• Місце народження: Жайворонки, Московська , Росія
  • Дата смерті: 23.02.1982 року
  • Громадянство: Росія

Біографія

Багато відомі майстри так і не змогли перебудуватися і покинули доріжку. На зміну їм прийшло нове покоління скороходов, чия підготовка велася вже з урахуванням специфіки нової дистанції. Одним з першовідкривачів нової олімпійської дисципліни став у нас лаборант московського заводу «Серп і молот», заслужений майстер спорту Леонід Спірін.

У другій половині 50-х років у програмі найбільших легкоатлетичних турнірів остаточно утвердилася ходьба на 20 км Вона прийшла на зміну, що стала вже спринтерської, 10-кілометровій дистанції, на якій швидкості збільшилися настільки, що навіть самі об’єктивні судді не могли відрізнити ходьбу від бігу. Але збільшення дистанції не було чисто арифметично її подвоєнням. Новий вид ходьби зажадав від спортсменів і тренерів значної перебудови системи підготовки. Багато відомі майстри так і не змогли перебудуватися і покинули доріжку. На зміну їм прийшло нове покоління скороходов, чия підготовка велася вже з урахуванням специфіки нової дистанції. Одним з першовідкривачів нової олімпійської дисципліни став у нас лаборант московського заводу «Серп і молот», заслужений майстер спорту Леонід Спірін.

Вихованець заслуженого тренера СРСР Анатолія Леонідовича Фруктова відкрив список олімпійських чемпіонів у ходьбі на 20 км Незадовго до перемоги в Мельбурні Спирину виповнилося 24 роки. Спірін був людиною з характером бійця. У Мельбурні Леонід проявив себе справжнім лідером і тонким тактиком. Спірін не тільки сам завоював золоту олімпійську медаль, але і, постійно контролюючи хід змагань, вміло керував діями партнерів. У підсумку перші в олімпійській історії змагання в ходьбі на 20 км завершилися тріумфальною перемогою наших скороходов. Всі три радянських спортсмена піднялися на п’єдестал пошани. Слідом за Спириным фінішували Анта-нас Микенас і Бруно Юнк. У тому ж 1956 р. Спірін став рекордсменом світу в ходьбі на 20 км За високі досягнення Спірін був нагороджений орденом «Знак Пошани». У 1958 р., коли ходьба на 20 км вперше була включена в програму чемпіонату Європи, Леонід знову-таки першим з наших скороходов відкрив рахунок медалям європейської першості, ставши срібним призером. З тих пір пройшло більше 30 років. За цей час радянські скороходи виступили на семи олімпіадах, де вибороли 9 медалей, і дев’яти чемпіонатах Європи, де ходьба на 20 км принесла їм 9 нагород. І першим у цьому списку призерів олімпіад і чемпіонатів континенту стоїть ім’я скромного московського хлопця Леоніда Спіріна. І незважаючи на те, що після перемог Спіріна минуло вже три десятки років і за цей час змінилося не одне покоління майстрів спортивної ходьби, про нього пам’ятають. Коли наприкінці 1987 р. були опубліковані результати опитування, проведеного ІААФ, то в числі десяти кращих спортсменів світу всіх часів у ходьбі на 20 км був названий і Леонід Спірін.