• Вік: 39 років
  • Місце народження: Бєлорєцьк, Республіка Башкортостан, Росія
  • Громадянство: Росія

Біографія

Молода, талановита спортсменка, неодноразова чемпіонка, переможниця національних і міжнародних змагань. Її профілюючий вид спорту – біг на 5000 метрів. Крім того, вона виступає на дистанціях 800 і 1000 метрів. Лілія входить до складу збірної команди Російської Федерації. Шобухова працює з досвідченими тренерами — Євгеном і Тетяною Сенченко. У серпні 2008-го року Лілія відзначилася — її виступ на минулій Олімпіаді в Пекіні виявилося надзвичайно успішним.

Лілія Шобухова Булатовна народилася 13-го листопада 1977-го року в місті Белорецке, Республіки Башкортостан.

З самого раннього дитинства Лілія займалася легкою атлетикою, хоча в спорті виявилася абсолютно випадково. Коли Шобухова навчалася в третьому класі, її вчитель з фізкультури — Євген Сенченко — оголосив набір в секцію легкої атлетики.

Через 19-ть років наполегливих тренувань Лілія досягла великих успіхів. Вона часто виступала на міжнародних турнірах і завойовувала тита

ли. Через деякий час Шобухова стала відомою на весь світ. У неї з’явилися численні вболівальники за кордоном. Найбільше за молоду спортсменку хворіли в рідному місті — її рідні і близькі. Завдяки їх підтримці, Лілія зуміла досягти неймовірних результатів.

У 2006-му році бігунка досягла феноменальних висот. Вона вражала оточуючих власної неймовірною швидкістю. Шобухова виступала відразу в декількох видах, що робило її багатопланової спортсменкою. І надзви

чайно перспективною.

На змаганнях у Москві 17-го лютого Лілія поставила світовий рекорд в закритих приміщеннях на дистанції 3000 метрів. У тому ж сезоні — через місяць — молода бігунка стала володаркою срібної медалі Чемпіонату Світу. Це досягнення досі залишається одним з найкращих в кар’єрі бігунки з Росії. Наступний сезон вийшов менш яскравим для спортсменки. Незважаючи на це, вона зуміла здобути кілька перемог на турнірах. Лілія домоглася великих успехо

на внутрішніх змаганнях. Брала участь у Національному Чемпіонаті, а також у кількох змаганнях місцевого значення.

В сезоні 2008-го року основною метою росіянки стала Олімпіада в Пекіні, столиці Китаю. Тоді всі свою увагу легкоатлетка приділила підготовці до цього старту. У серпні Шобухова прилетіла в Китай, щоб взяти участь у церемонії відкриття. На самих змаганнях спортсменка завоювала дуже високий результат, порадувавши тренерів та власних шанувальників.