• Зріст: 181 см
  • Вага: 84 кг

Біографія

Справжніх універсалів у великому спорті порівняно небагато, проте багато спортсмени із задоволенням пробують сили не тільки в улюбленій дисципліні, але і в суміжних з нею. Норвежець Хьетиль Янсруд традиційно виступає у всіх 5 гірськолижних дисциплінах, проте найкраще йому вдається виступати в слаломі-гіганті.

Хьетиль Янсруд – норвезький гірськолижник, учасник Кубків світу та Олімпійських ігор. Виступає у всіх 5 гірськолижних дисциплінах, однак найкращі результати демонструє в слаломі-гіганті; на даний момент саме в слаломі-гіганті Хьетиль 6 разів піднімався на п’єдестал переможців на іграх Кубка світу і один раз навіть виграв Олімпійські ігри.

Народився Янсруд в Ставангері (Stavanger); надалі він влаштувався в містечку Винстра (Vinstra).

Вперше на Олімпійських іграх Янсруд виступив у 2006-му, в Турині (Turin); тоді він зайняв 10-е місце в комбінації. Показати гідної

ві результати на слаломі Хьетилю не вдалося – спортсмен зламав великий палець і з подальших змагань вибув. У тому ж вересні у Янсруда розкрилася ще більш серйозна травма – проблема з хребетним диском; з-за травми цієї Хьетиль вибув з ладу практично на весь 2007-й.

У січні 2009-го Хьетиль Янсруд вперше пробився на подіум Кубка світу – на змаганні в Адельбодене (Adelboden); в тому ж році він опинився 9-му в суперкомбінації на Чемпіонаті світу.

У 2010-му Хьетиль виграв свою першу олімпійську медаль – «срібло» в слаломі-гіганті. Янсруд виступав у Ванкувері

у всіх 5 дисциплінах, однак в інших у нього результати вийшли не настільки вражаючими – у швидкісному спуску спортсмен виявився лише 31-м, в слаломі – 17-м, в слаломі-супергіганті – 12-м, в суперкомбінації – 9-м.

Два роки тому, у березні 2012-го, він здобув свою першу перемогу рівня Кубка світу. Перемогу він здобув цю ‘на домашньому снігу’, Квитфьеле (Kvitfjell). Буквально за одні вихідні Янсруд зумів пробитися на подіум в трьох змаганнях швидкісного класу; перемога в слаломі-супергіганті стала логічним завершенням настільки вдалої серії.

Перша чоловіча гонка Чемпио

ната світу 2013-го для Янсруда виявилася і останньою – на слаломі-супергіганті Хьетиль надзвичайно невдало впав. Спортсмен зумів піднятися і навіть закінчити дистанцію, проте пізніше з’ясувалося, що він порвав сухожилля лівого коліна. На жаль, на цьому спортивний сезон для нього і закінчився.

На Олімпіаді в Сочі Хьетиль Янсруд відігрався за невдачі на Чемпіонаті світу – місцевий слалом-супергігант йому підкорився і норвежець поповнив скарбничку своєї збірної ще однією золотою медаллю. Крім золота слалому-супергіганта Хьетиль відвіз додому з Сочі ще й бронзу швидкісного спуску.