• Вік: 33 роки
  • Місце народження: Омськ, Росія
  • Громадянство: Росія

Біографія

Російський футболіст, капітан московського «Локомотива», член збірної Росії. Заслужений майстер спорту Росії (2008). Бронзовий призер чемпіонату Європи 2008 року. Чемпіон Росії 2004 року, в тому ж році визнаний футболістом року в Росії. За опитуванням ВЦВГД двічі ставав найпопулярнішим футболістом Росії (2005, 2006).

Дмитро Сичов народився в Омську, в сім’ї легкоатлетки Олени Семенівни і футболіста Євгена Михайловича Сичова, який провів свою кар’єру в різних омських клубах, виступали переважно у нижчих професійних лігах. Він з дитинства прищеплював синові любов до футболу, водив його на стадіон і брав на тренування свого «Динамо», де йому навіть дозволяли відпрацьовувати удари по воротах.

Навчався Діма в школі № 77, у спеціально створеному для одних тільки хлопчиків спортивному класі. Йому часто доручали наводити порядок у колективі, вважали здатним учнем. Він вчився непогано, особливо любив вивчати англійську мову. Незважаючи на підвищену увагу ровесниць, залишався вірним спортивного режиму і тренування. Найбільше симпатизував італійському футболу. Під час навчання у 2-3-х класах нарівні з футболом займався хокеєм.

Динамо (Київ)

Першим тренером Діми в СДЮШОР № 20 спортивного товариства «Динамо» став Михайло Семерня, до якого він прийшов у 1993 році. На тренуваннях зазвичай відрізнявся великою ретельністю. У місцевій юнацькій команді 1983 року народження юний футболіст став капітаном та одним із лідерів. Оскільки команда зібралася досить сильна, їм вдалося виграти Кубок Уралу і потрапити на чемпіонат Росії, де Сичов себе дуже добре проявив, граючи на позиції «під нападниками» і забивають багато голів.

Зміна і Зеніт (Санкт-Петербург)

Його гри за збірну уральського регіону серед однолітків справили найкраще враження на функціонерів з петербурзької футбольної академії «Зміна», куди його запросили після дев’ятого класу разом з іншим відомим футболістом Дмитром Мичковым. У складі «Зміни» Дмитро став чемпіоном міста і отримав виклик в юніорську збірну Росії 1983 року народження.

Відомо, що в першій половині 2000 року футболіст пробував закріпитися в дублі «Зеніту», що йому не вдалося. Там він тренувався під керівництвом Льва Дмитровича Бурчалкина разом з майбутніми відомими зенитовцами: Олександром Кержаковим і Максимом Астафьевим. Коли він виступав на чемпіонаті Європи в Ізраїлі, його батько не знайшов

спільної мови з керівництвом клубу Зеніт і повернув сина до Омська.

Збірна Росії 1983 року народження

Підготовка до чемпіонату Європи

Збірна Росії 1983 року народження, куди був призваний Сичов, ставила перед собою мету пробитися на чемпіонат Європи для своїх однолітків, який повинен був пройти в 2000 році в Ізраїлі. Очолив команду молодий фахівець Сергій Стукашов. Він помітив гравця ще в 1998 році на першості регіонів і вже тоді розгледів у ньому великий потенціал.

На шляху до чемпіонату команда виграла міжнародний товариський турнір серед одноліток, який проходив в Калінінграді в серпні 1999 року. Там Сичов відзначився дублем у матчі проти білорусів.

Відбіркові ігри до турніру проводилися в Москві: 15 вересня була обіграна Мальта (5:0), 17-го — Литва (5:1) і 19-го — Вірменія (8:1). В останній з ігор Дмитро відзначився хет-триком. Стовідсотковий результат забезпечив команді вихід у фінальну частину.

У ході підготовки до фінальних ігор в січні 2000 року збірна здобула перемогу на міжнародному турнірі в Дубаї, де були повалені збірні 1984 року народження з Туркменістану і з ОАЕ (дві). Сичов забив три м’ячі командам Еміратів.

З 8 по 22 лютого в ході збору на Кіпрі росіяни зіграли 3 контрольних матчі з місцевими однолітками (3:1, 2:1 та 2:2). Сичов забив по голу в кожному з переможних ігор.

Фінальний турнір

На що проходив з 1-го по 5 травня груповому турнірі Росія зустрічалася з Англією (3:2), Ірландією (3:0) та Португалією (2:1). У перших двох зустрічах Дмитро виходив у стартовому складі, нічого не вирішальному протистоянні з португальцями — замінив Володимира Зеленовского на 54-й хвилині, але не відзначився голами.

Рахунок у чвертьфінальному матчі на 10-й хвилині відкрив голландець Клас-Ян Хюнтелар. Незадовго до перерви чудовий момент зрівняти рахунок не реалізував Сичов, пробивши головою в міліметрах від стійки. У другому таймі Джон Хейтінга і Рафаель Ван дер Варт, забивши по голу, забезпечили собі вихід у півфінал, вибивши росіян з турніру. Сичов був замінений на 75-й хвилині Олександром Добролюбовим.

На цьому чемпіонаті Сичов не став першою зіркою навіть у своїй збірній: більш вражаюче провели його, наприклад, нападники Олександр Шешуков, який займався в одній групі з ним ще в СДЮШОР, і Дмитро Кудряшов, які забили по два голи. Однак наставник тієї команди Сергій Стукашов визнає, що вже тоді він виділявся на тлі своїх партнерів. Крім непоганої гри його відрізняло увагу до настанов тренера.

Турнір пам’яті Олександра Шкадова

У жовтні Сичов був визнаний кращим нападником турніру пам’яті Олександра Шкадова, де він забив 3 м’яча одноліткам з Литви, Казахстану та юнацької команди футбольного клубу «Кристал» зі Смоленська, де і проходили ігри.

Меморіал Гранаткіна

У січні 2001 року збірна 1983 року народження приймала участь у першому відродженому турнірі пам’яті Гранаткіна, який проходив у Санкт-Петербурзі. У першому матчі групового турніру, де росіяни несподівано поступилися Китаю (1:2), Сичов так само несподівано опинився на лівому фланзі півзахисту і, нічим не проявив себе, був замінений на 73-й хвилині на Єгорова. У другому матчі були переграні білоруси: все почалося з дубля Сичова, який був оформлений вже на 27-й хвилині перший м’яч забитий на добиванні, другий — чудовим ударом з 30 метрів), але у другому таймі рахунок зрівнявся. На 73-й хвилині Сичова знову змінив Єгоров, що відбулося вже після переможного гола росіян. Третя гра завершилася розгромом збірної Санкт-Петербурга: Сичов забив двічі у першому таймі, після якого був замінений на Соколова, що дозволило йому в підсумку з чотирма м’ячами виграти гонку бомбардирів турніру. Півфінал, в якому була переграна Україна, З

ычев відіграв повністю, але не забив. У фіналі збірна взяла реванш у китайців: основний час матчу закінчився внічию (2:2), але серія пенальті залишилася за європейцями — 4:3. Дмитро виконав результативний простріл на Кудряшова, а також записав на свій рахунок кілька небезпечних моментів і передач, ставши однією з найпомітніших фігур на полі.

Після настільки вдало проведеного турніру Сичов отримав ряд пропозицій від відомих клубів, у тому числі від московського «Торпедо» і петербурзького «Зеніту», а також від провідних клубів України та Німеччини, однак футболіст вирішив залишитися в тамбовському «Спартаку», куди він потрапив у червні 2000 року.

Справа Сичова

Історія конфлікту

Після повернення з Японії Сичов провів за «Спартак» ще 7 матчів і забив 2 голи. Останній забитий м’яч припав на принциповий і видовищний домашній матч проти «Зеніту», який пройшов 10 липня. Забивши вирішальний красивий гол, Сичов зняв футболку, під якою глядачі могли бачити майку з написом «Хто ми? М’ясо!», за що отримав попередження від арбітра Ігоря Єгорова. У 2001 році у такій майці був помічений Єгор Титов, а Дмитро ходив у ній постійно на протязі трьох місяців. Цей момент дуже часто пригадують йому вболівальники «червоно-білих». У тому ж матчі Сичов отримав часткове ушкодження сумково-зв’язкового апарату лівого гомілковостопного суглоба, з-за чого зміг повернутися на поле тільки через 20 днів, у матчі з петербуржцами. Останню гру за цей клуб Дмитро провів на стадіоні імені Едуарда Стрельцова 16 серпня проти «Аланії»: у перерві його замінили на Данішевського.

Тим часом, «Мілан» всерйоз націлився на молодого нападника, на переговори в Італію вилітав президент клубу Андрій Червиченко. У суперечку за гравця також вступили «Реал Мадрид», «Ювентус», «Парма» і «Баварія». Причому міланцям потрібно було поспішати, так як за літнє трансферне вікно будь-якого клубу Серії A можна було підписати контракт тільки з одним футболістом не з Євросоюзу. За повідомленнями італійських ЗМІ, «Спартак» розраховував заробити на трансфері 10 000 000?, але інша сторона не збиралася викладати більше 8 000 000. Сам Червиченко заявляв, що весь ажіотаж створюється лише футбольними агентами, а у гравця діючий контракт до 2006 року.

На початку серпня у Дмитра виникли якісь труднощі у клубі: йому не виплатили зарплату за липень від нього вимагали підписання нового контракту. Старий, підписаний 21 січня, керівництвом пропонувалося переглянути через вступ 1 лютого в силу нового Трудового кодексу РФ. Однак Сичов зазначив, що клуб не виконав перед ним одне із своїх зобов’язань за старим договором: не були виплачені підйомні в розмірі 10 000$. Також футболіст не отримав свого примірника трудового договору. Умови нового трудового договору «Спартак» категорично відмовлявся обговорювати з його законними представниками. Щомісячна зарплата Сичова за першим договором становила 4 000 рублів, в березні була збільшена до 5 000$, і офіційно претензій з цього питання не пред’являлося.

Будучи не в змозі самостійно впоратися з ситуацією, він викликав до Москви свого батька, який прибув 14 серпня. На наступний день в кабінеті президента клубу Андрій Червиченко, Олександр Шикунов (спортивний директор), Олег Романцев і Володимир Федотов (тренер) влаштували йому перехресний допит, запитували, навіщо приїхав батько і чого він хоче. Йому сказали, що якщо він хоче і далі виступати за цей клуб, він зобов’язаний підписати всі запропоновані папери, інакше його чекають великі неприємності. Пізно ввечері того дня Євген прибув на базу в Тарасівку і 3 години розмовляв з Романцевим.

16 серпня, за дві години до гри з владикавказцами, Сичов подав президенту клубу заяву про розірвання контракту, а 18 серпня забрав всі свої речі і покинув базу, відправившись на збір національної команди в «Бору». У заяві про звільнення, поданому керівництву, футболіст висловив невдоволення щодо несприятливої обстановки в команді і невиконання клубом низки зобов’язань за контрактом, хоча Червиченко говорив про «перевиконання». У Олега Романцева, який прийняв цей вчинок підопічного близько до серця, що загострилася сечокам’яна хвороба, тому 19 серпня він був госпіталізований, а 22-го — прооперований. 21 серпня прес-аташе клубу офіційно заявив про розрив контракту з боку гравця. У той же день у Москві проходив товариський матч збірних Росії та Швеції, перед початком якого Онопко та Сичов отримали «Порше» за їх виступ на минулому чемпіонаті світу, однак Дмитро не був включений Валерієм Газзаєвим у заявку на матч, так як, на його думку, він перестав показувати гру рівня збірної. Надалі, коли на гравця буде накладена дискваліфікація, Газзаєв не буде викликати його в збірну саме із-за неї. Ще в той день футболіст відправив у КДК РФС лист з вимогою розірвати його угода з «червоно-білими» і дозволити йому перехід в інший клуб.

Багато вважають, що рішення про відхід з «Спартака» юний футболіст прийняв не самостійно, а за порадою якихось футбольних агентів або власного батька. Олексій Соколов, офіційно не був агентом Сичова, але грав схожу роль в його кар’єрі, заявив, що для нього такий поворот подій був несподіваним, а свої спроби обговорити це з Сычевыми назвав безуспішними. Так, наприклад, Соколов, спочатку підтримував бажання футболіста піти, потім пропонував Сичовим разом з’явитися в клуб, щоб анулювати скандальну заяву, однак Дмитро, якого обстежували голеностоп, покинув лікарню в супроводі свого батька, не бажаючи повертатися в стан «червоно-білих». Відомо також, що сам гравець йти з клубу не хотів, його змусили це зробити, і він нічого не міг на це заперечити.

Підсумки

4 вересня на засіданні КДК було вирішено дискваліфікувати футболіста на 4 місяці з моменту оголошення вердикту, після закінчення яких він отримував право продовжити кар’єру в будь-якій іншій команді за умови, що вона заплатить московському «Спартаку» компенсацію. При цьому тренуватися і навіть грати товариські матчі він міг вже в цей період, виступати в офіційних аматорських турнірах — через місяць. Підйомні в розмірі 10 000$ були переведені Сичову ще 20 серпня, але, на думку батька, цей переклад був здійснений заднім числом і включав в себе також заборгованість за липневої зарплати.

«Спартак» виявився незадоволений рішенням КДК і відмовився звільняти Сичова, хоча відразу після того засідання Червиченко заявив, що цілком задоволений. У разі переходу гравця в нову команду клуб вимагав виплати компенсації в розмірі 6 000 000? (5 — від покупця, 1 — від самого Дмитра).

Цікаво, що дискваліфікація не завадила гравцеві стати кращим першим нападником, новачком, юніором і кандидатом до молодіжної збірної за оцінками газети «Спорт-Експрес» щодо чемпіонату Росії 2002 року.

Влітку 2007 року Дмитро виявив бажання повернутися у стан «червоно-білих», але керівництво «Спартака» відповіло, що їм він як футболіст нецікавий.

Період дискваліфікації

Відомо, що тиждень футболіст тренувався з подільським «Витязем», а потім відправився в Омськ, де підтримував форму. У листопаді Сичов попросив керівництво київського «Динамо» дозволити йому підтримувати кондиції в місцевому медико-реабілітаційному центрі, також він брав участь у тренуваннях третьої команди динамівців у Конча-Заспі. 27 листопада гравець заявив, що в Європі є тільки дві команди, в яких він хотів би грати: київське «Динамо» і «Спартак». 16 грудня президент київського клубу Ігор Суркіс заявив, що клуб готовий придбати Сичова і чекає від нього відповіді на цю пропозицію до 4 січня, причому запропонована сума трансферу становила менше 6 000 000?.

20 грудня Сичов підписав у Москві угоду з марсельським «Олімпіком», однак 26 грудня київське «Динамо» заявило, що в листопаді футболіст уклав з ними п’ятирічний контракт і навіть отримав підйомні в розмірі 25 000 доларів США, надіславши потім факс з проханням анулювати його. Відомо, що при підписанні того контракту був присутній Андрій Шевченко, який потиснув руку Дмитру та побажав успіхів у новому клубі. Тим не менш, 29 грудня Дмитро відлетів до Франції, а в перші дні нового року вже почав тренування з новою командою під керівництвом Алена Перрена. 9 січня РФС, порадившись з ФІФА, постановив, що контракт з «Динамо» був підписаний без згоди «Спартака», тому трансферний лист гравця був відправлений марсельцям.

Олімпік (Марсель)

У складі нового клубу росіянин дебютував 14 січня на «Велодромі» в матчі чемпіонату з «Ренном», замінивши на 86-й хвилині Сиріла Шапюи. Вболівальники відзначили його дебют співом «Калинки» і великим російським прапором, Сичов втратив хороший момент біля чужих воріт. У наступному матчі команди 18 січня (1/8 фіналу Кубка Ліги проти клубу другого дивізіону «Кретей») Дмитро вийшов у стартовому складі і на 83-й хвилині відзначився першим голом у зарубіжній кар’єрі. Свій перший гол у чемпіонаті Франції він забив у своєму третьому матчі на цьому турнірі 28 січня у ворота одного з лідерів чемпіонату — «Ніцци». Надалі, він регулярно виходив на поле, хоча з 17 ігор у чемпіонаті він лише у двох відіграв всі 90 хвилин: 8 лютого з «Аяччо» і 5 квітня з «Гэнгамом». Ще два голи в чемпіонаті були забиті 4 лютого «Гавру» та 3 травня «Бастії». Клуб зайняв третє місце в чемпіонаті і отримав право стартувати в 3-му кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів 2003-2004.

В міжсезоння команду підсилили два африканських нападників: єгиптянин Мідо і івуарієць Дідьє Дрогба, в самому кінці серпня в оренду у англійського «Фулхема» був узятий форвард збірної Франції Стів Марле. Всі троє склали Сичову відчутну конкуренцію за місце на полі, проте сезон росіянин почав цілком упевнено: регулярно виходив в основному складі, в першому ж своєму єврокубковому матчі забив гол, який став єдиним у двоматчевому протистоянні з віденською «Аустрією», тобто, що дозволив клубу стартувати в груповому турнірі Ліги чемпіонів. З шести матчів Сичов взяв участь лише в чотирьох, відзначився тільки гольовою передачею на Дрогба в домашній грі з белградським «Партизаном». 6 жовтня «Марсель» провів благодійний матч проти переможного складу збірної Франції на чемпіонаті світу 1998 року, організований Зінедіном Зіданом. Лоран Блан заробив на Дмитра пенальті, який реалізував Мідо. 2 грудня Сичов в матчі чемпіонату з «ПСЖ» отримав травму голеностопа, з-за якої вибув до середини січня 2004 року. Всього в чемпіонаті, не провівши жодного повного матчу, він зміг забити лише два рази: 13 вересня «Ле Ману» і 18 січня «Лансу». Останній матч у своїй закордонній кар’єрі росіянин провів 27 січня в гостях проти «Меца», вже знаючи, що на наступний день відправиться виступати в новий клуб.

Підготовка до чемпіонату Європи 2004

31 січня 2003 року головний тренер збірної Валерій Газзаєв назвав Дмитра Сичова серед гравців, яких він бере на товариський турнір на Кіпрі. 12 лютого він зіграв у півфіналі проти кіпріотів, мав кілька небезпечних моментів, але відзначитися не зміг. На фінальний матч з румунами, що відбувся на наступний день, «Марсель» його не відпустив.

17 березня Газзаєв оголосив список запрошених на відбірковий матч з Албанією, куди він не включив Сичова з-за спаду в грі. Однак Сичов був викликаний на матч молодіжних команд тих країн в рамках відбору на молодіжний чемпіонат Європи 2004 року. 29 березня в Тирані він вперше в кар’єрі вийшов на поле у складі молодіжної збірної Росії і відзначився голом і взяв участь в результативної комбінації, яку завершив Спартак Гогниев.ычев запрошувався на два наступних матчі першої збірної: 30 квітня з Грузією і 7 червня зі Швейцарією, в обох виходив на заміну у другому таймі, але не відзначився голами. В останньому матчі збірної під керівництвом Газзаєва (товариська зустріч з Ізраїлем 20 серпня) Сичов став одним з небагатьох росіян, які заслужили схвальні оцінки.

У першому матчі під керівництвом нового тренера Георгія Ярцева проти ірландців Дмитро залишився на лавці запасних, однак потім брав участь у кожному матчі крім відповідь з Уельсом, забив один гол Грузії.

У лютому 2004 року Сичов разом зі збірною відправився в невелике неофіційне турне по Японії: 11 лютого зіграв один тайм з олімпійської збірної Японії, 14 лютого відіграв весь матч проти клубу J-Ліги «Сімідзу Ес-Палс», голами не відзначився. 31 березня в Софії Сичов оформив перший і єдиний донині у своїй міжнародній кар’єрі дубль, двічі засмутивши голкіпера збірної Болгарії Здравко Здравкова, і став, таким чином, наймолодшим автором двох м’ячів в одному матчі за збірну Росії. 2 червня взяв участь в неофіційному, останньому для збірної Росії перед стартом Євро матчі проти легіонерів РФПЛ[147].

Повернення в Росію

У січні 2004 року Сичовим зацікавилися деякі клуби, серед яких були московські «Спартак», запропонував французам вдвічі більше ніж було за нього отримано при продажу, і «Локомотив», де він і виявився. Сума угоди склала близько 4 000 000?. Юрій Сьомін (головний тренер «залізничників») заявив, що цей гравець чудово підходить для комбінаційного футболу з великою кількістю передач і буде завершувати атаки. 30 січня, у першій товариській грі проти клубу південної німецької Регионаллиги «Штутгарт Кикерс» Дмитро відзначився голом. Цікаво, що трансферний лист, що дозволяє брати участь в офіційних іграх, «Локомотив» отримав лише 2 березня. Відкрити рахунок голам у офіційних іграх йому вдалося так швидко: 4 березня у першій 1/8 фіналу Кубка Росії в Казані Сичов забив місцевим «Рубіну». Повернення в прем’єр-лігу в першому турі 15 березня форвард зазначив дублем у ворота «Шинника». Всього до перерви в чемпіонаті, пов’язаного з Євро 2004, Дмитро провів в ньому 13 ігор, забивши 8 м’ячів, у Кубку — лише 3 гри і 2 голи, а також утворив у нападі непогану зв’язку з Дмитром Лоськовым.

Чемпіонат Європи 2004

На чемпіонаті Європи в Португалії Сичов виходив лише в двох іграх: першої і останньої для своєї збірної. У дебютній грі з Іспанією Дмитро з’явився у другому таймі, замінивши на 68-й хвилині Євгена Алдоніна. За відведені йому 23 хвилини він лише раз увірвався в штрафний майданчик з м’ячем, але відразу ж був зупинений захисником. Нічого не вирішував, заключному матчі з майбутніми переможцями турніру греками Сичов з’явився після перерви, замінивши Дмитра Булыкина. Нападник двічі пробив по воротах, але єдиний точний з них парирував воротар Антоніос Нікополідіс.

Сезон 2010

Повноцінної підготовки до сезону помежала травма чотириголового м’яза стегна, відновлення Дмитро проходив в Італії. Тим не менш, 11 березня команда вибрала його капітаном на новий сезон. Рахунок забитим голам відкрив у матчі 2-го туру проти «Крил Рад», виконавши пенальті.

Поза полем

Особисте життя

У 1999 році у Дмитра народився брат Андрій, нині танцюрист групи «Тодес». Власною сім’єю футболіст поки не обзавівся.

Світське життя

21 вересня 2005 року на церемонії MTV Russia Music Awards Дмитро, вручав разом з одноклубником Дініяром Білялетдіновим Серьозі приз в номінації «Кращий хіп-хоп проект», виконав реп-композицію про футбол.

У березні 2005 року на честь Дмитра Сичова була названа одна з зірок у сузір’ї Скорпіона, відповідному його знаку зодіаку.

1 червня 2008 року Дмитро Сичов у своєму блозі звернувся до любителів футболу з проханням закріпити футбольні ворота у дворах, дізнавшись, що незакріплені футбольні ворота вбивають понад 50 людей у рік.

28 листопада 2009 року на вечірці з нагоди закінчення футбольного сезону в Росії DJ Сичов виконав ексклюзивний сет, 13 треків якого були випущені на CD-дисках. 19 грудня Дмитро дав виступ в Мінську, програма називалася «Кращий DJ в Лізі Чемпіонів».