• Вік: 36 років
  • Місце народження: Holten, Нідерланди
  • Громадянство: Нідерланди

Біографія

20 лютого 2010 року в канадському Ванкувері Тайтерт знову став членом голландської олімпійської льодової дружини. Несподівано для багатьох йому вдалося завоювати золото на дистанції 1500 м. Крім того, в цьому заїзді він встановив рекорд і ковзанки — Річмондського овалу – 1.45.57.

Марк Тайтерт народився в 1980 році в Холтене (Holten), Нідерланди. Свою першу олімпійську нагороду Тайтерт зумів завоювати в 2006-му в італійському Турині. Тоді голландської чоловічій команді дісталася лише бронзова медаль, незважаючи на те, що в гонці переслідування саме голландці вважалися фаворитами. Як би не було, золото, як і срібло, довелося поступитися.

20 лютого 2010 року в канадському Ванкувері Тайтерт знову став членом голландської олімпійської льодової дружини. Несподівано для багатьох йому вдалося завоювати золото на дистанції 1500 м. Крім того, в цьому заїзді він встановив рекорд і катк

а — Річмондського овалу – 1.45.57. А головний фаворит, американець Шані Девіс, опинився в той день другою, показавши час 1.46,10. Бронза дісталася норвежцю Хаварду Бокко. Четвертим в тому заїзді був росіянин Іван Скобрев. До речі, кілька днів змагань до того не приносили нових рекордів – лід, що називається, «не катил’. Та лише на сьомий день багатьом з олімпійців пощастило; серед них виявився і Тайтерт. На дистанції 1500 м результати були показані значно вище, ніж у попередні дні. Можливо, секрет успіху криється у запрошенні ледоваров з Калгарі, підготували лід до цього дня

змагань.

Своєю перемогою він зробив країні дуже великий подарунок – золота у цій дисципліні Нідерланди не бачили з 1972 року, тоді чемпіоном став Ард Схенк (Ard Schenk), а за чотири роки до нього золота медаль діставалася іншому легендарному голландському ковзаняреві Кеесу Феркерку (Kees Verkerk). Так, через майже чотири десятиліття, Марк Тайтерт зумів принести своїй країні несподіване золото в полуторакилометровке.

Після тріумфального фінального забігу ковзаняр сказав в інтерв’ю, що доля повернула йому боржок’:

‘У моїй професійній кар’єрі було занадто багато разочаров

компаній і невдач. У сьогоднішньому забігу до мене все повернулося сповна. Для мене це був приголомшливий забіг. Шані Девіс був явним фаворитом, людиною, якій повинна була підкоритися ця дистанція, але я виявився сильнішим’.

До речі, сам спортсмен довго не міг повірити у своє золото – на очах всього світу він хапався за голову, а його обличчя являло собою повне здивування, яке поступово змінилося повним щастям. Примітно, що саме дистанція 1500 метрів є, мабуть, найбільш важливою, ключовою у льодовому багатоборстві, а тому золота медаль Олімпіади в ній коштує дуже і дуже багато.