• Громадянство: Нідерланди
  • Зріст: 179 см
  • Вага: 63 кг

Біографія

З ранніх років Дафне Шипперс була однією з найяскравіших спортсменок національного рівня. Час минав і Дафні перебралася з юніорського рівня на ‘дорослий’ – де нітрохи не втратила результативності і продовжила все також блискуче виступати на національних, європейських і світових конкурсах, ставлячи нові рекорди і виграючи медалі.

Дафне Шипперс – голландська спортсменка, легкоатлет; спеціалізується на семиборстві та спринті. У 2015-му стала чемпіоном світу на дистанції в 200 метрів; крім того, є володарем рекорду Європи на даній дистанції.

Народилася Дафне в Утрехті, Нідерланди (Utrecht, Netherlands). Спортом почала займатися вже в 9 років. Майже відразу стало ясно, що таланти у Шипперс є, і досить солідні; вроджені фізичні дані укупі з неабиякими здібностями зробили її однією з кращих спортсменок Нідерландів в своєму класі. На першому своєму міжнародному чемпіонаті Шипперс виступила в 2009-му; чемпіонат був європейського рівня і проходив в Нові-Сад, Сербія (Novi Sad, Serbia). Дебют пройшов вельми і вельми успішно – всього лише 17-річна на той момент Дафне посіла 4-е місце, причому змагалися з нею спортсмени, які переважали Шипперс за віком на 2 роки.

Вражаючі результати в цьому році Шипперс демонструвала і на національному рівні; тут їй також не було рівних. У спринті Дафне не просто показала відмінні результати, але і побила рекорд юніорського рівня, подолавши дистанцію на 0.01 секунду швидше, ніж Жаклін Поелмен (Jacqueline Poelman) в 1992-му. На жаль, рекорд Шипперс зарахований не був – показала вона його на дистанції порівняно новою і офіційно ще не схваленої. Незважаючи на це, до кінця року Дафне зуміла виграти ще 3 національних нагороди – на дистанції в 100 метрів, 100 метрів з бар’єрами і в стрибках у довжину.

У 2010-му Ши

пперс взяла золоту медаль з семиборства на Чемпіонаті Європи з легкої атлетики серед юніорів; в цьому ж році Дафна стала кращою і на юніорському Чемпіонаті Світу. 2 роки потому спортсменка взяла золото на дистанції в 100 метрів і бронзу в стрибках у довжину на Чемпіонаті Європи з легкої атлетики в категорії до 23′. У 2011-му, виступаючи на Чемпіонаті Світу в Дєгу, Південна Корея (Daegu, South Korea), Шипперс побила національний рекорд на дистанції 200 метрів; в півфіналі, на жаль, Дафне виявилася лише дев’ятою – і пробігла за все на 0.04 секунди більше, ніж потрібно було для потрапляння у фінал. Крім цього, Шипперс стала однією з поставили рекорд в естафеті ‘4 по 100 метрів’.

На Олімпіаді 2012 Дафне Шипперс виступала в улюбленому семиборстві. За підсумками першого дня змагань нідерландська спортсменка значилася в загальному рейтингу на 6-му місці; на жаль, поліпшити результат їй нормально не вдалося – невдалий стрибок у висоту в перший день коштував їй травму ноги, серйозно ускладненої Шипперс подальші виступи. В кінцевому підсумку Дафне опинилася в загальному заліку 12-ой, відразу перед іншою нідерландської спортсменкою Надін Броэрсен (Nadine Broersen). В естафеті ‘4 по 100 метрів’ голландські спортсменки в першому раунді зуміли посісти третє місце, після американок і збірної Тринідад-і-Тобаго (Trinidad and Tobago); у фіналі, на жаль, їм пощастило менше – тут Шипперс і її колеги виявилися лише шостими – після команд США, Ямайки (Jamaica), України, Нігерії (Nigeria) та Німеччині

і (Germany).

На 2013-ий у Дафні було 2 основних мети – виступити у спринті на Чемпіонаті Європи в Гетебурге (Gothenburg) і у семиборстві на Чемпіонаті Світу; крім того, вона планувала показати себе і на Чемпіонаті Європи ’23’ в Тампере (Tampere). Почалося все, зрозуміло, з виступів на чергових національних змаганнях; тут Шипперс продемонструвала звично високий рівень. Показавши себе з кращого боку в гонці на 60 метрів та в змаганні зі стрибків у довжину, Дафне вирушила на Чемпіонат Європи; тут вона подолала дистанцію 60 метрів за 7.14 секунди, зайнявши 5-е місце. Пізніше, до речі, Шипперс піднялася на одну позицію вгору – болгарська спортсменка Тезджан Наимова (Tezdzhan Naimova) була дискваліфікована.

На Чемпіонаті Європи в Тампере Дафне планувала сконцентруватися на спринті; крім того, спортсменка збиралася виступити і на змаганнях зі стрибків у довжину. Чемпіонат був для неї важливим змаганням сам по собі, так і щаблем до Чемпіонату Світу він теж був чи не ключовою. У спринті Шипперс виявилася буквально непереможною; подолавши дистанцію за 11.10, вона випередила найближчу з конкуренток – британку Джоді Вільямс (Jodie Williams) – приблизно на 0.3 секунди. На стрибках у довжину Дафне пощастило трохи менше, проте бронзову медаль вона зуміла виграти і там. Після цього нідерландська спортсменка змогла активно зайнятися підготовкою до Чемпіонату Світу; виступ в Москві обіцяло бути досить складним. На що проходив у Москві Чемпіонаті Мі

ра 2013 Шипперс взяла бронзу в семиборстві. Дафна стала першою голландської спортсменкою, коли-небудь виграла медаль на Чемпіонаті Світу.

Свій результат на дистанції в 200 метрів Дафне поліпшила на змаганнях з семиборства в рамках ‘Hypo-Meeting’ в Гетцисе (Götzis); показаний нею результат в 22.35 секунди донині є одним з найбільш вражаючих в даній дисципліні. Шипперс і раніше заявляла, що планує проявити себе на цих змаганнях як можна краще; на жаль, проблеми зі здоров’ям – Дафне перенесла серію нападів мігрені – кілька вплинули на її результати.

У 2014-му Шипперс взяла відразу 2 золота на Чемпіонаті Європи у гонках на 100 і 200 метрів. Успіх Дафне на чемпіонаті привів до цікавих дискусій про її перспективи в даному виді спорту на довгу перспективу; люди сперечалися про те, чи слід Шипперс сконцентруватися на спринті, або ж їй буде розумніше продовжити займатися семиборьем.

У червні 2015-го Дафне заявила у своєму ‘Twitter’ про те, що планує зайнятися спринтом; саме в якості спринтера спортсменка зібрався виступати на Чемпіонаті Світу 2015 і на Олімпіаді 2016. Чемпіонат Світу, що проходив у Пекіні (Beijing), Шипперс провела вельми продуктивно – їй дісталося срібло на 100 метрів і золото на 200 метрах. Показаний Дафне на дистанції в 200 метрів результат – 21.63 секунди – став новим рекордом Європи; Шипперс на даний момент тримає третє місце в списку жіночих результатів на даній дистанції.