• Місце народження: Архангельськ, Росія
  • Дата смерті: 27.06.2015 року
  • Громадянство: Росія

Біографія

Шилков Борис Арсенович радянський спортсмен (ковзанярський спорт),заслужений майстер спорту (1953), заслужений тренер СРСР (1964). Семиразовий чемпіон СРСР і шестиразовий призер на різних дистанціях, триразовий чемпіон СРСР з багатоборства. Чемпіон світу і Європи 1954 року, триразовий призер чемпіонатів світу. Чемпіон Олімпійських ігор 1956 року в бігу на 5000 м. Неодноразово встановлював всесоюзні і світові рекорди з ковзанярського спорту. Нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора (1957).

У 1952 році на високогірному ковзанці в Алма-Аті Шилков встановив чудовий всесоюзний рекорд в бігу на 1500 метрів, який був повторенням світового рекорду. Потім Шилков в умовах звичайного ковзанки показав суму 197,7 і на високогірному ковзанці встановив особистий рекорд за сумою чотирьох дистанцій — 192,575. Закінчилася зима 1952 року. Тренер Калінін поставив перед учнем нове завдання — шліфувати досягнуте в техніці, домагатися, щоб всі рухи робилися якомога економніше.

Поступово їх спільна робота переростає в больщую дружбу, в якій Калінін і вчитель, і старший брат. Вони під час відпустки живуть разом на дачі Калініна і особливо посилено тренуються, вводячи в тренування все нові і нові елементи.

І ось з перших же змагань сезону 1952/53 року в Свердловську, куди він

і виїхали разом, починається переможний хід Шилкова. Він домагається нечуваних для звичайних ковзанок результатів. Коли Шилков взяв старт на 5000 метрів у змаганнях шести міст, свердловські старожили, махнувши рукою, скептично заявили:

— Ну, цей не дійде. Хіба мислимо біг на 5000 метрів починати за 37 секунд коло. Так тут бігали тільки 1500 метрів.

Але «це» не тільки добіг, але добіг один (його конкурент не вийшов на старт) за 8.14,9. Так на звичайному ковзанці не бігав жоден скороход за всю історію нашого ковзанярського спорту.

Другий день змагань приніс новий успіх. Перед забігом на 1500 метрів Шилков особливо хвилювався, тому що це була його улюблена дистанція і втікали перед ним ковзанярі показали хороші результати:

Головченко—2.20,1, Чайкін—2.19,1, Го

нчаренко — 2.18,3. Шилков так нервував, що на старті став навіщо затягувати шнурки черевиків і порвав один з них. А тут ще лід покрився шаром інею, став шорстким. Але влітку і восени Калініним і Шилковым був закладений настільки міцний фундамент, а нова техніка бігу була так впевнено освоєна Борисом, що ніяке хвилювання, ніяка випадковість не могли вплинути на результати.

Шилков починає біг у бурхливому темпі. Перше коло він пробігає за 34,4 с, другий — 36,1, третій — 37,7. І знову це був найкращий результат, показаний в звичайних умовах за всю історію ковзанярського спорту. Тільки 0,4 програв Шилков своєму гідному суперникові — Гончаренко в бігу на 10 000 метрів і встановив рекорд для звичайного ковзанки—суму багатоборства 191,808. Такої суми Шилкову не вдавалося домогтися навіть в Алма-АтПосле цих змагань була зустріч зі шведами в Москві, яку, незважаючи на перенесену перед нею хвороба, знову з блиском виграв Шилков, ставши переможцем на своїх коронних дистанціях 1500 і 5000 метрів.

А через тиждень після цієї зустрічі він став абсолютним чемпіоном Радянського Союзу, у важких метеорологічних умовах показавши блискучі результати на 1500 і 500 метрів, випередивши найближчого суперника за сумою багатоборства майже на 2 очки. На першості світу 1953 року Шилков виступив після тільки що перенесеної хвороби. Але і там він зумів виграти свою коронну дистанцію — 1500 метрів — і завоював срібну медаль, пропустивши вперед лише свого постійного (в цьому сезоні) конкурента Олега Гончаренка. Перемога двох радянських скороходов стала тріумфом спорту Країни Рад.