунди, а ось Мюллег все ж фінішував першим, випередивши росіянина на 15 секунд.

Однак, повторний аналіз сечі Мюлегга дав позитивний результат, тому він був дискваліфікований, а його золота медаль за перемогу в гонці на 50 км перейшла до росіянину Михайлу Іванову.

Мюлегг попався на так званому внесоревновательном аналізі сечі, який у нього представники антидопінгової комісії Мок взяли без попереднього попередження 21 лютого, коли він не повинен був стартувати. І лише в п’ятницю пізно ввечері, коли іспанець приймав вітання на святковому вечері, спеціально влаштованому для нього іспанською делегацією з приводу завоювання третьої золотої медалі, став відомий позитивний результат цього аналізу, про що іспанцям і було повідомлено.