• Вік: 27 років
  • Місце народження: Яблонець-над-Нисоу, Чехія
  • Громадянство: Чехія

Біографія

Порівняно швидко домігшись успіху на національному рівні, на міжнародному рівні Габріела Соукалова прославилася аж ніяк не відразу. Терпіння, наполегливість і цілеспрямованість, однак, допомогли їй прославитися і тут; зараз в скарбничці Габріели є медалі Кубків світу і навіть олімпійське срібло.

Габріела Соукалова – спортсменка у другому поколінні; мати її, Габріела Соукалова-Свободова (Gabriela Svobodová) в свій час досить активно займалася лижним спортом, виступала у складі національної збірної. У скарбничці нагород Соукаловой-старшої є навіть олімпійська медаль – її спортсменка виграла у 1984-му в естафеті. Пізніше Габріела допомагала своєї дочки – як досить досвідченого особистого тренера.

Спортивна кар’єра Соукаловой-молодшої почалася в 2005-м. Результати вона демонструвала непогані; за порівняно невеликий проміжок часу їй вдалося зарекомендувати себе однією із кращих біатлоністок у своїй віковій категорії. Підкорити рівень міжнародний виявилося складніше, проте і з цим завданням Габріела в кінцевому підсумку впоралася. Вперше з національної збірної Соукалова почала тренуватися у 2007-му; вже год

ерез рік Габріела вирушила на своє перше міжнародне змагання. Дебютувала Соукалова досить слабко; ні швидкістю, ні влучністю на тлі конкурентів вона не виділялася і вище 22-го рядка за весь чемпіонат так і не піднялася. Невдача Габріелу та її керівників не особливо засмутила; дівчина продовжувала активно тренуватися, періодично виступаючи на міжнародних змаганнях і демонструючи все більш і більш гідні результати.

У 2009-му Габріела вперше виступила на Кубку світу; знову-таки, дебют виявився не цілком вдалим – переважно за рахунок низької швидкості. Проаналізувавши результативність Соукаловой, тренера визнали розумним повернути її на рівень континентальний; втім, затрималася Габріела там ненадовго – в самому незабаром її повернули на міжнародний рівень. Соукалова до кінця сезону встигла взяти участь

нення в Чемпіонаті світу і згодом завоювати місце в національній збірній Кубка світу.

Габріела продовжила активно тренуватися і незабаром посприяла здобуття національної збірної срібної медалі на естафеті. Здобути першу перемогу на Кубку світу Габріеле вдалося лише в сезоні 2012-2013 – причому, що характерно, за підсумками сезону перемог на свій рахунок спортсменка записала відразу 4. Радикальне підвищення рівня виступів Габріели відзначили багато, а спортсменка між тим темп здавати явно не збиралася. Досить вдало Соукалова провела і наступний сезон, поповнивши список перемог на Кубку світу ще трьома записами.

Новий сезон Габріела почала з блискучого виступу в змішаній естафеті; чехи – Соукалова, Онрджей Моравец (Ondřej Moravec), Зденек Вітьок (Zdeněk Vítek) і Вероніка Віткова (Veronika Vítkov&#22

5;) – посіли перше місце, випередивши срібних призерів (збірну Норвегії) на цілих 10 секунд. Перше ж особисте змагання року для Габріели також закінчилася перемогою – Соукалова виграла індивідуальну гонку (причому з цілими двома штрафними хвилинами); трохи пізніше Габріела перемогла у ще одній індивідуальній гонці, тим самим заслуживши малий кришталевий глобус.

На Олімпійських іграх Габріела вперше виступила ще в 2010 році у Ванкувері (Vancouver); знову її дебют виявився невдалим – в особистій першості Соукалова виявилася лише 60-й, в естафеті — 16-й. Через 4 роки на Олімпіаді в Сочі Габріела виступила куди як більш продуктивно: у особистій першості вона виявилася 4-й, у спринті – 29-й, в гонці переслідування – 4-й. Вінцем Олімпіади в Сочі для Габріели став мас-старт – тут Соукалова зуміла зайняти 2-е місце і отримати срібну медаль.