• Місце народження: Москва, Росія
  • Громадянство: Росія
  • Зріст: 163 см

Біографія

Шанувальники фігурного катання звикли до тріумфальним перемогам наших фігуристів. Однак золоті медалі і вищі бали суддів, якими заслужено нагороджений наші спортивні і танцювальні пари, а також чоловіки-одиночники, дуже рідко діставалися нашим дівчатам-фигуристкам. Результати Олімпіади в Сочі, нарешті, принесли довгоочікувану перемогу і в цій номінації: золоту медаль у індивідуальному заліку виграла одиночниця Аделіна Сотникова, яка до цього стала чотириразовою чемпіонкою Росії та срібною медалісткою юнацької Олімпіади, а також двічі вигравала «срібло» на першості Європи.

Аделіна Сотникова – москвичка, вона народилася 1 липня 1996 року. Своє незвичайне ім’я дівчинка отримала від бабусі; а прадід Аделины, Олександр Кочетов, був льотчиком-винищувачем, Героєм Радянського Союзу. До спорту дівчинку долучила мама, яка свого часу займалася акробатикою. З чотирьох років Аделіна займалася художньою гімнастикою, а одного разу, прогулюючись з мамою біля ковзанки ‘Південний’ недалеко від свого будинку в Браїлів, зацікавилася тренуваннями фігуристів.

На першому ж занятті дівчинка відчула себе на льоду дуже впевнено, і вибір між фігурним катанням і художньою гімнастикою був зроблений остаточно. У сім років Аделіна перейшла в спортивну школу ЦСКА, де її наставниками стали знамениті тренери Олена Буянова (Водоріз) і Тетяна Тарасова, а також хореограф Тетяна Тагаєва.

У 2008 році прийшов перший успіх – Аделіна Сотникова стала чемпіонкою Росії. Поздравившему її президенту Росії юна спортсменка пообіцяла, що обов’язково стане олімпійською чемпіонкою, однак з виконанням цієї обіцянки їй довелося під

ождать. Свого часу Олена Водоріз, стала чемпіонкою СРСР у цьому ж віці, успішно продовжила виступи на чемпіонатах Європи. Однак згідно з діючими в даний час правилами у міжнародних змаганнях для дорослих можуть виступати тільки спортсмени старше 14 років, а для чемпіонатів Європи та світу, а також Олімпійських ігор нижня вікова межа складає 15 років. Аделіна продовжувала брати участь в змаганнях для юніорів, іноді поступаючись своїм суперницям.

У сезоні 2010/11 років Сотникова взяла участь у юніорської серії Гран-прі, який проходив в Австрії. Аделіна успішно продемонструвала складний каскад потрійних стрибків і обертання четвертого рівня, вигравши в короткій і в довільній програмах. Вона перемогла з переконливою перевагою, а її сумарна оцінка, склала 178,97 балів, впритул наблизилася до рекордної суми балів, отриманої в 2005 році знаменитої Мао Асада.

У 2011 році Аделине Сотникової вдалося перемогти на Чемпіонаті світу для юніорів. До цього часу вона вже могла брати участь у Гран-прі

і в цьому ж році завоювала дві бронзові медалі на Кубку Китаю і Кубку Росії, а також стала переможницею міжнародного турніру ‘Золотий коник Загреба’.

Наступний рік приніс юної фігуристці срібну медаль на що проходила в Інсбруку юнацькій Олімпіаді. У 2013 році Сотникова стала срібним призером Чемпіонату Європи, поступившись лише чемпіонці світу Кароліна Костнер, і це була перша медаль, виграна російської фігуристкою після відходу зі спорту знаменитої Ірини Слуцької. Це досягнення Аделіна повторила і в 2014 році, але на цей раз чемпіонкою стала її подруга по команді Юлія Липницька.

Відбір спортсменів для участі в Олімпіаді 2014 року проходив в дуже напруженій обстановці. Рішенням ради Федерації фігурного катання Росії для участі в командних змаганнях була відібрана Юлія Липницька. Сильний склад російської команди практично гарантував всім її учасникам отримання нагород. Сотникової довелося виступати в індивідуальному заліку основного турніру. Її виразна і яскрава програма ‘Кармен’ посіла друге місць

о, а переможниця Кім Ен А випередила Сотникову лише на 0,28 балів. Довільна програма Аделины на музику ‘Рондо каприччиозо’ була виконана на надзвичайно високому хореографічному рівні і містила складні обертання і комбінації стрибків. Невелика помарка не змогла затьмарити загального блискучого рівня виступи російської фігуристки, яка була присуджена перемога і золота медаль. Рішення суддівської колегії викликала протести деяких спортсменів та тренерів, які подали петицію Міжнародного союзу ковзанярів. Також пішов і протест корейської команди, однак детальне дослідження роботи суддівської колегії залишило її рішення в силі.

Грошову премію за олімпійське золото Аделіна планує витратити на лікування своєї тяжкохворий молодшої сестри. В даний час чемпіонка навчається на другому курсі РГУФК, її майбутня спеціальність – тренер з фігурного катання. Після невеликого відпочинку Аделіна Сотникова здійснить показове турне по містах Росії і вже включила в свою програму кілька нових показових номерів.