• Вік: 27 років
  • Місце народження: Інсбрук, Австралія
  • Громадянство: Австрія

Біографія

Відомий австрійський стрибун з трампліна, дворазовий і наймолодший в історії чемпіон світу, володар Кубка світу. Здобув 31 перемогу на етапах Кубка світу. Дебютував у великому спорті в сезоні 2005/2006. Тоді ж зайняв 2-е місце на Турне чотирьох трамплінів.

Грегор Шлиренцауэр народився в сім’ї Паулюса та Анжеліки Шлиренцауэр. Став другим з трьох дітей в сім’ї: у нього є старша сестра Глорія і молодший брат Лукаш. Дядько Грегора Маркус Прок (нар. 1964) є 5-кратним чемпіоном світу і 3-кратним призером Олімпійських ігор в санному спорті. Прок зараз є менеджером «Шлири».

Шлиренцауэр почав займатися стрибками з траплина у 8 років у клубі «Бергизель». Незабаром спорт став для Грегора основним заняттям, і у нього почалися проблеми в школі. Абияк закінчивши її, він вступив в лижну гімназію, що знаходиться в Фульпмесе — неподалік від Інсбрук.

Серйозні спортивні результати Грегор почав показувати у сезоні 2005/2006 у віці 16 років, коли виграв Юнацький чемпіонат світу зі стрибків з трампліну. Після цього Олександр Поинтнер запросив юне дарування в збірну Австрії. Дебют вийшов непоганим — за підсумками 2 спроб Грегор Шлиренцауэр зайняв 24 місце, серед 63 учасників. Це сталося 12

березня 2006 року на етапі Кубка світу в Холменнколлене.

Професійна кар’єра

Кубок світу 2006-07

3 грудня 2006 року Шлиренцауэр виграв свій перший етап Кубка світу в Ліллехаммері і став наймолодшим спортсменом, який переміг там. Він також переміг у Оберстдорфе на одному з етапів Турне чотирьох трамплінів. На цьому ж турне він виграв і 4-й етап у Бишофсхофене, якраз у свій 17-й день народження, однак у загальному заліку став лише другим, програвши норвежцю Андерсу Якобсену.

Грегор став 4-м у загальному заліку Кубка світу 2006-07. Проте міг би стати бронзовим або срібним призером. Тренер Шлиренцауэра відчув, що останній етап Кубка світу в Планиці не під силу молодому спортсмену, і зняв його з змагань. У підсумку Грегор залишився позаду Адама Малиша, Андерса Якобсена і Симона Амманна.

Кубок світу 2007-08

У сезоні 2007-08 Шлири на підставі повному стає одним з основних претендентів на володіння Кубком світу. На Ту

рне чотирьох трамплінів, вигравши в Гарміш-Партенкірхені і завовевав срібло в Оберстдорфе, несподівано не потрапляє в основну сітку змагань (всьому виною за словами очевидців, сильний вітер) у Бишофсхофене і стає в результаті лише 12-м. Потім Шлиренцауэр пропускає кілька етапів Кубка світу, готуючись до Чемпіонату світу з польотів на лижах в Оберстдорфе, на якому завойовує 2 золоті медалі в індивідуальній першості, а також у складі збірної Австрії разом з Томасом Моргенштерном, Андреасом Кофлером і Мартіном Кохом. Після тріумфу на чемпіонаті світу з польотів на лижах слідують підряд чотири перемоги на етапах Кубка світу, проте між Грегором і Томасом Моргенштерном все одно залишається величезний розрив 233 очки, який відіграти до кінця сезону неможливо. Шлиренцауэр завершує Кубок світу на мажорній ноті, зробивши рекордний для себе стрибок у Планиці на 233,5 метра.

Кубок світу 2008-09

11 лютого 2009 року став Шлиренцауэр

четвертим спортсменом, якому вдалося перемогти поспіль на 6 етапах Кубка світу слідом за Томасом Моргенштерном, Янне Ахоненом і Матті Хаутамяки. Переможну ходу юного австрійця закінчилося 14 лютого в Оберстдорфе, коли він посів лише 8-е місце. Проте всього через тиждень він завоював срібло на змаганнях в чеському Лібереці, поступившись партнеру по збірній і переможцю Турне чотирьох трамплінів Вольфгангу Лойцлю. 8 березня Грегор знову святкує перемогу — 11-ю в одному сезоні (більше — 12 — лише у Янне Ахонена). Природно, такі результати беззастережно приносять Шлиренцауэру перемогу в Кубку світу.

Кубок світу 2009-10

Сезон 2009-10 проходить у Грегора в суперництві з Симоном Амманном. Після перемоги на етапі Кубка світу в Енгельберг Шлири очолює загальний залік. Однак після Турне чотирьох трамплінів Амманн повертає собі перше місце. Вже другий рік, впевнено виступаючи на перших етапах Турне, Грегор упускає перемогу в цьому змаганні.