• Місце народження: Флавил, Швейцарія
  • Громадянство: Швейцарія
  • Зріст: 173 см

Біографія

Бенчич, чий батько приїхав у Швейцарію (Switzerland) з Чехословаччини (Czechoslovakia) в 1968 році, виступала за Швейцарії на Кубку Федерації (Fed Cup 2012.

Белінда Бенчич народилася 10 березня 1997 року у Флавиле (Flawil). Зростання п’ятнадцятирічної спортсменки – 173 див. Сума призових – 9605 доларів США (USA). На 10 грудня 2012 року Бенчич, володарка 2 титулів ITF, Міжнародної федерації тенісу (International Tennis Federation), в одиночному розряді і 1 титулу в парному, займає 615-е місце в світовому рейтингу.

Белінда почала сезон 2012 року з перемоги на двох турнірах ITF до 18 років у Чехії (Czech Republic), причому юна спортсменка не програла жодного сету у першому турнірі і лише один – у другому. Потім вона пройшла кваліфікаційні змагання і дійшла до чвертьфіналу на професійному турнірі ITF з призовим фондом 10 000 доларів в Лаймене, Німеччина (Leimen, Germany), поступившись майбутній фіналістці Терезі Смитковой (Tereza Smitková).

Два місяці тому, у квітні, на американському турнірі ITF до 18 років, що проходив у Каліфорнії (California), вона програла в третьому раунді Олександрі Кіїк (Alexandra Kiick). Наступного тижня Бенчич взяла участь у професійному турнірі ITF з приз

овым фондом 25 000 доларів в Пелэме, штат Алабама (Pelham, Alabama), програвши колишньої вімблдонській півфіналістці Олександрі Стівенсон (Alexandra Stevenson) під час кваліфікації.

Потім вона повернулася на змагання для юніорів і виступила на турнірі у Болье-сюр-Мер, Франція (Beaulieu-sur-Mer, France). Белінда легко провела всі свої матчі, програвши лише один сет у другому колі. Наступного тижня Бенчич завоювала свій четвертий за рік титул серед юніорів до 18 років у Італії (Italy), знову програвши лише один сет. На жаль, її гідна захоплення переможна серія закінчилася ще через тиждень у півфіналі іншого італійського турніру.

У травні Бенчич отримала wild card на жеребкуванні кваліфікаційного турніру на Відкритому чемпіонаті Брюсселя (Brussels Open). У першому колі кваліфікації вона потрясла тенісний світ, обігравши з рахунком 6: 3, 5-7, 6-4 росіянку Олену Бовину (Elena Bovina), колишню 14-ю ракетку світу. У другому раунді вона програла українці Лесі Цуренко (Lesia Tsurenko), але її перемога над Бовиною підняла рейтинг Бенчич відразу на 189 пунктів

– до 951-го місця.

Її наступним турніром був Відкритий чемпіонат Франції (French Open) серед юніорів, де Белінда програла у першому раунді Франсуазі Абанда (Françoise Abanda). Менше ніж через місяць після прикрої поразки в Парижі (Paris) Бенчич отримала wild card на турнір UNICEF Open 2012″, але поступилася Урсулою Радванською (Urszula Radwańska) в першому колі кваліфікації. Потім Бенчич грала на ‘разогревочном’ турнірі до 18 років перед Wimbledon (Wimbledon), G18 G1 AEGON International, і дійшла до півфіналу, поступившись майбутній чемпіонці серед дівчат, канадці Ежені Бушар (Eugenie Bouchard).

Через кілька тижнів Бенчич повернулася додому, до Швейцарії, щоб взяти участь у Чемпіонаті Європи серед юніорів до 18 років (European Junior Championships). Белінда дійшла до півфіналу.

Місяць потому, на Відкритому чемпіонаті Канади серед юніорів (Canadian Open Junior Championships), Бенчич програла у 3-му раунді Олені Остапенко (Jeļena Ostapenko). На Відкритому чемпіонаті США (US Open) Белинде в черговий раз не вдалося яскраво виступити в ту

рнире Великого Шолома (Grand Slam) – вона вилетіла у 2-му раунді, програвши майбутній чемпіонці Саманті Кроуфорд (Samantha Crawford).

Після двотижневої перерви Бенвич завоювала свій перший професійний титул, буквально розгромивши всіх своїх суперниць і здобувши перемогу Фатмою аль-Набхани (Fatma Al Nabhani) в Шарм-ель-Шейху, Єгипет (Sharm el-Sheikh, Egypt). Наступного тижня Бенчич продовжила свій переможний марш професійної серії, ставши переможницею ще одного турніру ITF з призовим фондом 10 000 доларів в Шарм-ель-Шейху. За всі змагання вона програла лише один сет і перестрибнула на 170 пунктів у світовому рейтингу, піднявшись на 722-е місце.

Потім Бенчич отримала wild card в основну сітку Відкритого чемпіонату Люксембургу (BGL Luxembourg Open), де в першому ж раунді зустрілася з колишньою 1-ю ракеткою світу і майбутньою переможницею турніру Вінус Вільямс (Venus Williams) і програла їй 3-6, 1-6. Тим не менш, цей дебют в основній сітці турніру WTA підняв рейтинг Бенчич ще на 108 пунктів, поставивши її на 614-е місце.