• Громадянство: ОАЕ
  • Зріст: 180 см
  • Вага: 65 кг

Біографія

Переможниця чотирьох турнірів WTA в одиночному розряді, двадцяти трьох турнірів WTA в жіночому парному розряді, триразова переможниця турнірів Великого шолома в змішаному парному розряді, фіналістка чемпіонату WTA туру (2007). Тренер — Бильяна Веселинович.

У 14 років Катаріна Среботнік виграла престижний юніорський турнір Orange Bowl. Вже в 1995 році вона взяла участь у своїх перших професійних турнірах, а на наступний рік виграла турнір ITF в Ісмаїлії (Єгипет) і в одиночному, і в парному розряді. У 2007 році вона виграла ще три турніру ITF в парному розряді і один — в одиночному. У 17 років вона стала переможцем Вімблдонського турніру серед дівчат 1998 року і дійшла до фіналу Відкритого чемпіонату США в тому ж році. Среботнік закінчила 2007 і 2008 рік на другому місці в рейтингу дівчат. У квітні 1998 року вона виграла свій перший турнір WTA в Макарске, в парі з Тіною Крижан. Словенська пара дійшла до другого кола на Відкритому чемпіонаті Франції і на Уїмблдоні, обидва рази програвши посіяним першими суперницям, а потім дійшла до фіналу турніру WTA у Маріа-Ланковиц (Австрія).

Через рік прийшла перша перемога в одиночному розряді, в Оэйраше (Португалія), після якої Среботнік увійшла в число ста кращих тенісисток світу в одиночному розряді. Після цього був завойований перший титул на турнірах Великого шолома — разом з Пітом Норвалом (ПАР) вона виграла Відкритий чемпіонат Франції в змішаному парному розряді. Черговим успіхом став вихід у півфінал на Вімблдоні в парі з Лізель Хорн, а після перемоги у Палермо (знову з Крижан) Ката увійшла в сотню кращих і в парному розряді.

Хоча успіх в одиночному розряді розвинути не вдалося, і на наступний рік Среботнік вибула з сотні найсильніших, в парах вона знову перемогла в Оэйраше і ще тричі грала у фіналах турнірів у Більш, Токіо і Паттайя. На Олімпіаді в Сіднеї їх з Крижан одразу вибили з боротьби Олена Лиховцева і Анастасія Мискіна, а на турнірах Великого шолома вони не проходили далі другого кола, але місце в зі

тне за собою Среботнік зберегла і навіть перемістилася в число п’ятдесяти найсильніших. У 2001 році Среботнік і Крижан знову обмежилися виграшем одного турніру, але ще двічі грали у фіналах, в тому числі на турнірі I категорії в Торонто, а також у чвертьфіналі Відкритого чемпіонату США, і в кінці сезону взяли участь у підсумковому турнірі WTA-туру. В одиночному розряді Катаріні вдалося повернутися в сотню найсильніших, вигравши турнір ITF в Лексінгтоні і дійшовши до другого кола на двох турнірах Великого шолома.

2002-2005

У 2002 році в Акапулько Среботнік виграла другий у кар’єрі турнір WTA і дійшла до фіналу в Боготі. До Відкритого чемпіонату Франції вона увійшла в топ-50 в одиночному розряді, а в самому Парижі дійшла до четвертого кола — результат, який їй в одиночному розряді на турнірах Великого шолома підкориться ще тільки двічі. Хоча в парах їй не вдалося подовжити список своїх титулів, вони з Крижан двічі грали у фіналах турнірів, на Вімблдоні в третьому колі перемогли посіяних шостими Роберту Вінчі і Сандрін Тестю і другий рік поспіль забезпечили собі участь у підсумковому турнірі сезону. Найбільш значного успіху Катаріна досягла в міксті, вийшовши з Бобом Брайаном у фінал Відкритого чемпіонату США. Вона була також визнано найкориснішим гравцем професійній тенісної ліги World TeamTennis, де виступав за клуб «New York Hamptons». У 2003 році, знову з Брайаном, вона виграла цей турнір, завоювавши другий титул Великого шолома » в кар’єрі. У жіночому парному розряді вона знову виграла один турнір у Боготі з Осою Свенссон, а в одиночному — дійшла до фіналу в Палермо. І там, і там вона зберегла місце серед 50 найкращих за підсумками сезону. Вона також дійшла зі збірною Словенії до чвертьфіналу Ку

бка Федерації — найвище досягнення в історії збірної.

Більшу частину 2004 року Среботнік виступала з Крижан. Вони знову разом грали на Олімпіаді, але знову вибули в першому колі. В одиночному розряді Катаріна, яка займала в рейтингу 81-ю сходинку, програла у другому колі Алісії Молік, двадцять третьої в світі. З Крижан вона двічі доходила до фіналів, але єдиний титул виборола в кінці року з Сінобу Асагоэ. 2005 рік вона почала з перемоги в парі з Асагоэ на турнірі в Окленді, а по ходу сезону виграла ще три турніру з француженкою Емілі Луа. Вдалим був для неї і в одиночному розряді: вона виграла турніри в Окленді і Стокгольмі, а в Портороже вийшла у фінал. Вона завершила сезон серед 25 найсильніших в парах і серед 50 найсильніших в одиночному розряді. У змішаних парах вона дійшла до фіналу Відкритого чемпіонату США з сербом Ненадом Зимоньичем.

2006-2010

турніру II категорії і вперше в кар’єрі вийшла у фінал турніру Великого шолома в жіночому парному розряді. Це сталося на Відкритому чемпіонаті США, де її партнеркою була Динара Сафіна. В одиночному розряді вона піднялася на найвищу в кар’єрі двадцяту позицію у рейтингу після виходу у фінал турніру в Цинциннаті. У 2007 році Среботнік тричі грала у фіналах турнірів Великого шолома: у змішаних парах з Зимоньичем у Франції і двічі — з Ай Сугиямой в жіночому парному розряді, у Франції і на Уїмблдоні. На обох турнірах їм вдавалося в півфіналі обіграти першу пару світу, Лізу Реймонд і Саманту Стосур. Рік Среботнік і Сугіяма закінчили попаданням у фінал підсумкового турніру WTA-туру, де поступилися Каре Блек і Лізель Хубер, своїм обидчицам на Вімблдоні.

За 2008 рік Среботнік виграла чотири турніру WTA, три з них — вищої, першої категорії. Куб

ок Кремля вона виграла з Надією Петровою, а трьох інших перемог домоглася з Сугиямой, і словенсько-японська пара другий рік поспіль отримала право на участь у підсумковому турнірі сезону, але там не зуміла повторити минулорічний успіх. У змішаних парах Среботнік двічі грала у фіналах турнірів Великого шолома, у Франції з Зимоньичем, а на Вімблдонському турнірі з Майком Брайаном, але перемогу в обох випадках здобував брат Майка, Боб. В одиночному розряді Ката двічі повторювала свій кращий результат на турнірах Великого шолома, вийшовши до 1/8 фіналу спочатку в Парижі, а потім у Нью-Йорку, і закінчила рік в двадцятці найсильніших.

2009 рік почався для Среботнік невдало: її участь у ряді турнірів довелося скасувати через травму лівої ноги. Вона відновила виступи тільки в другій половині року, програвши свої матчі в одиночному розряді вже в першому колі в перших шести турнірах після повернення. У парах вона домоглася успіху в своєму четвертому турнірі в Лінці в парі з Анною-Оленою Гренефельд. У 2010 році вона спочатку дійшла з Кветой Пешке до фіналу прем’єр-турніру в Дубаї, а потім вони виграли турнір класу Premier Mandatory в Індіан-Уеллсі. На Відкритому чемпіонаті Франції вона втретє завоювала чемпіонський титул у змішаних парах, з них вдруге з Зимоньичем, а з Пешке дійшла до свого четвертого фіналу жіночих пар, де вони поступилися Серені і Вінус Вільямс. Среботнік також зіграла ключову роль у поверненні збірної Словенії у другу Світову групу Кубка Федерації, вигравши всі сім своїх ігор, як у парах, так і в одиночному розряді.

Після ряду невдалих спроб відновити на колишньому рівні одиночну кар’єру, Катаріна оголошує в листопаді 2010 року про зосередження на виступи в парному розряді.