• Вік: 30 років
  • Місце народження: Meriden, Vt., США
  • Громадянство: США

Біографія

Талановитий спортсмен, молодий американський легкоатлет. Його профілюючий вид спорту – біг на короткі дистанції (800 метрів). Ендрю довгі роки представляє збірну Сполучених Штатів Америки на найвищому рівні. Тренером легкоатлета є досвідчений фахівець, колишній спортсмен Вин Ланана. Особистий рекорд С.уітінга дуже сильний і конкурентоспроможний – 1 хвилина 45.03 секунди.

Ендрю Уітінг народився 11-го лютого 1987-го року в місті Meriden, Vt. Він поступив в середню школу Kimball Union Academey. Там Ендрю досяг великих успіхів на юніорських змаганнях і стартах. Уітінг дуже здорово проявив себе в багатьох дисциплінах, що дозволило йому стати одним з найсильніших спортсменів своєї школи. Під час виступів на шкільних змаганнях Ендрю тренував дуже відомий юнацький тренер Джеф Джонсон.

Спортсмен протягом двох сезонів брав участь у Cross Country і в бігу на короткі, середні та довгі дистанції. Одночасно легкоатлет ніколи не забував про освіту. Він надійшов у коледж University of Oregon. Цей навчальний заклад завжди славилося своїми сильними спортсменами-легкоатлетами, особливо що спеціалізуються в бігу на дистанції 1500 метрів. У коледжі Ендрю почав вивчати різні науки. Його профілюючим предметом була соціологія. Паралельно брав участь у змаганнях.

Молодий легкоатлет провів надзвичайно успішні сезони 2006-2007 у бігу на дистанції 800 метрів. Вперше за всю історію коледжу Ендрю показав дуже високу час – 1 хвилина 50.17 секунд. Спортсмен зайняв почесне місце на змаганні PAC-10 і виступив на трьох естафетах, які виявилися рекордними за всю університетську історію. Крім того він успішно виступив на національному Чемпіонаті, посівши сьоме місце. Протягом наступного сезону, Уітінг став одним із національних лідерів у бігу на дистанції 800 та 1500 метрів. Такжеон успішно проявив себе на всіляких американських турнірах, у тому числі на NCAA.

2008 рік виявився досить непоганим для Ендрю. Спортсмен блискуче проявив себе на Олімпійських випробуваннях в Юджині. Уітінг дійшов до фіналу, де зайняв друге місце. Це забезпечило виступ американцеві потрапляння на саму Олімпіаду в складі національної команди. На жаль, в Пекіні Ендрю не зміг завоювати місце на подіумі, але все ж виступив дуже непогано, порадувавши себе і своїх численних уболівальників.